Ana SayfaHaberlerEn çok şarj tüketen telefonlar

En çok şarj tüketen telefonlar

- Advertisment -

Akıllı telefonların gün geçtikçe daha üstün özellikler barındırması en çok da cihazın bataryasına yansıyor. Telefonların ekran çözünürlükleri arttıkça, ortaya daha çok şarj yiyen bir bir cihaz; bataryanın daha hızlı tükenmesine yol açan telefon çıkıyor. Bunun yanında kullandığımız uygulamalar, vaktimizi ayırdığımız oyunlar da şarjın çabuk tükenme sebepleri arasında.

Gözünüz yüksek çözünürlüklü ve üst düzey özelliklere sahip bir cihazdaysa dikkatli olmanızda fayda var. Çünkü cihazın 4 değil 88 çekirdeği, 5000 piksel çözünürlüğü olsa bile pil gücü düşük olduktan sonra, bu özelliklerin hiçbir önemi yok. Telefon satın almak istiyorsanız dikkatle göz atmanız gereken noktalardan biri de bataryalar.

Bataryalar akıllı telefonların markasına ve modeline göre değişiklik gösteriyor. Mesela LG G2 isimli Android cihazı dakikada 7.3 mAh enerji tüketirken; LG G3 amiral gemisi 8.0 mAh güç harcıyor.

Aşağıdaki listede hangi telefonun ne kadar şarj tükettiğini gösteriyor. Tabloya göz atarak alacağınız telefonla ilgili kısmen bilgi edebilirsiniz. Liste aracılığıyla telefonların pil gücü değerlerini öğrenerek dakikada tükettikleri mAh’ı kıyaslayabilir, En çok şarj yiyen ve en az şarj harcayan cihazları görebilirsiniz.

en-cok-sarj-tuketen-telefonlar

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -