Ana SayfaiOSiPhone'da kayıtlı şifreleri nasıl görürüm?

iPhone’da kayıtlı şifreleri nasıl görürüm?

- Advertisment -

Apple’ın iPhone ve iPad modellerinde kullanıcılar site giriş bilgilerini iOS işletim sisteminde saklı tutabilmektedir. Yüksek güvenlikle korunan kullanıcı adı ve şifre bilgileri cihazda tutulur ve gerekli sitenin bilgileri kayıtlıysa bunlar kullanılarak siteye giriş yapmak kolaylaşır. Peki otomatik form doldurma olarak da bilinen kullanıcı adı ve şifre bilgileri nerede saklanmaktadır? Hangi sitelere kayıt olduğumuzu nasıl öğrenebiliriz ve telefonda kayıtlı şifreleri nasıl görüntüleriz?

Bu anlatım iOS 11, iOS 12 ve üzeri işletim sistemlerini kapsayan iPhone, iPad ve iPod Touch’da kayıtlı şifreleri görüntülemeyi sağlar. iOS işletim sisteminde kayıtlı uygulama ve web site kullanıcı adı & şifre bilgilerinin tamamına erişmek için aşağıdaki adımları uygulayın.

Kayıtlı şifreleri görme nasıl yapılır?

  • iPhone cihazınızın ekran kilidini açın.
  • Uygulamalar menüsünden Ayarlar’a gidin.
  • Buradan Şifreler ve Hesaplar’a gidin.
  • Bu pencerede “İptal” ve “Kayıtlı Şifreleri görmek için ID’ye dokunma” seçenekleri karşınıza çıkacaktır. Kimlik bilginizi girerek “Ekran şifreleri, kayıtlı web site şifreleri ve uygulama şifreleri” bu alandan görüntülenebilir.
  • Kullanıcı adı ve parola görüntülemek için ilgili web sitesi veya uygulamanın üzerine dokunun.

Listeden istediğiniz kullanıcı adı ve şifreyi bulmak yerine arama kısmını kullanabilirsiniz. Arama çubuğu işinizi oldukça kolaylaştıracak kayıtlı şifreleri görmeyi sağlayacaktır.

iPhone cihazlarda uygulama indirdikten sonra sürekli olarak karşınıza oylama yapmanız konusunda bir pencere mi çıkıyor? Bu yazımızdan yararlanarak uygulama yorum ve puanlama isteğini kapatabilirsiniz.

iOS (iPhone) Uygulama yorum ve puanlama isteğini kapatma

iOS 12 güncellemesiyle birlikte emojinin yanı sıra Apple yepyeni bir yenilikle karşınızda: Memoji. Emojinin daha gelişmişi hareketli ve özelleştirilebilir hali olarak da bilinen memojinin kullanımı, memoji yaratma ve diğer çeşitli memoji özelleştirmeleri yapmak için yazımızı inceleyin.

iOS 12’de Memoji nasıl yaratılır ve kullanılır?

Apple, telefonu sıklıkla kullanan ve elinden düşürmeyen kullanıcıların teknoloji bağımlılığını azaltmak ve onları bilgilendirmek için ekran süresi özelliğini duyurdu. Bu sayede kişiler hangi uygulamaları ne sıklıkla görüntülediğini, ne kadar süre dolaştığını, vaktini nelere ayırdığını görebiliyor. Detaylar için yazımızı inceleyin.

iPhone ekran süresi nedir? Nasıl kullanılır?

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -