Ana SayfaNasıl yapılır?Samsung Galaxy S10 problemleri ve çözümler

Samsung Galaxy S10 problemleri ve çözümler

- Advertisment -

Bu rehberimizden yararlanarak Galaxy S10, S10e ve S10+ (Plus) modellerinden birine sahip olan kullanıcılar karşılaştıkları problemleri giderebilir. Galaxy S10 yüksek satış etiketiyle gelirken kullanılara büyük bir ekran, üçlü kamera, gelişmiş parmak izi okuyucu, güçlü bir işlemci ve daha pek çok amiral gemisi sınıfı niteliğindeki özellikleri taşıyor. Fiyatına göre kullanıcıyı tatmin eden özellikler barındırmasına rağmen beraberinde birtakım problemleri getirebiliyor. Bu yazımızdan yararlanarak Galaxy S10 sorunlarına dair sahip olunanlara çözüm bulmanız mümkün.

Galaxy S10 problemleri ve çözümleri

Galaxy S10 / S10+ / S10e modellerinde kullanıcıların sıklıkla yaşadığı ortak problemler için başlıkları inceleyin.

Galaxy S10 ısınma problemi

Galaxy S10’un arka kısmında, ısınma problemleri görülüyorsa aşağıdaki adımlar takip edilebilir ve bazı önlemler alınabilir:

 • Telefonu şarjda uzun süre tutmayın. Şarj dolumu %100’e ulaştığında cihazı şarjdan çekin.
 • Telefon kullanıyorken şarjda olmadığından emin olun. Galaxy S10 şarj olurken cihazı kullanmak ısınmaya neden olabilir.
 • Uzun süre yüksek çözünürlüğe sahip oyunlar oynamayın. Boyutu yüksek olan oyunlar genel olarak yüksek işlemci ve grafik kullandığından yüksek sıcaklığın ortaya çıkması kaçınılmaz olabilir.
 • Galaxy S10’da bazı araçları devre dışı bırakın. Mobil veriyi kapalı duruma getirin. Kullanmıyorsanız GPS’i (Konum) kapatın.

Galaxy S10 düşük pil ömrü

Galaxy S10 kullanıcılarının sahip olduğu sorunlardan biri de pil ömrünün kısalması ve ilk güne göre daha az kapasiteyle çalışmasıdır. Bu noktada alabileceğiniz birtakım önlemler bulunmaktadır.

 • Telefon batarya ömrü uzattığını ve telefonu temizlediğini iddia eden uygulamalar arka planda çalışmakta ve pil süresini azaltmaktadır. Buna karşılık telefonunuzda batarya kurtarıcı uygulama varsa bunları kaldırmanız işe yarayabilir.
 • Güç tasarrufunu aktif duruma getirin. Pil ömrü uzattığını iddia eden uygulamalar yerine telefonu tasarruf moduna almak daha etkili olacaktır.
 • Konum açma özelliğini eğer kullanmıyorsanız devre dışı bırakın. Benzer şekilde şarjın hızlı tükenmesine yol açan mobil veri, kablosuz bağlantı, bluetooth, NFC araçlarını devre dışı bırakın.
 • Telefonda arka planda çalışan ve aşırı pil tüketimine neden olan uygulamaları silin.
 • Bu ipuçlarının yanında aşağıdaki yazımızdan daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Galaxy S10 modellerinde batarya performansı nasıl arttırılır?

Galaxy S10 Yavaşlama sorunu

S10 modellerinde bir süreden sonra yavaşlama ve donma problemleri meydana gelebilmektedir. Bu noktada alabileceğiniz bazı önlemler bulunmaktadır.

 • Üçüncü parti uygulamalar arka planda çalışırken aşırı güç ve işlemci tüketimine neden olabilir. Bu noktada telefonu bazen yeniden başlatmak arka plan araçlarının çalışmasını engelleyecektir.
 • Telefonu varsayılan ayarlarına döndürün. Cihazı resetlemek içerisinde bulunan tüm verilerin silinmesini sağlar ve daha hızlı çalışır.
  (Uyarı: Galaxy S10’a format atmak içerisinde bulunan tüm verilerin kalıcı olarak silinmesine yol açar. Format öncesinde mutlaka yedek almalısınız.)
 • Telefonunuzu güncelleyin. Mevcut işletim sisteminden kaynaklı olarak donma problemleri meydana gelebilmektedir. OTA üzerinden yazılım güncellemesi yapmak telefonun daha performanslı çalışmasını sağlayacaktır.

Samsung Galaxy S10e, S10 ve S10+ nasıl format atılır?

Galaxy S10 cihazınızda hangi sorunları yaşıyorsunuz? Yorum bölümünde problemlerinizi bizimle paylaşın.

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -