Ana SayfaNasıl yapılır?Samsung Galaxy A9 modellerinde ekran görüntüsü nasıl alınır?

Samsung Galaxy A9 modellerinde ekran görüntüsü nasıl alınır?

- Advertisment -

Samsung Galaxy A9 modelinde ekran görüntüsü almak herkesin bilmesi gereken ve işimizi kolaylaştıran bir özelliktir. Bu açıklayıcı rehber sayesinde Galaxy A9 2016, 2017, 2018, Galaxy A9 Pro, A9 Star ve diğer modellerde farklı yöntemlerle nasıl ekran yakalama yapıldığını öğrenebilirsiniz. Galaxy A9 pek çok özellikle doldurulmuştur ve temel düzeyde olan bilgiler kullanıcılar tarafından öğrenilmelidir. Ekran görüntüsü almak da bu temel bilgiler arasındadır ve telefon içi ekran resmi çekmenin nasıl yapıldığını aşağıdaki aıdmları uygulayarak kavrayabilirsiniz.

Samsung Galaxy A9’da ekran görüntüsü almak için bir uygulama indirmeye gerek yoktur. Bu özellik telefonda ön yüklü olarak gelir ve fiziksel tuşlar yardımıyla veya bazı hareketlerle ekran görüntüsü almak mümkündür. Bunlara ilaveten ekranın resmini almak yerine kaydırmalı görüntü almak ve ekranın dışında kalan yerlerin de görüntüsünü kaydetmek Galaxy A9’da gerçekleştirilebilir bir işlemdir.

Fiziksel tuşları kullanarak Galaxy A9 ekran görüntüsü almak

Başlıktan da anlaşılacağı gibi telefon üzerinde bulunan açma/kapama, ses vb. tuşların kullanılarak ekran fotosu çekilmesidir. Bunun için aşağıdaki adımları uygulayın:

 • Ekran görüntüsü almak istediğiniz uygulama veya web sayfası – Whatsapp, Facebook, Chrome, Instagram vb.- gidin.
 • Görüntü almak istediğinizde ses azaltma ve güç düğmelerine aynı anda birkaç saniye basılı tutun.
 • Bu işlemi doğru yaptığınızda deklanşör sesi ve ekranda hareketlilik göreceksiniz.
 • Bu uyarı ekran görüntüsünün alınması anlamına gelir. Hemen karşınıza bir açılır pencere çıkar ve buradan gerekli özelleştirme yapılabilir.

Bilgi: Alınan ekran görüntüleri dahili hafızada bulunan resimler klasöründeki ekran görüntüleri galerisinde yer alır.

El hareketleri kullanarak görüntü alma

Fiziksel tuşlarla ekran görüntü almaya kıyasla kullanıcılar için daha kolay bir yöntem olabilir, ancak bu özelliği kullanabilmek için etkin hale getirmek gerekir.

 • Ayarlar > Gelişmiş Seçenekler > El ile Kaydırma’ya gidin.
 • Özelliği etkinleştirin.
 • Ekran görüntüsü – Screenshot veya SS- almak istediğinizde elinizi ekran üzerinde sağa veya sola hareket ettirin.

Kaydırarak ekran görüntüsü almak

Ekran haricinde aşağı doğru kaydırma yaparak görüntü almak Samsung Galaxy A9 modellerinde mümkündür bunun için:

 • Görüntü almak istediğiniz ekran veya sayfaya gidin.
 • Ses azaltma ve güç düğmelerine aynı anda basın.
 • Ekran görüntüsü alınacaktır ancak bunun yerine ekranda çıkan kaydırma görüntüsü veya daha fazla yakala butonuna basın.
 • Bu aşağıda veya yukarıda kalan kısmın görüntüsünü almanızı da sağlayacaktır.

Samsung Galaxy A9 modellerinde ekran görüntüsü almak bu kadar kolay. Yoksa bir sorun mu yaşadınız? Yorum bölümünde bizimle paylaşın.

- Advertisment -

2 YORUMLAR

 1. Merhaba tuşları kullanarak her deneyişimde bıxby açılıyor. Birtürlü ekran görüntüsü alamıyorum. Elle kaydırarak çok nadiren başarabilsem de hayatımda ilk kez ekran görüntüsü almada ciddi sıkıntı yaşadığım tek telefon modeli bu oldu. Bu bıxby ekranını ortadan kaldırmanın bir formülü var mı acaba? Ben diğer telefonlarımla rahatlıkta tuşları kullanarak ekran görüntüsü almak istiyorum. Teşekkürler şimdiden

  • İlk önce “Ses azaltma” tuşu olmak üzere “Ses azaltma ve Güç (Power)” tuşlarına aynı anda basın. Bu yöntem Samsung modellerinde tuşlar yardımıyla klasik şekilde ekran görüntüsü almayı sağlamaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -