Yazılım kurtarma aracı ile Lumia işletim sistemini geri getirme

-sponsor-

Siz de Windows Phone işletim sistemiyle çalışan akıllı telefon Lumia’ya sahipseniz Yazılım kurtarma aracıyla silinen dosyalarınızı geri getirebilirsiniz. Telefonunuz artık, kasmaya donmaya başladıysa ve artık geri dönüşü ve onarılması mümkün olmayan hatalarla başınızı ağrıtıyorsa Lumia Yazılım kurtarma programını kullanabilirsiniz. Cihazınızın performansında ve hızında bir düşüş yaşandıysa; ekran açıldıktan sonra ekranda hiçbir şey görünmüyor ve ekran açılışında takılı kalıyorsanız bu uygulama ile cihazınızı onarmak ve düzeltmek mümkün.

Cihazınızı sıfırlamak ve geri yükleme ile işletim sistemini kurtarmak için yazımıza göz atın. Öncelikli olarak yazılım kurtarma aracının size ait özel verileri geri getirmeyeceğini hatırlatalım. Eğer dosyalarınızı kurtarmak istiyorsanız mümkünse yedekleme yapma da fayda var. Eğer yedekleme yaptıysanız ve yazılımı kurtarmaya hazırsanız başlayalım.

Yazılım Kurtarma aracını başlatmak için;

Windows 7 ve üzeri işletim sistemiyle çalışan Bilgisayar,

USB Kablosu

İnternet bağlantısı gerekiyor.

Bu anlatım Nokia Lumia 720 cihaza göre yapılmıştır. Ancak benzer bir işlemi diğer Lumia modellerinde de gerçekleştirebilirsiniz. Eğer programı indirdiyseniz Masaüstü’ndeki Yazılım Kurtarma Aracı kısayolunu açalım.

Lumia Yazılım Kurtarma Aracı Nasıl Kullanılır?

Nokia Yazılım Kurtarma ve yükleme aracını indirmek için buraya tıklayın.

Resimli anlatımı takip ederek yazılım kurtarma aracının nasıl kullanıldığını öğrenebilirsiniz.

Hatırlatma: Kurulum işlemi tamamlandığında cihazınızdaki tüm kişisel veriler silinir. Cihazınızdaki dosyaları ve verileri kurtarmak istiyorsanız yedekleme yapmanız gerekmektedir.

lumia-yazilim-kurtarma-araci-nasil-kullanilir lumia-yazilim-kurtarma-araci-nasil-kullanilir-2

Kurulum esnasında USB kabloya temas etmemenizde veya bağlantının kesilebileceği şekilde müdahalede bulunmamanızda fayda var. İnternet aracılığıyla dosya indirildiği ve yazılım yüklemesi yapıldığından Windows Phone yazılım güncellemesi başarısız olur.

lumia-yazilim-kurtarma-araci-nasil-kullanilir-3 lumia-yazilim-kurtarma-araci-nasil-kullanilir-4 lumia-yazilim-kurtarma-araci-nasil-kullanilir-6

Cihazınızda sim kart bulunuyorsa Pin Kodunu girin. Eğer Sim Kart takılı değilse sizden Pin Kodu doğrulama yapmanız istenmeyecektir.lumia-yazilim-kurtarma-araci-nasil-kullanilir-7

Bitir’e tıklayarak işlemi tamamlayın. Bundan sonra gerekli ayarlamaları telefonunuzdan yapacaksınız. lumia-yazilim-kurtarma-araci-nasil-kullanilir-8

lumia-yazilim-kurtarma-araci-nasil-kullanilir-9

Yanıt bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz