Ana Sayfa Etiketler Huawei p20 ayarları

huawei p20 ayarları ile ilgili içerikler.


Huawei P20 nasıl format atılır?

Huawei P20, 2018 yılında görücüye çıkan ve performansı yüksek modeller arasında yer alıyor. Her ne kadar gelişmiş özellikleriyle çeşitli alanlarda üstünlük sağlasa da bazı sorunlardan dolayı formata ihtiyaç duyabiliyor. Huawei P20’nin yavaşlaması, donma problemlerinin ortaya çıkması, yazılım hatası, uygulama çakışması ve diğer çeşitli nedenlerden dolayı kullanıcılar çareyi P20’yi sıfırlamada buluyor. Bunun yanında telefonun içini tamamen silmek istemek veya satmadan önce tüm dosyaları kalıcı olarak kaldırmak da resetlemeyle mümkün oluyor. Peki Huawei P20’ye format nasıl atılır?

Format atmadan önce dikkat edilmesi gerekenler: Huawei P20’ye format atmadan önce mutlaka tüm dosyaların -rehber, mesajlar, uygulama, görüntü, döküman ve diğer veriler- yedeği alınmalıdır. Format atmak tüm dosyaların kalıcı olarak silinmesine yol açar. Ayrıca format sırasında işlemin yarıda kesilmemesi için şarj değeri %50 ve üzeri olmalıdır. Eğer tüm gerekli düzenlemeleri yaptıysanız ve önlemler alındıysa fabrika ayarlarına döndürmenin nasıl yapıldığına geçebiliriz.

Huawei P20’ye nasıl format atılır?

Huawei P20’yi formatlamak için iki yöntem bulunmaktadır. Bunlar soft resetleme ve hard resetlemedir. Sizin için uygun olan sıfırlama yöntemini seçin ve varsayılan ayarlara döndürmeyi gerçekleştirin.

Soft reset ile format atmak

Soft reset telefonu kapatmaya ihtiyaç duymadan “Ayarlar” üzerinden sıfırlama yapmayı sağlar.

 • Ayarlar > Yedekle ve Sıfırla’ya gidin.
 • Fabrika verilerine sıfırla’ya basın.
 • Telefonu sıfırla’ya basın.
 • Herşeyi sil’e basın.
 • Çıkan silme uyarısını onaylayın.
 • Cihaz yeniden başlatılıncaya dek bekleyin.

Hard reset ile format atmak

P20’ye hard reset atmak telefonun kapatılmasını ve üzerinde bulunan fiziksel tuşların kullanımını gerektirir. Telefon açılmıyorsa, sistem çöktüyse, ekran kilidi şifresi unutulduysa veya diğer sebeplerle hard resetleme tercih edilebilir.

 • Telefonu kapalı konuma getirin.
 • “Ses arttırma” ve “güç” tuşlarına basın.
 • Huawei logosu çıkıncaya dek bekleyin.
 • Sizi bir kurtarma -recovery- ekranı karşılayacaktır.
 • Burada “Wipe data/factory reset” bölümüne gelmek için “ses azaltma” tuşunu kullanın.
 • Üzerine geldiğinizde “Güç” tuşuna basın.
 • Tekrardan “Wipe Data/Factory Reset”i seçin ve “Güç” tuşuna basın.
 • “Reboot system now”i seçin ve “Güç” tuşuna basın.
 • Telefon birden fazla yeniden başlatılabilir, tamamen açılıncaya dek bekleyin.

Tebrikler! Huawei P20 formatlama işlemini başarıyla tamamladınız. (Format atma sırasında sorun yaşıyorum diyorsanız karşılaştığınız problemleri bizlerle paylaşın.)

Huawei P20 modellerinde Portre Modu nasıl kullanılır?

Portre modu, profesyonel çekim modları arasında yer almaktadır ve çekilen nesneyi daha net gösterebilmektedir. Kamera bir ortamda bulunan ana nesneye odaklanarak onu belirgin ve doğal şekilde karelemektedir. Portre modu pek çok akıllı telefonda bulunmaktadır. P20, P20 Pro ve P20 Lite modellerinde bulunan portre modunu kullanarak siz de en beğenilesi, havalı ve doğal görüntüler yakalayabilirsiniz. Peki Huawei P20’de portre modunu açmak ve kullanmaya başlamak için ne yapmak gerekiyor? Yazımızı inceleyerek portre modunda çekimin nasıl yapıldığını öğrenebilir, konu ile ilgili ipuçları alabilirsiniz.

Portre modu selfie ve grup fotoğraflarını daha güzel bir hale getirmeyi sağlayabilir. Her fotoğrafınızın güzel görünmesi ve albümlerinizde bir ömür saklı tutulabilmesi adına portre modunu kullanmaya başlayabilirsiniz. Portre modunu iki başlık altında inceleyebiliriz: daha güzel fotoğraf için portre modu ve güzelleştirme ayarları için mükemmel selfie modu.

Güzel fotoğraflar için Portre modu

Bu başlık altından portre modunu açmayı öğrenebilirsiniz. Portre modunu başlatmak için kamera uygulamasını başlatın, ekranı kaydırarak portre bölümüne gelin. Ekranda bulunan profil simgesine basın. Güzellik seviyesi değeri ayarı yaparak portre modu ayarı yapmaya başlayabilirsiniz. Yine portre modunda bulunan küre simgesine dokunarak çeşitli özelleştirmeler yapılabilir. Bunlar: yumuşak ışıklandırma, kelebek ışıklandırması ve yandan ışıklandırmadır. Size uygun olan güzellik ve ışıklandırma efektini seçtikten sonra fotoğraf çekebilirsiniz.

Mükemmel Selfie modu

Özçekimlerde daha güzel ve estetik bir görüntüye sahip olmak için mükemmel selfie modundan yararlanabilirsiniz. Bunun için kamera uygulamasını başlatın. Ekranı sağa kaydırarak portre bölümüne gelin. Kamera ayarlarına “çark simgesi”ne basarak gidin. Buradan mükemmel selfie’yi seçin. Telefonun sizi tanıması için yukarı, öne, sağa ve sola bakarak fotoğraflarınızı çekin. Bu sizin için güzellik parametresi oluşturmayı sağlayacaktır. Gerekli adımları uyguladıktan sonra bilgilerinizi kaydedin.

Güzellik parametresi nasıl ayarlanır?
Bu ayar, cildin pürüzsüz olması, cilt rengi gibi özellikleri içerir. Buradan Huawei P20’de en güzel ve en iyi selfieleri yakalamak için yararlanabilirsiniz.

Huawei P20 kamerası kullanıcılara portre modunun yanı sıra renksiz çekim de sunmaktadır. Siyah beyaz fotoğraflar çekmenin nasıl yapıldığı hakkında bilgi almak için yazımızı inceleyin.

Huawei P20 Siyah-Beyaz fotoğraf nasıl çekilir?

Huawei P20 Siyah-Beyaz fotoğraf nasıl çekilir?

Huawei P20, 2018 yılına damgasını vuran amiral gemileri arasında yer alıyor. Pek çok donanım testinde ön sıralarda çıkan Huawei P20 modeli tasarımı, işlemcisi ve yapay zeka teknolojisi dışında bir konuda daha üstün: kamera. P20 bu yılın en iyi kamerasına sahip akıllı telefonlardan biri. Özellikle Pro modelinde sunduğu özellikler fotoğrafçılığın tüm tekniklerini barındırıyor. Yani bir kişi P20 Pro’yu eline alıp ben fotoğrafçılık yapacağım dese hiç de abes karşılanmayacak gibi görünüyor.

Hal böyleyken, Huawei P20 kamerası pek çok yenilik ve özellik sunarken bu sunduğu özelliklerden bir tanesine bu yazımızda göz atacağız. Dünya her ne kadar renkli olsa da bazen dünyaya filtre çekmek istediğimiz, görüntüyü başka bir tona bürümeyi arzuladığımız doğrudur. Mesela kimi zaman çektiğimiz bir görselin sadece siyah ve beyaz renklerden oluşmasını isteriz. Dünyayı anlamlı kılan renklerden sıyrılarak farklı anlamlar yükleyebileceğimiz kara ve ak tonlara büründürmek isteyebiliriz. Peki resmin duygusunu ve hikayesini değiştiren bu renk değiştirme modunu nasıl kullanabiliriz?

Huawei P20 kamera ipuçları arasında yer alan siyah beyaz fotoğraf çekiminin nasıl yapıldığını öğrenmek için aşağıdaki adımları uygulayın.

 • Kamera uygulamasını başlatın.
 • Daha fazla’ya basın.
 • Tek renk butonuna basın.
 • Huawei P20 Siyah-Beyaz fotoğraf nasıl çekilir? 1Butonuna basın.

İşte Huawei P20 ile siyah beyaz görüntü almak bu kadar kolay. Konu ile ilgili daha fazla bilgi almak yorum bölümünü kullanın.

İlginizi çekebilir:

Her telefonda olduğu gibi Huawei cihazların depolama alanı dolabilir, bu da sizin için bir sorun teşkil edebilir. Ancak sizin için bir çözümümüz var. Aşağıdaki yazımızı inceleyerek Huawei modellerinde gereksiz dosyaları temizleyerek telefonda yer açmanın yolunu öğrenebilirsiniz.

Huawei modellerinde gereksiz dosyalar nasıl temizlenir?

Huawei P20 ve ailesini kapsayan bu yazımızı inceleyerek cihazınızdaki verilerin yedeğini nasıl alacağınızı ve yedek alınan verileri telefona nasıl geri yükleyeceğinizi öğrenebilirsiniz.

Huawei P20 modellerinde yedekleme ve geri yükleme nasıl yapılır?

Huawei’in bazı modelleri parmak izi okuyucusu desteklemektedir ve güvenliğin sağlanması adına parmak izi kullanımı önerilmektedir. Peki telefona parmak izi kaydetmek için ne yapmak gerekiyor? Parmak izi eklemenin yolunu öğrenmek için yazımızı inceleyin.

Huawei Parmak izi nasıl kaydedilir?

Huawei modellerinde gereksiz dosyalar nasıl temizlenir?

Huawei akıllı telefonlarda hafızanın sınırlı olması bazen sıkıcı olabiliyor. Dosyaların, fotoğrafların, videoların ve diğer çeşitli verinin birikmesi sonucunda hafızada yer kalmadığından kullanıcılar “örneğin: Huawei P20, P10, Mate 10 vb. cihazlarda gereksiz dosyalar nasıl temizlenir? Telefonda nasıl yer açılır?” şeklinde aramalar yapıyor. Bu yazımızda Huawei cihazlarda telefonun hızlı çalışması ve depolama alanını arttırmak için hafıza temizliğinin nasıl yapıldığını aktaracağız.

Google Play uygulama mağazasında telefonda yer açma, hafıza arttırma ve gereksiz dosyaları silme gibi görevleri yerine getiren çeşitli temizlik araçları bulunuyor. Ancak bunlara ihtiyacınız olmayabilir. Huawei içerisinde yerleşik gelen depolama temizleyici aracı sayesinde depolama birimlerinin temizlenmesini sağlıyor. Telefonun yavaşlaması, hafızada yer kalmaması, hafıza dolu olduğu için bildirim gelmesi ve sürekli uyarı çıkması, yeterli depolama alanı olmadığından uygulama veya dosya indirememek gibi tüm durumlara karşı bu temizlik aracından yararlanabilirsiniz.

Huawei temizlik ve derinlemesine temizlik olmak üzere iki farklı yöntemi kullanarak cihazda silme işlemini gerçekleştirir. Temizlik kullanarak telefonun kullanımına müdahale edilmeden bellekte tutulan geçici dosyalar, çöp dosyalar ve sistem ön belleği dosyaları silinebilir. Derinlemesine temizlikte telefonda tüm dosyalar taranarak çok yer kaplayan dosyalar, görüntüler, müzikler ve diğer dökümanlar listelenir. Yanlışlıkla önemli dosyaları silmemek adına son derece kullanışlı olan derin temizlik işlemi size çeşitli temizlik önerilerinde bulunabilir.

Telefonumuz gereksiz dosyalar yüzünden dolabilir ve ileride yavaşlamalar meydana gelebilir. İşte tüm bunların önüne geçmek için “Telefon yönetici”ni kullanarak gerekli temizliği başlatabilirsiniz.

Depolama temizleyici nasıl etkinleştirilir?

Telefonda gereksiz dosyaları temizlik ve derinlemesine temizlik olmak üzere iki metotla silmeyi sağlayan aracı başlatmak için aşağıdaki adımları izleyin:

 • Telefon yöneticisi uygulamasını başlatın.
 • Temizlik’e basın.
 • Bellek ve önbelleği temizleyin.

Etkili temizlik yapmak için depolama alanını arttırmayı derinlemesine temizlik yani tarama sonucunda temizlik yapma yoluyla gerçekleştirebilirsiniz.

Candy Crush Friends Saga çıktı! Uygulamanın özellikleri ve indirme bağlantılarına erişmek için yazımızı inceleyin.

Candy Crush Friends Saga indir

Huawei modellerinde “Rahatsız Etmeyin Modu”nu kullanarak gün içerisinde telefonunuza gelen çağrıları ve bildirimleri yönetin.

Huawei modellerinde rahatsız etmeyin modu kullanımı

Huawei kullanıcıları “İkiz uygulama modu”nu kullanarak aynı anda aynı iki uygulamayı başlatabilir. Detaylar için yazımızı inceleyin.

Huawei P20 ikiz uygulama nedir? Nasıl kullanılır?

 

 

Huawei akıllı telefonlarda ses ayarları nasıl yapılır?

Huawei, tüm akıllı telefonlarda hızlı biçimde ses ayarlarını yapılandırmayı sağlayan özellikler sunmaktadır. Telefonun ses ayarları doğrultusunda, “Ses seviyesi nasıl ayarlanır?, Titreşim moduna nasıl alınır? Sessiz moda nasıl alınır?” gibi ayarlamalar yapabilirsiniz.

Huawei modellerinde gelen aramalar, mesajlar, bildirimler ve diğer çeşitli uyarılar size sesli, titreşimli veya sessiz mod ile iletilir. Huawei kullanıcıları bulunduğu mekana veya duruma göre çeşitli ses ayarları yapabilir. Ses ayarları “Ayarlar” menüsü veya “Bildirim çubuğu” üzerinden kolayca yapılabilir. Biz bu yazımızda ses ayarlarının, ses düzeyinin ayarlanmasını, titreşime ve sessize almanın nasıl en pratik ve hızlı şekilde yapıldığını anlatacağız.

Huawei ses ayarları nasıl yapılır?

 • Bildirim çubuğunu aşağı çekin.
 • Eğer resimde gördüğünüz ikon varsa telefonunuz sesli moddadır. Çağrı, bildirim vb. ileti aldığınızda telefonunuzdan ses çıkacaktır.
 • İkonun üzerine bir kez basmanız durumunda telefon titreşim moduna geçecek ve telefon titreyerek titreşim modunda olduğunu belirtecektir.
 • İkinci kez basmanız durumunda titreşim moddan sessiz moda geçiş yapılır. Çağrı, mesaj, bildirim almaya devam edersiniz ancak ses veya titreşim yoluyla bildirilmez.
 • Ses hakkında daha detaylı ayarlama ve ses düzeyi yönetimi için:
  Ayarlar > Ses’e gidin.
  Ses düzeyine gelerek kaydırıcıyı istediğiniz dereceye getirin.

Huawei akıllı telefonlarda ses ayarları nasıl yapılır? 2

Başka hangi ayarlar bulunuyor?
Tuş takımı ses açma: Tuşlara bastınızda ses gelmesini sağlamak için Huawei modellerinde Ayarlar > Ses > Daha fazla ses ayarı’ya gidin.
Bildirim seslerini açma: Ayarlar > Ses > Daha fazla ses ayarı’ya gidin.

Huawei sessiz moda alma nasıl yapılır?

Huawei cihazınızı ses modda kullanmak için Ses ekranına gidin. Sessiz mod’u etkin duruma getirin. Ardından isteğe bağlı olarak “Sessiz modda titret”i etkin duruma getirin. Çağrı gelmesi durumunda ekran rengi siyahtan renkliye döner ve telefon titrer.

Huawei bildirim sesi ve zil sesi nasıl değiştirilir?

Ses bölümünde telefonun standart zil seslerinin dışında özel zil sesi oluşturma seçeneği yer almaktadır. Benzer şekilde bildirim sesini değiştirmek için de Ayarlar > Ses’e giderek gerekli değişikliği yapabilirsiniz.

Ses ayarlarının yanı sıra rahatsız etmeyin modunu kullanmak da işinize yarayabilir. Derste, işte telefon çaldığında ses çıkmaması ve gelen çağrıların otomatik reddedilmesi için rahatsız etmeyin modunu Huawei modellerinde etkin duruma getirebilirsiniz.

https://mobilge.com/huawei-modellerinde-rahatsiz-etmeyin-modu-kullanimi

Huawei modellerinde rahatsız etmeyin modu kullanımı

Huawei, yeni akıllı telefonlarla birlikte çeşitli alanlarda kişiselleştirilmiş özellikler sunmaktadır. Bunlardan biri de ses ayarlarının özelleştirilmesidir. Ses ayarları içerisinde yer alan “Rahatsız Etmeyin Modu”nu kullanarak tanımadığınız numaraları engellemek, belirli kişilerden arama almaya izin vermek gibi ayarlar yapılabilir.

Örneğin: İş yerindesiniz ve yalnızca ailenizden gelen aramalara bakabilecek yoğunluktasınız. Böyle bir durumda rahatsız etmeyin modunu kullanmak işinize yarayabilir. Bu özelliği etkinleştirerek yalnızca ailenizdeki bireylerin sizi aramasını etkin hale getirebilir, yabancı numaraları ise bu modla engelleyebilirsiniz. Rahatsız etmeyin modunu etkinleştirmek ve kullanmaya başlamak için aşağıdaki adımları izleyin.

Huawei P20, P20 Pro, P20 Lite ekran görüntüsü alma

Rahatsız etmeyin modu nasıl açılır?

Huawei modellerinde rahatsız etmeyin modunu etkinleştirmek için:

 • Ayarlar > Ses > Rahatsız etmeyin’e gidin.
 • Şimdi etkinleştir’e basın.

Rahatsız etmeyin modunu özelleştirmek için:

 • Önemli kişilerden gelen aramalar ve mesajlara izin ver
  Bu ayarı seçtiğinizde belirlediğiniz kişilerden çağrı veya mesaj alabilirsiniz. Bunun için “Öncelikli kesintileri tanımlayın”a gidin.
 • Alarm zil seslerine izin ver
  Bu modda diğer aramalar ve bildirimler dışında alarmın açık konumda olmasını sağlayabilirsiniz.
 • Tüm kesintileri devre dışı bırak
  Zil sesini ve titreşimi kapatır.  Gelen aramaların, mesajların ve alarmların kapatılması için ise “Kesintiye uğratma”yı seçin.

Bilgi: Rahatsız etmeyin modunu hızlıca aktif duruma getirmek veya kapatmak için kısayollarda bulunan “Ay işareti”ni kullanabilirsiniz.

Rahatsız etmeyin modu açık olmasına rağmen bildirim alıyorum?
Telefona indirdiğiniz bazı uygulamalar aldığı izinler doğrultusunda rahatsız etmeyin modunu açık duruma getirseniz bile size sesli bildirim gönderebilir. Bunu önlemek için Ayarlar > Uygulamalar’a giderek ilgili uygulamanın bildirim ayarını düzenleyebilirsiniz.

Rahatsız etmeyin modu zaman ve etkinlik kuralı nedir?
Zaman kuralını kullandığınızda belirlenen günlerde ve saatlerde modun aktifleştirilmesi veya deaktif durumda olması sağlanabilir. Etkinlik kuralı da benzer şekilde takvimde bulunan toplantılar doğrultusunda çalışır veya çalışmaz durumda olur.

Huawei, bazı modellerinde kullanıcılara ikiz uygulama başlatma özelliği sunmaktadır. İkiz uygulama, Whatsapp, Messenger, Facebook gibi bazı uygulamaların aynı anda iki kez başlatılmasını ve farklı hesaplarla çalıştırılmasını sağlar.

İKİZ UYGULAMA NEDİR? NASIL KULLANILIR?

Huawei P20, P20 Pro ve P20 Lite modellerinde 3 farklı şekilde ekran görüntüsü alabilirsiniz. Detayları öğrenmek için yazımızı inceleyin.

Huawei P20 ikiz uygulama nedir? Nasıl kullanılır?

Huawei P20 ailesi, harici bir uygulamayı bir iç özelliğe dönüştürerek kullanıcıların ikiz uygulama çalıştırmasına olanak sağlıyor. İkiz uygulama, adından da anlaşılabileceği gibi aynı uygulamadan iki tane başlatılmasını sağlıyor. İkiz uygulama özelliği ile Facebook, Line, Snapchat, Messenger, Whatsapp gibi uygulamalardan ikişer tane başlatabilir, farklı hesaplarla giriş yapılan aynı uygulamalar ayrı ayrı yönetilebilir. Peki ikiz uygulamayı kullanmak için ne yapmak gerekiyor?

Sanal alemde bir kullanıcının bir platform üzerinde birden fazla hesabı bulunabiliyor. İşi gereği veya diğer çeşitli amaçlarla kullandığı birden fazla hesabın yönetimi ise çoğu zaman zor oluyor, çünkü bir hesaptan çıkıp diğerine giriş yapmak hem bizi uğraştırırken hem de zaman kaybına yol açıyor. Bunun farkındalığıyla hareket eden Huawei firması bir çözüm üretti ve kullanıcılara ikiz uygulama çalıştırma özelliği sundu. İkiz uygulama aynı anda birden fazla hesap açmayı sağlamaktadır. Aynı anda birden fazla sosyal medya hesabı açmak için ikiz uygulamanın nasıl kullanıldığını aşağıdan öğrenebilirsiniz.

P20’de ikiz uygulama nasıl kullanılır?

İkiz uygulama kullanmaya başlamak ve etkin hale getirmek için aşağıdaki adımları uygulayın. Başlamadan önce ikiz uygulamanın WeChat, QQ, Line, Facebook, Snapchat, Facebook Messenger, Whatsapp dışında bir aracı desteklemediğini hatırlatalım.

 • Ayarlar’a gidin.
 • Uygulamalar ve bildirimler > İkiz uygulama’ya gidin.
 • Aynı anda iki tane açmak istediğiniz uygulamayı etkin hale getirin.

İkiz uygulamayı etkinleştirmek sonucunda ekranda iki tane Messenger, Whatsapp vs. görürsünüz. Aynı anda farklı hesaplar kullanarak iki uygulama başlatılabilir.

İkiz uygulama nasıl kapatılır?

 • Ana ekranda bulunan ikiz uygulamanın üzerine gelin.
 • Basılı tutun.
 • Devre dışı bırakın.

Huawei P20’yi ilk kez kullanmaya başlıyorsanız ilgili yazımızı inceleyerek internete nasıl bağlanacağınızı, hangi bağlantı türlerini kullanacağınızı ve internetinizi başkasıyla nasıl paylaşacağınızı öğrenebilirsiniz.

Huawei P20 internete bağlanma ve internet paylaşımı

Huawei P20’yi daha hızlı açıp kapatmak, güvenlik önlemlerini arttırmak için parmak izi okuyucu özelliğinden faydalanabilirsiniz. Parmak izinizi telefona kaydetmek için ilgili yazımızı inceleyebilirsiniz.

Huawei Parmak izi nasıl kaydedilir?

Huawei P20, büyük bir ekrana bağlandığında bilgisayar gibi yönetilebilir. Detaylarını ilgili yazımızdan öğrenin.

Huawei Parmak izi nasıl kaydedilir?

Huawei P20 internete bağlanma ve internet paylaşımı

Huawei P20 ailesi (P20, P20 Pro, P20 Lite) diğer Android’i çalıştıran akıllı telefonlarda olduğu gibi internete bağlanma ve internet paylaşımı yapma gibi temel özellikleri barındırmaktadır. İnternete bağlanmanın çeşitli yöntemleri vardır ve bu yazımızda “Huawei P20 ile internete nasıl bağlanılır, wifi ve mobil veri ile internete nasıl girilir?, P20’de internetimi başkalarıyla nasıl paylaşırım?” sorularına yanıt vereceğiz.

P20 modellerinde internete bağlanmak için 2 temel yöntem olabilir. Birincisi bir Wi-fi ağına bağlanmak, ikincisi ise operatörden temin ettiğiniz hattınız üzerinden, mobil veri kullanarak bağlantı kurmak.

P20’de Wifi’ye nasıl bağlanılır?

Wi-fi, kablosuz internet bağlantısı anlamına gelmektedir. P20’de bulunan Wi-fi donanımı internete girmenizi sağlar. P20 modellerinde kablosuz internet bağlantısı kurmak için aşağıdaki adımları izleyin:

 1. Bildirim çubuğunu aşağıya kaydırın.
 2. Wifi ayarlarına gitmek için yandaki gibi olan ikona basılı tutun.Huawei P20 internete bağlanma ve internet paylaşımı 3

3. Wi-fi’yi açık duruma getirin.
4. P20 tarama yapacak ve bağlantı kurulabilecek ağları listeleyecektir.
5. Bağlantı kurulmasını istediğiniz kablosuz ağ adını seçin.
6. Wi-fi şifresini girin.

P20’de mobil veri ile internete nasıl girilir?

Mobil veri, Wi-fi’den farklı olarak operatörünüz üzerinden internete bağlanmayı sağlar. Eğer bir internet paketiniz varsa internete bağlanabilirsiniz. Ancak yine de eğer mobil veri hakkında yeterli deneyiminiz yoksa yüksek fatura ücretleriyle karşılaşmamak adına operatörünüzden bilgi alın.

 1. Bildirim çubuğunu açığıya kaydırın.
 2. Çift yönlü ok simgesine dokunarak “Mobil Veri”yi etkinleştirin.

Bilgi: Eğer civarınızda wi-fi ağı varsa mobil veriden tasarruf etmek için bağlanın.

P20’de mobil ağ oluşturma nasıl yapılır?

P20’de mobil verinizi başkalarıyla paylaşabilirsiniz. Bu hotspot bağlantısı kurma olarak da geçmektedir. İnterneti başkasıyla paylaşmak için aşağıdaki adımları uygulayın:

 1. Ayarlar > Kablosuz bağlantı ve ağlar’a gidin.
 2. Bağlantı paylaşımı ve mobil ortak erişim noktası’na gidin.
 3. Mobil Wi-fi ortak erişim noktası’na gidin.
 4. Wi-fi ortak erişim noktasını yapılandır’a gidin.
 5. Bir ağ adı,
  Şifreleme türü (Örnek: Wpa2sk)
  Şifre belirleyin.
 6. Kaydet’e basın ve ortak erişim noktasını etkin hale getirin.

Uyarı: Mobil verim biterse ne olacak?
Hotspot bağlantısına başkalarının erişmesi ve internetinizi tüketmesi ihtimaline karşı ilgili pencereden Ayarlar > Veri Sınırı’na gidin. Bir sınır oluşturun ve sınıra ulaşıldığında bağlantının devre dışı bırakılmasını sağlayın.