Ana SayfaNasıl yapılır?iOS (iPhone) Uygulama yorum ve puanlama isteğini kapatma

iOS (iPhone) Uygulama yorum ve puanlama isteğini kapatma

- Advertisment -

İşletim sistemlerinden iOS’u çalıştıran iPhone ve iPad için indirebileceğiniz milyonlarca uygulama bulunuyor. Çeşitli kategorilerde bulunan her uygulama farklı bir amaca hizmet ediyor ve kullanıcıların isteklerini yerine getiriyor. Fakat kimi zaman uygulamaların izinleri ve kullanıcılardan istekleri can sıkıcı olabiliyor. Bu isteklerden biri de uygulamanın değerlendirilmesinin istemesi.

Uygulamaları indirdikten hemen veya bir süre sonra geliştiriciden şöyle bir bildirim veya açılır pencerede bir uyarı alabiliyoruz: “Uygulamaya yorum yapmak ve puanlamak ister misin?” Elbette geliştirici geri dönüş almak ve uygulamayı daha da geliştirmek açısından bu tarz sorular sorabilir, ancak kimi zaman uyarıların sıklaşması ve her açılışta karşımıza çıkması sinir bozucu olabilir. Peki bunun önüne nasıl geçebiliriz?

IPhone her ne kadar sade ve kullanımı kolay bir yazılıma sahip olsa da bazı gizli ve kullanıcı dostu özelliklere sahiptir. Bunlardan biri de uygulamaya yorum yazma ve puan verme isteğini engelleme özelliğidir. iOS (iPhone) yazılımında bulunan bu özelliği kullanarak yeni açılır pencerede gözümüzün önüne gelen yorum isteğini ve puan verme isteğini kapatmayı gerçekleştirebiliriz. Bunu yapabilmek için aşağıdaki yönergeleri izleyin.

Uygulama inceleme isteği nasıl devre dışı bırakılır?

İndirdiğiniz uygulamalardan sürekli “uygulamamızı değerlendirmek ister misin?” şeklinde uyarı ve bildirim alıyorsanız bunu kapatmak için:

  1. Ayarlar’a gidin.
  2. iTunes & App Store’a gidin.
  3. Uygulama Oylama ve İnceleme’ye gidin.
  4. Aktif olan butonu deaktif duruma getirin.

İşlem gördüğünüz gibi bu kadar kolay. Artık rahatsız edici bir şekilde uygulamalardan “Bize oy verin, bizi inceleyin!” şeklinde uyarılar almayacaksınız.

iPhone’da önbellek dosyaları nasıl temizlenir?

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -
Their key characteristics are ease of use and modest system requirements. mostbet This feature is called Mostbet in-play betting and is available for most sports events. o’yinlarni Mostbet has over 20 titles for lotteries like Keno and Scratch Cards. mostbet uz After installing the application, open it on your Android device. depozitlar uchun