Ana Sayfa Etiketler Whatsapp haberleri

whatsapp haberleri ile ilgili içerikler.


Whatsapp’da iki yeni özellik !

0

Whatsapp geçtiğimiz haftalarda malumunuz 19 milyar dolara satıldı ve bu işlem gerçekleşir gerçekleşmez Facebook çalışmalara başladı. Önce verileri kendi sunucularına aktardı, sonrasında ise yapacağı değişiklikleri açıkladı. Değişiklikler Whatsapp’ın Google arama motoruna sıkça girilen ”Görüldü yazısı.” ve rehbere rastgele numara kaydedip tanımadığı insanlara mesaj atan insanlara yönelik sorunları ele alıyor.

whatsapp_mobilkaynak

REHBERDE KAYITLI OLMAYAN KİŞİLER:

Whatsapp ( Facebook) ilerleyen günlerde yapacağı son güncelleme (sürüm) ile artık profil fotoğrafınızı yani cinsiyetinizi belirleyen resmi sadece rehberinizde telefon numarası kayıtlı olan kullanıcılar görebilecek. Eski sistemde rehberinizde kayıtlı olmayan kullanıcılar resminize rahatlıkla bakabiliyordu.

SON GÖRÜLME ÖZELLİĞİ ARTIK TERCİHE BAĞLI:

Karşı tarafın attığı mesajı okuduğunuzda beliren Görüldü yazısı ve Görülme Saati yeni gelen değişiklik ile kalkıyor. Birçok insanı rahatsız ve hoşnutsuz eden ”Zorunlu görüldü özelliği.” tarihe karışıyor. Yeni güncellemenin ardından yapacağınız seçimlerle sadece istediğiniz kişiler için görülme özelliğini aktif hale getirebilir, işin daha da kolayına kaçabilirsiniz.

  GÜNCELLEME NE ZAMAN GELİYOR?

Whatsapp henüz almış olduğu bu değişim harekâtı kararı 1 hafta içerisinde yeni gelecek sürümle tüm telefonlarda aktif olacak. İsterseniz uygulama sürümünü telefona Android için Google Play’den iOS için iTunes’ten, Blackberry OS için AppWorld’den, Nokia için ise Windows Phone sanal mağazasından ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Diğer Whatsapp Haberleri:

Facebook Whatsapp’ı aldı

Whatsapp bağlantı sorunu

Whatsapp silinen mesajları geri alma

Whatsapp’ı ücretsiz indir

Whatsapp yedekleme ve geri yükleme

Facebook Whatsapp için kripto para mı çıkarıyor?

0

Kripto para dünyasına Whatsapp’ın da katılacağı ve Facebook’un bu yönde çalışmalarını sürdürdüğü söyleniyor.

Whatsapp sıklıkla güncellenen ve kullanıcılara her geçen gün gelişmiş ve sevilen özellikler sunarken bunlara bir yenisini daha ekleyebilir. Bloomberg tarafından paylaşılan habere göre Facebook şimdilerde Whatsapp’ta kullanılabilir durumda olabilecek bir kripto para üzerinde çalışıyor. Kendi kripto parasını oluşturmayı amaçlayan Facebook iddiaya göre kullanıcılar için yüksek düzeyde güvenliğe sahip olan ve para transferine olanak tanıyan bir altyapıya hazırlanıyor.

Facebook ilk adımı yüksek nüfusa ve denemeye elverişli olması nedeniyle Hindistan’da atacak ve testlere bu ülkede bir süre devam edecek. Hindistan’da yaklaşık olarak 200 milyon Whatsapp kullanıcısı bulunuyor ve Dünya Bankası verilerine göre geçtiğimiz yıl ülke 70 milyar dolara yakın havale aldı. Yüksek kullanıcı kitlesi ve para trafiği Facebook’ta rotayı bu ülkeye yönelme kararı aldırttı.

Facebook’un Ocak 2018’de aldığı ICO reklamlarını yasaklama kararına rağmen böyle bir adım atması oldukça şaşırtıcı ve herşeye rağmen pozitif bir gelişme gibi görünüyor.

Whatsapp kripto para ne zaman çıkacak?

Whatsapp kripto para çıkış tarihi hakkında konuşmak için henüz erken olabilir. Bu bilgileri sizlere tek bir kaynağa dayanarak aktarıyoruz ve bilindiği gibi kripto para dünyasında işler biraz karmaşık ilerliyor. Pek çok tahmin yanlış çıkabiliyor ve beklentiler tersine dönebiliyor. Ancak yine de yalnızca Facebook’un kripto para çalışmalarından hareketle konuşmak gerekirse “Whatsapp’ta kripto para kullanımı özelliğinin çıkması” biraz uzun sürebilir. Çünkü Facebook bu konuda çalışmalara henüz başladı ve tanıtım için altyapının tamamen oluşturulması, gerekli testlerin yapılması gerekiyor.

Whatsapp kripto para özellikleri hakkında mevcut bilgilerden hareketle açıklama yapmak gerekirse çıkarılacak coinin dolar endeksli olması ve volaliteden minimum düzeyde etkilenmesi -Tether gibi- amaçlanıyor. Kripto paranın yanı sıra Whatsapp uygulaması üzerinden havale yapılabilmesi üzerinde de çalışılıyor ve başlangıç denemelerinin Hindistan’da gerçekleştirileceği tahmin ediliyor.

Whatsapp yeni durum özelliği ile güncellendi

1

Whatsapp, Facebook tarafından satın alınmasıyla birlikte çeşitli güncellemeler çıkartarak kullanıcı deneyimini en üst noktaya taşımayı amaçlıyor. Whatsapp, yayımladığı yeni güncelleme ile kullanıcıların sıklıkla kullandığı durum bölümüne el atarak bazı yenilikler sundu.

Whatsapp, blog köşesinde gelen yenilikleri kullanıcılarla paylaşıyor ve kısa bir süre sonra OTA üzerinden otomatik güncelleştirme gerçekleştirilerek, Whatsapp yeni sürümüyle birlikte kullanıma hazır oluyor. Bugün de Whatsapp blogda paylaşılan bir güncelleme duyurusunda, Android ve iPhone cihazlar için geçerli olan, Whatsapp’ta durum özelliğinin tıpkı Facebook’taki gibi kullanılabileceği bilgisi yer alıyor.

Whatsapp durum özelliği yenilikleri neler?

Açıkça belirtmek gerekirse, bu yenilik Whatsapp veya Facebook’a has değil. Snapchat ile baş etmekte zorlanan, Snapchat kitlesini yalnızca kendi platformunda barındırmaya çabalayan Facebook yine kopya yeniliği kendi bünyesine dahil etti.

Snapchat’te durum özelliğinde resim kullanabiliyoruz. Yakın zaman önce Snapchat tarafından geliştirilen bu özelliğin Facebook’ta da kullanılmaya başlandığını, durum bilgisinin arka planına resim veya desen konduğunu bilirsiniz.  Şimdilerde Snapchat’i kopyalamayı görev olarak bilen Facebook, durum özelliğini Whatsapp’a da taşıdı ve yayınlanan son güncelleme ile birlikte Whatsapp durum güncellemesinin arkasına resim koyabileceğiz.

Whatsapp durumuna ekleyebileceğiniz fotoğrafın geçerlilik süresi 24 saat. Bu sürenin ardından eklenen fotoğraflar otomatik olarak siliniyor. Uçtan uca şifreleme sayesinde ise tüm içerikleriniz korunmaya devam ediyor.whatsapp durum yenilendi

Whatsapp durum güncelleme özelliği ne zaman gelecek?

Bugün yayınlanan güncelleme ile Whatsapp durumuna resim ekleme özelliği kullanılabilir durumda. Whatsapp güncellemesi otomatik olarak OTA üzerinden gelecek.

Whatsapp nasıl indirilir?

Whatsapp uygulamasını indirmek ve eski sürümünüzü güncellemek için Whatsapp.com/download adresini ziyaret edebilir veya Google Play Store üzerinden “Whatsapp” araması yaparak uygulamayı ücretsiz edinebilirsiniz.

Whatsapp güncellenmiyor ne yapmalıyım?

Whatsapp’ın yeni güncellemesinin temini biraz zaman alabilir. Yeni versiyonun dağıtımının ulaşma süresi bölgeden bölgeye değişiklik gösterebileceği için beklemenizde fayda olabilir. Whatsapp’ın gün içerisinde tüm dünyada indirilebilir ve güncellenir olacağı tahmin ediliyor.

İlginizi çekebilir: 

Whatsapp’ta beta kullanıcısı nasıl olunur?
Whatsapp’a yeni durum sekmesi geldi – Nasıl kullanılır?

Whatsapp’a yeni özellik geliyor : Hikayeler

0

Whatsapp’ın yaptığı testlerde Snapchat’in hikayeler özelliğini getirmeyi amaçladığı bilgisine ulaşıldı. Hatırlanacağı üzere hikayeler akımını Snapchat başlatmış, ardından popülerleşen ve kullanıcıların beğendiği bu özellik Instagram’a da taşınmıştı.

Tıpkı Snapchat ve Instagram’da olduğu gibi kısa süreli durum paylaşımı yapabildiğiniz hikayeler özelliğini artık Whatsapp’ta da kullanabileceksiniz. Fotoğraf ve video gönderimi, 24 saat Whatsapp’ın tepesinde görüntülenecek ve gün boyunca takip edilecek.

 

Whatsapp Hikayeler nedir?

Snapchat ve Instagram platformlarına uzak olan kullanıcılar için belirtmek gerekirse, Whatsapp hikayeler’i kullandığınızda kısa süreli video veya fotoğraf paylaşımı yapmak mümkün olacak. Yaptığınız bu paylaşımları rehberinizde bulunan arkadaşlarınız görüntüleyebilir. Aynı şekilde siz de Whatsapp kişilerinizin hikayeler paylaşımlarına bakabilirsiniz.

Whatsapp'a yeni özellik geliyor : Hikayeler 1

Whatsapp Hikayelerin sunduğu avantaj nedir?

Bildiğiniz üzere Whatsapp’ta durum güncellemesi yaparak, kişilerin durumunuzu görüntülemesini sağlayabiliyoruz. Bunun yanında Whatsapp kullanan arkadaşlarımızın durumlarına da bakabiliyoruz. Whatsapp hikayeler ile artık metin paylaşmanın yanında video ve fotoğraf da gönderebiliriz. 24 saat geçerli olan bu paylaşım, bu sürenin ardından otomatik olarak silinmektedir.

Whatsapp Hikayeler ne zaman gelecek?

Paylaşılan görsel, Whatsapp hikayelerin kullanılabilir olduğunu gösteriyor. Ayrıca Whatsapp hikayeler iOS işletim sistemine sahip iPhone cihazlarda Beta sürüme kaydolan kullanıcılar tarafından çalıştırılabiliyor. Bu yeniliğin yakın zamanda Whatsapp kararlı sürümünün herkesçe kullanılabilir olacağı tahmin ediliyor. Android’de Whatsapp hikayelerin ne zaman çıkacağı hakkında herhangi bir bilgi bulunmuyor, ancak iOS’a gelmesinden kısa bir süre sonra Android telefonlarda da yer alacağı düşünülüyor.

Whatsapp yeni özelliklerle geliyor (Mesajı Geri Alma)

0

Dünyanın en popüler mesajlaşma servisi Whatsapp, kullanıcılarına yeni özellikler sunmaya devam ediyor. Hizmet kalitesini arttırma ve iletişim noktasında daha etkin deneyim sunma açısından belirli periyodlarla güncellemeler yayımlayan Whatsapp, buna bir yenisini daha ekledi.

İsminden her alanda söz ettiren Whatsapp, bunun bir benzerini güncelleme gelmesiyle de gerçekleştiriyor. En son Whatsapp’a görüntülü konuşma özelliği gelmiş ve mobil camiada büyük yankı uyandırmıştı ve Whatsapp videolu arama çıkmazı sona ermişti. Yine benzer bir çıkış yapan Whatsapp, “Yolladığım mesajı Whatsapp’ta nasıl geri alırım, gönderilen mesajı geri alıp iptal etme nasıl yapılır?” problemini de ortadan kaldırıyor.

Android için 2.16.399 ve iOS için 2.17.3.28 güncelleme sürümüyle gelecek olan yeni Whatsapp özellikleri arasında “Mesajı geri alma” ve “Canlı konum araması” yer alıyor.

Whatsapp’ta mesajı geri alma özelliği 

Bazı zamanlar insanlar gönderdiği mesajdan dolayı pişmanlık duyabiliyor veya yanlış kullanıcıya mesaj yollayıp bunun telafisini sağlamaya çalışıyor. Böylesi bir problemin önüne geçmek için kolları sıvayan Whatsapp, yeni 2017 güncellemesiyle “Whatsapp’ta yollanan iletiyi geri alma” yeniliğini kullanıcılara sundu.

Hangi durumlarda Whatsapp mesajını göndermeyi iptal ederim? 

Bildiğiniz üzere Whatsapp uygulamasında görülme özelliği bulunuyor. İletiniz karşı tarafa gönderildiğinde, ulaşması durumunda tek tik işareti çift onay işaretine dönüşüyor. Eğer mesaj iletiyi yolladığınız kişiye ulaşmazsa mesajı geri alma işlemini gerçekleştirmeniz mümkün.

Pek çok kullanıcının internetten araştırdığı ve sonuç elde edemediği bu problemin ortadan kaldırılması yararlı bir özellik gibi görünüyor. Hatalı mesajlara müdahale edebilmek adına gelen bu yeniliğin yanında yanlış yazdığınız bir mesajı da düzenleyebiliyorsunuz. Whatsapp yeni özelliklerle geliyor (Mesajı Geri Alma) 2

Mesajı silince ne oluyor? 

Whatsapp kişisine yollanan hatalı mesajın iptal edilmesi durumunda, mesaj sohbetten kaldırılıyor ve karşı taraf mesajın silindiğine dair bilgilendiriliyor.

Canlı konum arama

Whatsapp mesajını iptal etmenin yanında sunulan bir diğer özellik “Canlı lokasyon”. Böylelikle kullanıcılar Whatsapp gruplarında diğer kişilerin harita konum bilgilerini görüntüleyebilecek. Arkadaşlarınızla buluşurken, organizasyonlarda toplanabilmek adına ve diğer çeşitli amaçlarla kullanılabilecek canlı harita özelliği de işe yarar olarak görünüyor.

Tabii bu güncellemeler Whatsapp’ın beta sürümünde yer alıyor ve daha yeni olduğundan geliştirilmeye açık. İlerleyen günlerde kararlı sürümde yer alması beklenen bu özelliklere eklemeler yapılacağı tahmin ediliyor.

Whatsapp nasıl güncellenir?

Ândroid kullanıcıları Google Play Store > Arama > Whatsapp veya Whatsapp.com > Android sekmesinden .apk formatında indirme yaparak güncelleme yapabilir. iOS’ta güncelleme yapmak ve Whatsapp’ın yeni versiyonuyla tanışmak için iTunes mağaza uygulamasını kullanabilirsiniz.