Ana SayfaHuaweiHuawei modellerinde rahatsız etmeyin modu kullanımı

Huawei modellerinde rahatsız etmeyin modu kullanımı

- Advertisment -

Huawei, yeni akıllı telefonlarla birlikte çeşitli alanlarda kişiselleştirilmiş özellikler sunmaktadır. Bunlardan biri de ses ayarlarının özelleştirilmesidir. Ses ayarları içerisinde yer alan “Rahatsız Etmeyin Modu”nu kullanarak tanımadığınız numaraları engellemek, belirli kişilerden arama almaya izin vermek gibi ayarlar yapılabilir.

Örneğin: İş yerindesiniz ve yalnızca ailenizden gelen aramalara bakabilecek yoğunluktasınız. Böyle bir durumda rahatsız etmeyin modunu kullanmak işinize yarayabilir. Bu özelliği etkinleştirerek yalnızca ailenizdeki bireylerin sizi aramasını etkin hale getirebilir, yabancı numaraları ise bu modla engelleyebilirsiniz. Rahatsız etmeyin modunu etkinleştirmek ve kullanmaya başlamak için aşağıdaki adımları izleyin.

Huawei P20, P20 Pro, P20 Lite ekran görüntüsü alma

Rahatsız etmeyin modu nasıl açılır?

Huawei modellerinde rahatsız etmeyin modunu etkinleştirmek için:

 • Ayarlar > Ses > Rahatsız etmeyin’e gidin.
 • Şimdi etkinleştir’e basın.

Rahatsız etmeyin modunu özelleştirmek için:

 • Önemli kişilerden gelen aramalar ve mesajlara izin ver
  Bu ayarı seçtiğinizde belirlediğiniz kişilerden çağrı veya mesaj alabilirsiniz. Bunun için “Öncelikli kesintileri tanımlayın”a gidin.
 • Alarm zil seslerine izin ver
  Bu modda diğer aramalar ve bildirimler dışında alarmın açık konumda olmasını sağlayabilirsiniz.
 • Tüm kesintileri devre dışı bırak
  Zil sesini ve titreşimi kapatır.  Gelen aramaların, mesajların ve alarmların kapatılması için ise “Kesintiye uğratma”yı seçin.

Bilgi: Rahatsız etmeyin modunu hızlıca aktif duruma getirmek veya kapatmak için kısayollarda bulunan “Ay işareti”ni kullanabilirsiniz.

Rahatsız etmeyin modu açık olmasına rağmen bildirim alıyorum?
Telefona indirdiğiniz bazı uygulamalar aldığı izinler doğrultusunda rahatsız etmeyin modunu açık duruma getirseniz bile size sesli bildirim gönderebilir. Bunu önlemek için Ayarlar > Uygulamalar’a giderek ilgili uygulamanın bildirim ayarını düzenleyebilirsiniz.

Rahatsız etmeyin modu zaman ve etkinlik kuralı nedir?
Zaman kuralını kullandığınızda belirlenen günlerde ve saatlerde modun aktifleştirilmesi veya deaktif durumda olması sağlanabilir. Etkinlik kuralı da benzer şekilde takvimde bulunan toplantılar doğrultusunda çalışır veya çalışmaz durumda olur.

Huawei, bazı modellerinde kullanıcılara ikiz uygulama başlatma özelliği sunmaktadır. İkiz uygulama, Whatsapp, Messenger, Facebook gibi bazı uygulamaların aynı anda iki kez başlatılmasını ve farklı hesaplarla çalıştırılmasını sağlar.

İKİZ UYGULAMA NEDİR? NASIL KULLANILIR?

Huawei P20, P20 Pro ve P20 Lite modellerinde 3 farklı şekilde ekran görüntüsü alabilirsiniz. Detayları öğrenmek için yazımızı inceleyin.

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -