Ana SayfaiOSiPhone ve iPad'de arka planda Youtube oynatma nasıl yapılır?

iPhone ve iPad’de arka planda Youtube oynatma nasıl yapılır?

- Advertisment -

Youtube dünya genelinde en çok tercih edilen video paylaşım servisleri arasında yer almaktadır. iPhone ve iPad’in ortak işletim sistemi olan iOS kullanıcılarının da severek kullandığı Youtube uygulaması müzik dinlemek, video izlemek gibi noktalarda yararlanılan bir araç olmuştur.

Tüm bu avantajların yanında Youtube’un ne yazık ki arka planda şarkı dinleme gibi bir eksisi bulunmaktadır. Youtube direkt olarak kullanıcıya uygulamalar arası geçiş yaparken veya Youtube küçültme yaparken müzik dinleme hizmeti vermemektedir. Ancak buna rağmen arka planda şarkı dinleme yöntemi bulunuyor. Bu yazımızdan yararlanarak arka planda Youtube oynatma özelliğinden yararlanabilirsiniz.

Youtube arka planda çalmıyor sorunu

Youtube uygulaması, Spotify benzeri arka planda oynatma hizmetini yalnızca Youtube Red aboneliği ile vermektedir. Bu hizmet ücretli olduğundan pek çok iPhone ve iPad kullanıcısı Youtube’a para ödemeye soğuk bakmaktadır. Neyse ki arka planda Youtube şarkı dinleme olanağı sağlayan bir yöntem bulunuyor ve bu sayede herhangi bir ücret ödemeden Youtube kapalıyken müzik dinlemek mümkün oluyor. Peki Youtube’u arka planda çalma işlemi için nasıl bir yola başvurmak gerekiyor?

Youtube arka planda oynatma nasıl yapılır?

Youtube Red üyesi olmadan istenen müzikleri ve videoları uygulama küçültülmüş durumdayken çalmak isteyen kullanıcılar bunu bir tarayıcı yardımıyla gerçekleştirebilir: Dolphin. Ara ara yaptığı yeniliklerle ve yüksek gizlilikle ön plana çıkan ve en popüler web tarayıcılar arasında yer alan Dolphin Youtube müziklerini arka planda oynatma fırsatı sunmaktadır.

Dolphin ile Youtube müziği çalmak için App Store mağazasından tarayıcıyı cihazınıza indirin. Dinlemek istediğiniz müziği başlatın ve uygulamayı arka plan uygulamaları arasına gönderin, yani ana menüye dönün. iPhone ve iPad araçlar bölümüne gelerek “Dolphin widgetinde durdurulmuş olarak görünen şarkıyı tekrar oynatın.” Bu sayede şarkı çalmaya devam edecektir.

Bu özellik hem tarayıcı hem de ekran kilidi kapalıyken Youtube şarkısı oynatmaya izin verecektir. Başka bir uygulamayı kullanırken Youtube müziği dinleme, ekran kapalıyken şarkı çalma gibi yöntemlerden yararlanmak için aşağıdaki bağlantı adresinden Dolphin tarayıcısı iPhone ve iPad için ücretsiz indirin.

iPhone ve iPad için Dolphin indir

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -