Ana SayfaNasıl yapılır?Samsung Galaxy J4, J4 Core ve J4+ modellerinde ekran görüntüsü nasıl alınır?

Samsung Galaxy J4, J4 Core ve J4+ modellerinde ekran görüntüsü nasıl alınır?

- Advertisment -

Ekran görüntüsü alma tüm Samsung modellerinde mevcut olan ve kullanıcıların işlerini oldukça kolaylaştıran bir yöntemdir. Telefonun içerisinde ön yüklü olarak gelen yazılım sayesinde ekstra bir uygulamaya ihtiyaç duymadan Galaxy J4, Galaxy J4 Core ve Galaxy J4+ (Plus) modellerinde ekran fotosu yakalamak mümkündür. İster bir oyun, isterse bir Whatsapp, Facebook, Instagram gibi uygulama veya bir web sayfası, tümünde ekranın resmini çekip telefona kaydetmek bu modellerde geçerli bir özelliktir.

Bu yazımızdan yararlanarak üç farklı şekilde Galaxy J4 modellerinde ekran görüntüsü yaklamanın nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz. Ekran görüntüsü alabileceğiniz alanlar izne sahip olduğunuz müddetçe hemen her alandır. Google Chrome’dan bir yazı veya fotoğraf, oyundan bir bir görüntü, uygulamalarda yazışmalar vb. olmak üzere geniş alanda ekran resmi çekebilirsiniz.

Fiziksel tuşlar ile J4 modellerinde ekran görüntüsü almak

Başlıktan da anlaşılacağı gibi bu yöntemi tercih ettiğinizde telefonun yanlarında bulunan ses tuşları ve açma kapama tuşlarını kullanmalısınız. Belirli bir kombinasyon oluşturduğunuzda ekran görüntüsü alma işlemi gerçekleşecektir. Bunun için:

 • Görüntüsünü almak istediğiniz sayfaya gidin.
 • Hazır olduğunuzda güç düğmesi ve ses kısma tuşlarına aynı anda basın.
 • Ekran görüntüsü aldığınızda deklanşör sesi ve ekranda bir hareketlenme gerçekleşecektir.
 • Açılır pencerede karşınıza çıkan ekran görüntüsü üzerinden özelleştirme (düzenleme) yapabilir veya direkt olarak ekran görüntüleri klasörüne resmi kaydedebilirsiniz.

El hareketleri kullanarak görüntü alma

El hareketleri Galaxy J4 modellerinde ekran görüntüsü almaya yaramaktadır. Telefon üzerinde bulunan sensörler el hareketlerini algılamakta ve bu sayede telefona el hareketinizle işlem yaptırma şansına sahipsiniz. Bu işlemlerden biri de ekran fotosu yakalamaktır.

 • Ayarlar > Gelişmiş Seçenekler > El ile Kaydırma’ya gidin.
 • Özelliği etkinleştirin.
 • Ekran görüntüsü – Screenshot veya SS- almak istediğinizde elinizi ekran üzerinde sağa veya sola hareket ettirin.

Kaydırarak ekran görüntüsü almak

Bu yöntem kullanıcıların en çok aradığı ekran görüntüsü alma yoludur. Kaydırarak görüntü almak sadece ekranda olanı değil ekranın aşağısı veya yukarısındaki görselin de alana kaydedilmesini sağlar. Genellikle kullanıcılar uzun Whatsapp, Facebook, Instagram vb. uygulamalardaki yazışmaları, bir tarayıcıdaki yazının tümünü kaydedilmek için bu yöntemi tercih eder.

 • Görüntü almak istediğiniz ekran veya sayfaya gidin.
 • Ses azaltma ve güç düğmelerine aynı anda basın.
 • Ekran görüntüsü alınacaktır ancak bunun yerine ekranda çıkan kaydırma görüntüsü veya daha fazla yakala butonuna basın.
 • İşlemi tamamlamak için ekrana dokunun.

Galaxy J4, Galaxy J4 Core ve Galaxy J4+ (Plus) modellerinde başarıyla screenshot (SS) almayı tamamladınız. Yoksa bir sorunla mı karşılaştınız? Yorum bölümünde bizimle ekran görüntüsü alma probleminizi paylaşın.

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -
Their key characteristics are ease of use and modest system requirements. mostbet This feature is called Mostbet in-play betting and is available for most sports events. o’yinlarni Mostbet has over 20 titles for lotteries like Keno and Scratch Cards. mostbet uz After installing the application, open it on your Android device. depozitlar uchun