Ana SayfaHuaweiHuawei modellerinde gereksiz dosyalar nasıl temizlenir?

Huawei modellerinde gereksiz dosyalar nasıl temizlenir?

- Advertisment -

Huawei akıllı telefonlarda hafızanın sınırlı olması bazen sıkıcı olabiliyor. Dosyaların, fotoğrafların, videoların ve diğer çeşitli verinin birikmesi sonucunda hafızada yer kalmadığından kullanıcılar “örneğin: Huawei P20, P10, Mate 10 vb. cihazlarda gereksiz dosyalar nasıl temizlenir? Telefonda nasıl yer açılır?” şeklinde aramalar yapıyor. Bu yazımızda Huawei cihazlarda telefonun hızlı çalışması ve depolama alanını arttırmak için hafıza temizliğinin nasıl yapıldığını aktaracağız.

Google Play uygulama mağazasında telefonda yer açma, hafıza arttırma ve gereksiz dosyaları silme gibi görevleri yerine getiren çeşitli temizlik araçları bulunuyor. Ancak bunlara ihtiyacınız olmayabilir. Huawei içerisinde yerleşik gelen depolama temizleyici aracı sayesinde depolama birimlerinin temizlenmesini sağlıyor. Telefonun yavaşlaması, hafızada yer kalmaması, hafıza dolu olduğu için bildirim gelmesi ve sürekli uyarı çıkması, yeterli depolama alanı olmadığından uygulama veya dosya indirememek gibi tüm durumlara karşı bu temizlik aracından yararlanabilirsiniz.

Huawei temizlik ve derinlemesine temizlik olmak üzere iki farklı yöntemi kullanarak cihazda silme işlemini gerçekleştirir. Temizlik kullanarak telefonun kullanımına müdahale edilmeden bellekte tutulan geçici dosyalar, çöp dosyalar ve sistem ön belleği dosyaları silinebilir. Derinlemesine temizlikte telefonda tüm dosyalar taranarak çok yer kaplayan dosyalar, görüntüler, müzikler ve diğer dökümanlar listelenir. Yanlışlıkla önemli dosyaları silmemek adına son derece kullanışlı olan derin temizlik işlemi size çeşitli temizlik önerilerinde bulunabilir.

Telefonumuz gereksiz dosyalar yüzünden dolabilir ve ileride yavaşlamalar meydana gelebilir. İşte tüm bunların önüne geçmek için “Telefon yönetici”ni kullanarak gerekli temizliği başlatabilirsiniz.

Depolama temizleyici nasıl etkinleştirilir?

Telefonda gereksiz dosyaları temizlik ve derinlemesine temizlik olmak üzere iki metotla silmeyi sağlayan aracı başlatmak için aşağıdaki adımları izleyin:

  • Telefon yöneticisi uygulamasını başlatın.
  • Temizlik’e basın.
  • Bellek ve önbelleği temizleyin.

Etkili temizlik yapmak için depolama alanını arttırmayı derinlemesine temizlik yani tarama sonucunda temizlik yapma yoluyla gerçekleştirebilirsiniz.

Candy Crush Friends Saga çıktı! Uygulamanın özellikleri ve indirme bağlantılarına erişmek için yazımızı inceleyin.

Candy Crush Friends Saga indir

Huawei modellerinde “Rahatsız Etmeyin Modu”nu kullanarak gün içerisinde telefonunuza gelen çağrıları ve bildirimleri yönetin.

Huawei modellerinde rahatsız etmeyin modu kullanımı

Huawei kullanıcıları “İkiz uygulama modu”nu kullanarak aynı anda aynı iki uygulamayı başlatabilir. Detaylar için yazımızı inceleyin.

Huawei P20 ikiz uygulama nedir? Nasıl kullanılır?

 

 

- Advertisment -

1 Yorum

  1. MATE 20 LİTE KULLANIYORUM OPTİMİZER UYGULAMASINDA UYARI VERİYOR HAFIZANIZ DOLUYOR DİYE ZATEN MEVCUT OLAN DOSYALAR 20GB YER KAPLIYOR 16 UYGULAMALAR 5GB GALERİ YARISINDAN FAZLA HAFIZAM OLMASI GEREKİRKEN ZATEN MEVCUT OLAN DOSYALAR 20GB NEDİR AYNI CİHAZLARA BAKTIM BAŞKALARINDA 2GB YER KAPLIYOR NE YAPMALIYIM

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -