Ana SayfaNasıl yapılır?Facebook arkadaş ekleme sorunu | Çözüm

Facebook arkadaş ekleme sorunu | Çözüm

- Advertisment -

Facebook, dünyada kullanıcıların en çok tercih ettiği içerik paylaşım ve sohbet uygulamaları arasında yer almaktadır. Kişiler Facebook hesabı oluşturarak yakın çevresindeki arkadaşlarını ekleyebilir ve onlarla dijital platformda iletişime geçebilir. Facebook tüm bunları kolaylıkları sağlarken elbette bazı problemler de ortaya çıkabiliyor. Bu sorunlardan biri de arkadaş ekleme noktasında yaşananlar. Kimi Facebook kullanıcıları arkadaş isteği yollama problemi yaşıyor ve bunun sebepleri konusunda araştırma yapıyor. Bu yazımızda yapılan bu araştırmaya yönelik birtakım yanıtlar ve mümkünse arkadaş ekleme sorununa çözümler üreteceğiz.

Facebook’ta arkadaş ekleme sorunu yaşamanızın, “Facebook’ta arkadaş ekleyemiyorum.” diyor olmanızın altında birden fazla neden yatıyor olabilir. Bunlardan ilki istek yolladığınız kişinin yollanan isteği silmiş olması olabilir. İstek gönderilen kullanıcının isteği reddetmesi durumunda Facebook politikaları gereği 1 yıl istek yollayamazsınız. Eğer kişi arkadaş eklemeyi yanlışlıkla reddettiyse bunu ona mesaj yoluyla iletebilirsiniz.

İkincil olarak eğer bir Facebook kullanıcısını engellediyseniz ona istek yollayamayacağınız gibi profilini görüntülemeniz mümkün değildir. Bunun önüne geçmek için Ayarlar > Engellenenler bölümünden kişi engelini kaldırın.

Kimi kullanıcılar gizliliği sağlamak adına arkadaş eklemeyi herkese açık yapmamaktadır. Bu durumda istek göndermek için ortak arkadaşa sahip olunması kriterinin sağlanması gerekir. Eğer böyle bir durum söz konusuysa istek yollanacak kişiden ekleme statüsünü herkese açık olarak değiştirmesini veya onun size istek göndermesini isteyin.

Bir diğer Facebook arkadaş isteği yollama sorununun meydana gelmesinin nedeni altında arkadaş listenizin dolu olması yatabilir. Eğer 5000 arkadaşa sahipseniz veya tersi bir durum yani -istek atılan kişinin 5000 arkadaşı varsa- maalesef ona istek gönderemezsiniz. Kişiyi ekleyebilmek için arkadaş listenizi azaltmayı veya profili hayran sayfasına dönüştürmeyi deneyin.

Beşinci bir neden olarak, eğer Facebook kişisine arkadaşlık isteği yollamışsanız, ikinci bir kez istek göndermeniz mümkün değildir. Son olarak kullanıcı arkadaşlık isteği gönderme engelleme yapmış olabilir. Bu durumda da onunla arkadaş olmanız ve o kişiyi listenize eklemeniz ne yazık ki mümkün görünmüyor.

Yukarıda belirttiğimiz nedenler arkadaşlık isteği gönderme sorununuza çözüm oldu mu? Düşüncelerinizi bizimle yorum bölümünde paylaşın.

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -