Ana SayfaNasıl yapılır?iPhone telefonum açılmıyor, imei numarasını nasıl öğrenebilirim?

iPhone telefonum açılmıyor, imei numarasını nasıl öğrenebilirim?

- Advertisment -

iPhone’un imei numarasını öğrenme işleminin *#06# tuşları tuşlanarak kolayca öğrenilebildiğini artık hepimiz biliyoruz. Bu yazımızda sizlere iPhone telefonunuz kapalıyken imei numarası nasıl öğrenilir onu anlatacağız.

İmei numarası bildiğiniz üzere telefonun kimliği yerine geçiyor. Yani nasıl her insanın ülkemizde ve bir çok ülkede kimlik numarası varsa her telefonunda içerisinde üretildiği yerin, üretici firmanın, hangi ülkeden hangi yollarla ticareti yapıldığının ve orjinal mi çakma mı olduğu bilgilerinin bulunduğu bir imei numarası bulunur. Bu imei numarası kullanılarak çalınan telefonunuz üzerinde hak talep edebilirsiniz. Yani kısacası cihazı üzerindeki tüm resli işlemler bu imei numarası ile alakalıdır.

İmei numarasını nasıl öğrenebilirim?

İphone’da imei sorgulama işlemi diğer tüm telefonlarda yapıldığı gibi imei sorgulama kısa yolu olan *#06# tuşlanarak yapılır. Bu tüm telefon modellerinin imei numarasını öğrenmede kullanılabilir. Bunun yanı sıra iPhone’un imei numarası ayarlar sekmesinde de yer alır. Bunun için ayarlar > genel > hakkında menü yolunu izlemeniz yeterli olacaktır.

Peki sorgulama imkanımız yoksa imei telefonun üzerinde nerede yazar? Bu bir çok telefonda değişiklik gösterebilir. iPhone’da izlenecek bir kaç yol vardır. Eğer telefon yanınızdaysa ve telefonunuz orjinal bir iPhone ise telefonunuzun üzerinde imei numarası yazar. İmei numarası telefonunuzun arka alt kısmında yer alır. Arka kısmında imei yazan iPhone modelleri iPhone 6, iPhone 6s, iPhone SE, iPhone 5se, iPhone 5s ve iPhone 5 şeklindedir.

Eğer telefonunuzun arka kapağı ya da kasası değiştiyse ya da imei numarasının yazdığı yer silindiyse ve iPhone X, iPhone 8, iPhone 8plus, iPhone 7, iPhone 7plus, iPhone 6s, iPhone 6s plus modellerinden bir tanesini kullanıyorsanız imei numarasını sim tepsisine bakarak da öğrenebilirsiniz.

Telefonunuzun sim tepsisi sim kartınızın takılı olduğu yerdir ve ucu çok sivri olmayan bir iğne ya da ataş kullanılarak kolayca çıkartılabilir.

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -