Ana SayfaNasıl yapılır?Android ana ekran nasıl yatay yapılır?

Android ana ekran nasıl yatay yapılır?

- Advertisment -

Android cihazlarda ekran döndürmeyi aktif hale getirerek görününümü daha büyük ve yatay hale getirebiliyoruz. Ancak Home yani ana ekrana geldiğimizde ekran döndürme yapamıyoruz. Kilit ekranını açtığımızda karşımıza çıkan ana ekran penceresini indireceğiniz uygulama aracılığıyla yatay konuma getirmeniz mümkün.

Google’ın kullanıcı deneyimi arttırmak ve kolay erişim sağlamak için geliştirdiği uygulama olan Google Launch Assistan’ı kullanarak “ekran döndürme sorunu yaşıyorum”, “android ekran döndürme çalışmıyor” gibi problemlerin önüne geçebilirsiniz. Örneğin: Youtube, Ayarlar’da ekranı etkin olması halinde yatay konumda görüntüleyebiliyoruz. Bunun yanında bazı uygulamalar otomatik olarak geniş ekranlı olarak açılıyor. Peki aynı özelliği ana ekranda nasıl kullanabiliriz? İşte yanıtı…

Ana ekran döndürme nasıl açık duruma getirilir? 

  • Google Play Store’a giderek “Google Launch Assistan” uygulamasını indirin ve kurulumunu gerçekleştirin.
  • Ekranın alt kısmında bulunan dokunmatik kare butona basılı tutun. (Samsung, HTC, LG, General Mobile ve diğer Android telefon veya tabletlerde görünüm farklılık gösterebilir.)
  • Ayarlar’a basın.
  • Açılın Ayarlar menüsünden Ana ekran altındaki “Döndürmeye izin ver” özelliğini önündeki kutucuğu işaretleyerek etkin hale getirin.

    Örneğin: LG cihazda bu özelliği kullanmanız durumunda ana ekran şu şekilde görüntülenecektir. :
    Ana ekranın döndürülmemesi sorunu uzun zamandan beri kullanıcıları rahatsız ediyordu. Burası hariç neredeyse her yerde telefonu yan tutarak kullanabilmek kimilerince eksiklik hissi oluşturabiliyordu. Ancak Google’ın yeni asistan uygulaması problemi ortadan kaldırmış gibi görünüyor.

Konu ile ilgili daha detaylı bilgi ve yardım almak için yorum panelini kullanabilirsiniz.

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -