Ana SayfaNasıl yapılır?Android'de Facebook hesabı nasıl dondurulur?

Android’de Facebook hesabı nasıl dondurulur?

- Advertisment -

Facebook uygulaması en çok tercih edilen ve popülaritesini koruyan sosyal platformların başında geliyor. Yenilikçi oluşu ve kullanıcıya her geçen gün daha iyi hizmet vermeyi ilk edinmesi Facebook’un belki de ilk sırada oluşunun temel sebepleri arasında yer alıyor. Günde milyonlarca kişinin giriş yapıp kullandığı Facebook, artık hemen herkes tarafından biliniyor. Android cihaz üzerinden uygulama aracılığıyla gezindiğimiz Facebook, eğlence, iletişim, ticaret ve daha pek çok noktada ihtiyaçlarımızı karşılayabiliyor.

Ancak Facebook’u yetersiz gören veya buradan uzaklaşmak isteyen kullanıcılar da mevcut ve bu kullanıcıların hakları FB tarafından gözetilmektedir. Yani Facebook uygulamasına kayıt olabileceğiniz gibi hesabınızı dondurabilirsiniz.

Facebook hesabı dondurmak ne demek?

Facebook profilime giriş yapmak istemiyorum, diyorsanız Facebook hesap dondurma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Başka bir hesabınızın olması, Facebook’u artık yararlı bulmuyor oluşunuz, hesap çalınması durumu ve diğer çeşitli sebeplerle hesap dondurulabilir.

Facebook’u dondurursam ne olur?

Facebook hesabını dondurmak binevi Facebook’un kapatılması anlamına gelir. Hesap kapatıldığında kullanıcılar sizinle etkileşime geçemez, size mesaj gönderemez ve profilinizi görüntüleyemez.

Facebook’u dondurursam hesabım silinir mi ?

Hesabı dondurmanız durumunda bir silinme işlemi gerçekleşmez. Hesap dondurma süresi boyunca profiliniz deaktif durumda kalır veya tekrar hesabınıza giriş yapıncaya dek gizli olur.

Facebook hesap dondurma seçeneğini bulamıyorum

Facebook’un bu konuda biraz art niyetli olduğunu düşünüyoruz. Android ve iOS cihazlarından hesap dondurabilirsiniz, ancak FB yönetimi kullanıcı kaybetmemek adına hesap dondurma seçeneğini gizli bir yere koymuş.

Facebook’ta dondurduğum hesabı nasıl geri açarım?

Bunu yapmak oldukça kolay. Facebook hesabınız kalıcı olarak silinmediği için kullanıcı adı ve şifrenizi yazıp “Giriş Yap”a basmanız yeterli olacaktır. Hesap dondurmayı iptal etmek için de yapılması gereken işlem aynıdır.

Facebook hesabını dondurma adımları 

Android’den Facebook dondurmak için :

 • Facebook uygulamasını başlatın.
 • Sağ kısımda bulunan seçenekler ikonuna basın.
 • Hesap Ayarları’na gidin.
 • Güvenlik’e dokunun.
 • En altta Hesap’ın karşısında bulunan “Dondur”a basın.
 • Şifrenizi girin ve “Devam et”e basın.
 • Facebook’u dondurma sebebinizi işaretleyin.
 • Facebook Messenger’in de dondurulup dondurulmayacağını belirleyin.
  (Mobil cihazlardan hesap dondurma yapıldığında Messenger varsayılan olarak açık tutulur. Hem hesabınızın hem de Messenger’in kapatılması için önündeki kutucuğu kaldırın.)
 • Hesabı dondur’a basın.

Facebook hesap dondurma hatası veya sorunlarını yorum panelinden yardım almak üzere bizlere bildirebilirsiniz.

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -