Ana SayfaBlackberryBlackberry q10 ekran görüntüsü nasıl alınır?

Blackberry q10 ekran görüntüsü nasıl alınır?

- Advertisment -

Akıllı telefonların en çok kullanılan özelliklerinden bir tanesi ekran görüntüsü alma işlemi. İnternette gördüğünüz bir şeyi diğer arkadaşlarınızla paylaşmak ya da telefonun ayarları ile ilgili bir soru sormak için bulunduğunuz ekranın görüntüsünü alma ihtiyacınız olabilir.

Bir çok telefonun üzerinde ekran resmini almak için kendi üzerinde gelen uygulamaları ya da kısa yol tuşları bulunmakta. Ancak Blackberry q10’da ekranın görüntüsünü almak istiyorsanız ses tuşlarını kullanmanız gerekiyor. Gerçi hemen hemen her telefonda bu özellik fiziksel tuşlar sayesinde yapılıyor. Çünkü ekran fotoğrafını çekmek istediğinizde ekran ile temasınızı tamamen çekmeniz gerekiyor.

Blackberry Q10 ekran görüntüsü nasıl alınır?

Blackberry Q10 telefonunuzun ekran görüntüsünü almak istiyorsanız ses açma ve kapama tuşuna birlikte basmanız gerekiyor. Bu esnada cihaz görüntüyü diğer fotoğraflarınızın bulunduğu yere atıyor. Buradan dilediğiniz gibi kullanabilir, facebook, instagram gibi sosyal medyalarda paylaşabilir ya da whatsapp üzerinden arkadaşlarınıza gönderebilirsiniz.

Blackberry Q10 ekran görüntüsü alma resimli anlatım. 

blackberry q10

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -