Ana SayfaHuaweiHuawei P20 modellerinde Portre Modu nasıl kullanılır?

Huawei P20 modellerinde Portre Modu nasıl kullanılır?

- Advertisment -

Portre modu, profesyonel çekim modları arasında yer almaktadır ve çekilen nesneyi daha net gösterebilmektedir. Kamera bir ortamda bulunan ana nesneye odaklanarak onu belirgin ve doğal şekilde karelemektedir. Portre modu pek çok akıllı telefonda bulunmaktadır. P20, P20 Pro ve P20 Lite modellerinde bulunan portre modunu kullanarak siz de en beğenilesi, havalı ve doğal görüntüler yakalayabilirsiniz. Peki Huawei P20’de portre modunu açmak ve kullanmaya başlamak için ne yapmak gerekiyor? Yazımızı inceleyerek portre modunda çekimin nasıl yapıldığını öğrenebilir, konu ile ilgili ipuçları alabilirsiniz.

Portre modu selfie ve grup fotoğraflarını daha güzel bir hale getirmeyi sağlayabilir. Her fotoğrafınızın güzel görünmesi ve albümlerinizde bir ömür saklı tutulabilmesi adına portre modunu kullanmaya başlayabilirsiniz. Portre modunu iki başlık altında inceleyebiliriz: daha güzel fotoğraf için portre modu ve güzelleştirme ayarları için mükemmel selfie modu.

Güzel fotoğraflar için Portre modu

Bu başlık altından portre modunu açmayı öğrenebilirsiniz. Portre modunu başlatmak için kamera uygulamasını başlatın, ekranı kaydırarak portre bölümüne gelin. Ekranda bulunan profil simgesine basın. Güzellik seviyesi değeri ayarı yaparak portre modu ayarı yapmaya başlayabilirsiniz. Yine portre modunda bulunan küre simgesine dokunarak çeşitli özelleştirmeler yapılabilir. Bunlar: yumuşak ışıklandırma, kelebek ışıklandırması ve yandan ışıklandırmadır. Size uygun olan güzellik ve ışıklandırma efektini seçtikten sonra fotoğraf çekebilirsiniz.

Mükemmel Selfie modu

Özçekimlerde daha güzel ve estetik bir görüntüye sahip olmak için mükemmel selfie modundan yararlanabilirsiniz. Bunun için kamera uygulamasını başlatın. Ekranı sağa kaydırarak portre bölümüne gelin. Kamera ayarlarına “çark simgesi”ne basarak gidin. Buradan mükemmel selfie’yi seçin. Telefonun sizi tanıması için yukarı, öne, sağa ve sola bakarak fotoğraflarınızı çekin. Bu sizin için güzellik parametresi oluşturmayı sağlayacaktır. Gerekli adımları uyguladıktan sonra bilgilerinizi kaydedin.

Güzellik parametresi nasıl ayarlanır?
Bu ayar, cildin pürüzsüz olması, cilt rengi gibi özellikleri içerir. Buradan Huawei P20’de en güzel ve en iyi selfieleri yakalamak için yararlanabilirsiniz.

Huawei P20 kamerası kullanıcılara portre modunun yanı sıra renksiz çekim de sunmaktadır. Siyah beyaz fotoğraflar çekmenin nasıl yapıldığı hakkında bilgi almak için yazımızı inceleyin.

Huawei P20 Siyah-Beyaz fotoğraf nasıl çekilir?

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -