Ana SayfaHuaweiHuawei akıllı telefonlarda ses ayarları nasıl yapılır?

Huawei akıllı telefonlarda ses ayarları nasıl yapılır?

- Advertisment -

Huawei, tüm akıllı telefonlarda hızlı biçimde ses ayarlarını yapılandırmayı sağlayan özellikler sunmaktadır. Telefonun ses ayarları doğrultusunda, “Ses seviyesi nasıl ayarlanır?, Titreşim moduna nasıl alınır? Sessiz moda nasıl alınır?” gibi ayarlamalar yapabilirsiniz.

Huawei modellerinde gelen aramalar, mesajlar, bildirimler ve diğer çeşitli uyarılar size sesli, titreşimli veya sessiz mod ile iletilir. Huawei kullanıcıları bulunduğu mekana veya duruma göre çeşitli ses ayarları yapabilir. Ses ayarları “Ayarlar” menüsü veya “Bildirim çubuğu” üzerinden kolayca yapılabilir. Biz bu yazımızda ses ayarlarının, ses düzeyinin ayarlanmasını, titreşime ve sessize almanın nasıl en pratik ve hızlı şekilde yapıldığını anlatacağız.

Huawei ses ayarları nasıl yapılır?

  • Bildirim çubuğunu aşağı çekin.
  • Eğer resimde gördüğünüz ikon varsa telefonunuz sesli moddadır. Çağrı, bildirim vb. ileti aldığınızda telefonunuzdan ses çıkacaktır.
  • İkonun üzerine bir kez basmanız durumunda telefon titreşim moduna geçecek ve telefon titreyerek titreşim modunda olduğunu belirtecektir.
  • İkinci kez basmanız durumunda titreşim moddan sessiz moda geçiş yapılır. Çağrı, mesaj, bildirim almaya devam edersiniz ancak ses veya titreşim yoluyla bildirilmez.
  • Ses hakkında daha detaylı ayarlama ve ses düzeyi yönetimi için:
    Ayarlar > Ses’e gidin.
    Ses düzeyine gelerek kaydırıcıyı istediğiniz dereceye getirin.

Başka hangi ayarlar bulunuyor?
Tuş takımı ses açma: Tuşlara bastınızda ses gelmesini sağlamak için Huawei modellerinde Ayarlar > Ses > Daha fazla ses ayarı’ya gidin.
Bildirim seslerini açma: Ayarlar > Ses > Daha fazla ses ayarı’ya gidin.

Huawei sessiz moda alma nasıl yapılır?

Huawei cihazınızı ses modda kullanmak için Ses ekranına gidin. Sessiz mod’u etkin duruma getirin. Ardından isteğe bağlı olarak “Sessiz modda titret”i etkin duruma getirin. Çağrı gelmesi durumunda ekran rengi siyahtan renkliye döner ve telefon titrer.

Huawei bildirim sesi ve zil sesi nasıl değiştirilir?

Ses bölümünde telefonun standart zil seslerinin dışında özel zil sesi oluşturma seçeneği yer almaktadır. Benzer şekilde bildirim sesini değiştirmek için de Ayarlar > Ses’e giderek gerekli değişikliği yapabilirsiniz.

Ses ayarlarının yanı sıra rahatsız etmeyin modunu kullanmak da işinize yarayabilir. Derste, işte telefon çaldığında ses çıkmaması ve gelen çağrıların otomatik reddedilmesi için rahatsız etmeyin modunu Huawei modellerinde etkin duruma getirebilirsiniz.

https://mobilge.com/huawei-modellerinde-rahatsiz-etmeyin-modu-kullanimi

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -