Ana SayfaHuaweiHuawei P20 ikiz uygulama nedir? Nasıl kullanılır?

Huawei P20 ikiz uygulama nedir? Nasıl kullanılır?

- Advertisment -

Huawei P20 ailesi, harici bir uygulamayı bir iç özelliğe dönüştürerek kullanıcıların ikiz uygulama çalıştırmasına olanak sağlıyor. İkiz uygulama, adından da anlaşılabileceği gibi aynı uygulamadan iki tane başlatılmasını sağlıyor. İkiz uygulama özelliği ile Facebook, Line, Snapchat, Messenger, Whatsapp gibi uygulamalardan ikişer tane başlatabilir, farklı hesaplarla giriş yapılan aynı uygulamalar ayrı ayrı yönetilebilir. Peki ikiz uygulamayı kullanmak için ne yapmak gerekiyor?

Sanal alemde bir kullanıcının bir platform üzerinde birden fazla hesabı bulunabiliyor. İşi gereği veya diğer çeşitli amaçlarla kullandığı birden fazla hesabın yönetimi ise çoğu zaman zor oluyor, çünkü bir hesaptan çıkıp diğerine giriş yapmak hem bizi uğraştırırken hem de zaman kaybına yol açıyor. Bunun farkındalığıyla hareket eden Huawei firması bir çözüm üretti ve kullanıcılara ikiz uygulama çalıştırma özelliği sundu. İkiz uygulama aynı anda birden fazla hesap açmayı sağlamaktadır. Aynı anda birden fazla sosyal medya hesabı açmak için ikiz uygulamanın nasıl kullanıldığını aşağıdan öğrenebilirsiniz.

P20’de ikiz uygulama nasıl kullanılır?

İkiz uygulama kullanmaya başlamak ve etkin hale getirmek için aşağıdaki adımları uygulayın. Başlamadan önce ikiz uygulamanın WeChat, QQ, Line, Facebook, Snapchat, Facebook Messenger, Whatsapp dışında bir aracı desteklemediğini hatırlatalım.

  • Ayarlar’a gidin.
  • Uygulamalar ve bildirimler > İkiz uygulama’ya gidin.
  • Aynı anda iki tane açmak istediğiniz uygulamayı etkin hale getirin.

İkiz uygulamayı etkinleştirmek sonucunda ekranda iki tane Messenger, Whatsapp vs. görürsünüz. Aynı anda farklı hesaplar kullanarak iki uygulama başlatılabilir.

İkiz uygulama nasıl kapatılır?

  • Ana ekranda bulunan ikiz uygulamanın üzerine gelin.
  • Basılı tutun.
  • Devre dışı bırakın.

Huawei P20’yi ilk kez kullanmaya başlıyorsanız ilgili yazımızı inceleyerek internete nasıl bağlanacağınızı, hangi bağlantı türlerini kullanacağınızı ve internetinizi başkasıyla nasıl paylaşacağınızı öğrenebilirsiniz.

Huawei P20 internete bağlanma ve internet paylaşımı

Huawei P20’yi daha hızlı açıp kapatmak, güvenlik önlemlerini arttırmak için parmak izi okuyucu özelliğinden faydalanabilirsiniz. Parmak izinizi telefona kaydetmek için ilgili yazımızı inceleyebilirsiniz.

Huawei Parmak izi nasıl kaydedilir?

Huawei P20, büyük bir ekrana bağlandığında bilgisayar gibi yönetilebilir. Detaylarını ilgili yazımızdan öğrenin.

Huawei Parmak izi nasıl kaydedilir?

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -