Ana SayfaNasıl yapılır?Eski iPhone'dan iPhone XS & iPhone XS Max'e aktarım yapma

Eski iPhone’dan iPhone XS & iPhone XS Max’e aktarım yapma

- Advertisment -

Eğer iPhone XS veya iPhone XS Max sahibiyseniz muhtemelen eski iPhone’daki dosyaların tümünü yeni olana taşımanız gerekiyor. Rehber, fotoğraf, mesaj, notlar, uygulamalar ve kişisel veriler ve dosyaları kapsayan tüm verilerin eski iPhone’dan yenisine aktarılması için belirli bir yöntem uygulanmalı.

Bu yazımızda eski iPhone’dan iPhone XS veya iPhone XS Max’e iTunes ile nasıl aktarım yapacağınızı, tüm dosyaların yeni telefona nasıl taşınacağını aktaracağız.

Çoğu insan veri transferi için USB kablo kullanıyor ve aktarım yapmak için iTunes programını kullanarak bir bilgisayara ihtiyaç duyuyor. Biz de eski iPhone’dan iPhone XS’e dosyaların hepsini taşımak için iTunes ile olan en hızlı yedekleme ve veri transferi yöntemini anlatacağız. Eğer çok hızlı ve güvenilir bir internete sahipseniz iCloud kullanabilirsiniz, ancak çoğu insan en hızlı kurulumu gerçekleştirmek için iTunes’i tercih ediyor. Bu iPhone XS ve iPhone XS Max kullanıcılarına daha hızlı bir yükleme sunuyor.

İşe koyulmak için iTunes’in son sürümünün yüklü olduğu bir bilgisayar (Mac veya Windows), USB Lightning kablo (iPhone USB kablosu), internet bağlantısı ve bilgisayarda yeterli depolama alanı gerekiyor. Bilgisayardaki boş alana iPhone yedeğini PC’de tutmak için ihtiyaç var. Eğer tüm hazırlıkları yaptıysanız hadi adım adım ilerleyelim.

Eski iPhone’dan tüm dosyaların transferi yeni iPhone XS ve XS Max’e nasıl yapılır?

Örnek olarak iPhone Plus modelinden yeni iPhone XS’e iTunes’i kullanarak transferinden nasıl yapıldığını anlatacağız.

 • Eski iPhone cihazınızı USB kablo ile bilgisayara bağlayın.
 • Bilgisayardan iTunes’i başlatın. Panelden küçük iPhone butonuna basarak iPhone bağlantısını gerçekleştirin.
 • Cihazın özeti kısmının altında bulunan yedekleme alanına bakın ve “Bu bilgisayar”ı seçin.  Şifreli iPhone yedeklemesi yazdığından emin olun.
 • Şimdi yedekle’yi seçin ve son yedeğinizi oluşturun.
 • iPhone XS veya iPhone XS Max’i başlatın. “Uygulamalar ve Veri” ekranına gidin.
 • “iTunes Yedeklemesinden Geri Yükle”yi seçin.
 • iPhone XS veya iPhone XS Max’i hali hazırda iTunes’in çalışıyor olduğu bilgisayara USB kablo ile bağlayın.
 • iTunes programı üzerinde “Yeni iPhone Hoşgeldiniz” karşılama ekranını göreceksiniz. “Bu yedekten geri yükleme yap”ı seçin.
 • Eski iPhone ile oluşturduğunuz yedeği seçin ve “Devam et”e basın.
 • Yedeğin geri yüklenmesi işlemi başlatılacaktır. Bu cihazın ve yedeğin boyutuna göre değişecektir. Ortalama saatlik 100GB yedek aktarımı yapılmaktadır.
 • İşlem tamamlandıysa kurulum adımını iPhone XS Max veya iPhone XS’te sona erdirin.

Tüm verileriniz, mesajlar, notlar, fotoğraflar, filmler, rehber, sağlık verisi, ayarlar ve diğer tüm herşey başarıyla transfer edildi.

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -