Ana SayfaNasıl yapılır?Facebook'a nasıl video yüklenir? (Android)

Facebook’a nasıl video yüklenir? (Android)

- Advertisment -

Facebook, uygulaması Youtube’un ardından dünya genelinde en çok video izlenen sosyal platformlardan biri. Profiliniz aracılığıyla video yüklemenize ve arkadaşlarınızla paylaşmanıza olanak tanıyan Facebook’u Android cihazınızda kullanarak telefondaki bir videoyu Facebook’a atma, Facebook içerisinden video özelliğini kullanarak video çekip paylaşma, videonun yükleneceği albümü seçme ve kimlere gösterileceğini seçme gibi ufak düzenlemeler yapabilirsiniz.

“Android telefon veya tablette Facebook’a nasıl video atılır?” sorusunun yanıtı için aşağıdaki rehberimizden yararlanabilirsiniz.

Facebook’a nasıl video yükleyebilirim?

 1. Facebook’a video eklemek için ilk yapmanız gereken uygulamayı başlatmaktır.
 2. Video koymak için “Ne düşünüyorsun?” kısmına gelin ve dokunun.
 3. Fotoğraf/Video’ya dokunun.
 4. Yüklemek istediğiniz fotoğrafı seçin.
 5. HD formatta yüklemek için Düzenle’yi kullanın. Hedef kitlesini Herkese Açık, Arkadaşlar ve diğer seçenekleri kullanabilir, +Albüm’e dokunarak videonun yükleneceği albüm klasörünü seçebilirsiniz.
 6. Paylaş’a basın ve videonun yüklenmesini bekleyin.
 7. Gördüğünüz gibi Facebook’a video yükleyip yayınlamak oldukça basit.

Facebook zaman tünelinde video yüklemenin yanı sıra, “Ne düşünüyorsun bölümünden kameranızı kullanarak çekeceğiniz videoyu da upload edip arkadaşlarınızla paylaşmanız mümkün.

Facebook video kaydı nasıl yapabilirim? 

 1. Ne düşünüyorsun bölümünden Fotoğraf/Video’ya dokunun.
 2. Sağ üst kısımda kamera simgesine dokunun. (Samsung, LG, HTC ve diğer Android cihazlarda değişiklik gösterebilir.)
 3. Video çekmeye başlayın.
 4. Tamam’a basın.
 5. Ardından yüklediğiniz videonun tercihen düzenleyerek “Paylaş” butonunu kullanarak yüklemesini tamamlayın.
 6. Facebook zaman tünelinde video paylaşma bu şekilde yapılıyor. Facebook sayfası veya gruplarda video yüklemek için de aynı adımları uygulamanız yeterlidir. Bunun yanında profilde, sayfada ve gruplarda video paylaşmanın yanı sıra Android Facebook Mobil uygulamasında “Paylaş” butonuna dokunduğunuzda açılan yeni yarım pencerede çıkan “Mesaj olarak gönder” seçeneğini kullanarak videoyu arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -
Their key characteristics are ease of use and modest system requirements. mostbet This feature is called Mostbet in-play betting and is available for most sports events. o’yinlarni Mostbet has over 20 titles for lotteries like Keno and Scratch Cards. mostbet uz After installing the application, open it on your Android device. depozitlar uchun