Ana SayfaNasıl yapılır?Facebook'ta adımı nasıl değiştirebilirim?

Facebook’ta adımı nasıl değiştirebilirim?

- Advertisment -

Facebook adı değiştirmek için aşağıdaki resimli anlatımımızdaki adımları izleyerek tek bir yönteme bağlı kalarak işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Yapacaklarınız Facebook kullanıcı adını değiştirme tekniği değildir. Yalnızca Facebook’ta isminizi değiştirmek ve yeni bir isim oluşturabilmek için değişiklik yapabilirsiniz. Bu ayarlamalarla Facebook hesabınızda görünen isminizi değiştirebilir ya da 2. ad ekleyebilirsiniz. Dilerseniz hesabınızda herkese açık olarak görenen ismi tamamen değiştirebilirsiniz.

Facebook’ta isminizi değiştirmek için hesabınıza kullanıcı adınız ve şifrenizi yazarak giriş yapın. Ardından

Facebook kullanıcı adını değiştirmek için aşağıdaki ayarları yapabilirsiniz. Facebook hesabınıza bu ayarlar ile 2. ad ekleyebilir veya tamamen adınızı değiştirebilirsiniz. Öncelikle isim değiştirmek hesabınıza girin ve aşağıdaki aşamaları gerçekleştirin.
Ayarlar’a giriş yapın.

Giriş yaptıktan sonra hemen gizlilik kısayollarının yanındaki üçgen biçimindeki ikona tıklayarak, ayarlara gidin.
Açılan ayarlar bölümünden seçili şekilde gelen Genel’den Adın, Kullanıcı Adı, E-posta, Şifre şeklinde yazılı olan bölüme göz atın. ”Adın” yazısının sağ tarafında bulunan ”Düzenle’yi seçerek gerekli düzenleme ve değişiklikleri yapın.

Adınızı değiştirdikten sonra tekrar 60 gün boyunca değiştiremeyeceğinizi dikkate alarak isminizi yazın. Facebook’ta isminizi değiştirdikten sonra beklemeden, 2 ay dolmadan isim değiştirmek mümkün değildir. Bunun hilesi, hack’i yoktur.

Dilerseniz alt kısımdan ikinci adınızı yazabilir isteğinize göre parantez içinde gösterme işlemini ”Zaman Tünelimde Göster”i işaretleyerek gerçekleştirebilirsiniz.

Facebook’ta isim değiştirme hilesi olmadığı gibi Facebook’ta isim değiştirme limitim veya hakkım doldu şeklindeki sitemleriniz karşısında 60 gün beklemekten başka bir çözüm yolu bulunmuyor. Ancak siz yine de Facebook iletişim ve yardım merkezi ile irtibat kurarak değişiklik talep edebilirsiniz.

https://www.facebook.com/help/contact/245617802141709?refid=12

facebook-adi-degistirme

Not: Anlatım yalnızca bilgisayardaki işlemler için uygulanabilir. Facebook mobil uygulaması kullanarak tablet veya telefonunuzda bu resimli anlatım ile Facebook adı değiştirme yapamazsınız.

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -