Ana SayfaHuaweiHuawei Parmak izi nasıl kaydedilir?

Huawei Parmak izi nasıl kaydedilir?

- Advertisment -

Huawei’in P20, P20 Pro, Mate 10, Pro ve diğer çeşitli modellerinde parmak izi kaydetmek mümkündür. Parmak izi telefonda güvenliğinizi arttırmada ve bazı izinleri onaylamada kullanılabilir. Huawei’de parmak izinin nasıl kaydedildiğini öğrenmek için aşağıdaki adımları takip edin.

Parmak izi günümüzde çoğu yeni çıkan telefonla gelmeye başlayan ve kullanıcı güvenliğini arttırmayı sağlayan güvenlik önlemlerinden biridir. Huawei akıllı telefonlarda kişisel bilgilerin korunması için Desen kilidi, PIN kilidi ve şifre gibi güvenlik önlemleri olsa da parmak izi ile yapılan korumanın kullanımı daha pratiktir ve başkaları tarafından tekrar edilemez durumdadır.

Parmak izi kaydetmeden önce dikkat edilmesi gerekenler:

 • Parmağınız kuru olmalıdır.
 • Temiz olmalıdır.

Parmak izi nasıl kaydedilir?

Huawei’de parmak izi kaydetmek için:

 1. Ayarlar’a gidin.
 2. Güvenlik ve gizlilik > Parmak izi kimliği’ne gidin.
 3. Kilit açma şifresi oluşturduktan sonra “Yeni Parmak İzi”ne basın.
 4. Parmağınızı parmak izi sensörüne yerleştirin.
 5. Huawei titreyinceye dek sensöre hafifçe bastırın.
 6. Kayıt işlemini “Tamam”a basarak bitirin.

Artık ekran kilidini açmak için sensöre parmak ucunuzu koymanız yeterlidir.

Parmak izi ekleme nasıl yapılır?

Huawei’de parmak izi eklemek için:

 1. Ayarlar’a gidin.
 2. Güvenlik ve Gizlilik > Parmak izi kimliği’ne gidin.
 3. Ekran kilidi açma şifresini girin ve adımları takip edin.
 4. Yeni parmak izi eklemek için “Yeni parmak izi“ye dokunun.

Parmak izini tanımlama nedir?
Parmak izinin tanımlanması mevcut parmak izinin sizin parmağınızla eşleşip eşleşmediğini kontrol etmek için kullanılan ekstra güvenlik aracıdır. Telefon parmak izimi tanıyor mu, diyenler Ayarlar > Güvenlik ve Gizlilik > Parmak izi kimliği > Parmak izi listesi > Parmak izini tanımlama’ya gidebilir ve kontrolü gerçekleştirebilir.

Özel dosyalara ve uygulamalara erişim için parmak izi nasıl kullanılır?
Ayarlar > Güvenlik ve Gizlilik > Parmak izi kimliği’ne gidin. Kasaya erişim ve uygulama erişim kilidi özelliklerini aktif hale getirin. Kasaya erişim için “Dosyalar” açın ve Kasa butonuna basın. Bu parmak iziyle kasaya erişimi sağlayacaktır. Uygulama kilidi konulan uygulamaları açmak için yine parmak izi sensörüne parmağınızı koymanız yeterli olacaktır.

Android 8.0 ve üzerini çalıştıran Huawei P20 modellerinde 3 farklı ekran görüntüsü alma yöntemi bulunuyor. Bunlardan dilediğinizi kullanmak için yazımızı inceleyin.

Huawei P20, P20 Pro, P20 Lite ekran görüntüsü alma

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -
Their key characteristics are ease of use and modest system requirements. mostbet This feature is called Mostbet in-play betting and is available for most sports events. o’yinlarni Mostbet has over 20 titles for lotteries like Keno and Scratch Cards. mostbet uz After installing the application, open it on your Android device. depozitlar uchun