Ana SayfaHaberlerWhatsapp yeni durum özelliği ile güncellendi

Whatsapp yeni durum özelliği ile güncellendi

- Advertisment -

Whatsapp, Facebook tarafından satın alınmasıyla birlikte çeşitli güncellemeler çıkartarak kullanıcı deneyimini en üst noktaya taşımayı amaçlıyor. Whatsapp, yayımladığı yeni güncelleme ile kullanıcıların sıklıkla kullandığı durum bölümüne el atarak bazı yenilikler sundu.

Whatsapp, blog köşesinde gelen yenilikleri kullanıcılarla paylaşıyor ve kısa bir süre sonra OTA üzerinden otomatik güncelleştirme gerçekleştirilerek, Whatsapp yeni sürümüyle birlikte kullanıma hazır oluyor. Bugün de Whatsapp blogda paylaşılan bir güncelleme duyurusunda, Android ve iPhone cihazlar için geçerli olan, Whatsapp’ta durum özelliğinin tıpkı Facebook’taki gibi kullanılabileceği bilgisi yer alıyor.

Whatsapp durum özelliği yenilikleri neler?

Açıkça belirtmek gerekirse, bu yenilik Whatsapp veya Facebook’a has değil. Snapchat ile baş etmekte zorlanan, Snapchat kitlesini yalnızca kendi platformunda barındırmaya çabalayan Facebook yine kopya yeniliği kendi bünyesine dahil etti.

Snapchat’te durum özelliğinde resim kullanabiliyoruz. Yakın zaman önce Snapchat tarafından geliştirilen bu özelliğin Facebook’ta da kullanılmaya başlandığını, durum bilgisinin arka planına resim veya desen konduğunu bilirsiniz.  Şimdilerde Snapchat’i kopyalamayı görev olarak bilen Facebook, durum özelliğini Whatsapp’a da taşıdı ve yayınlanan son güncelleme ile birlikte Whatsapp durum güncellemesinin arkasına resim koyabileceğiz.

Whatsapp durumuna ekleyebileceğiniz fotoğrafın geçerlilik süresi 24 saat. Bu sürenin ardından eklenen fotoğraflar otomatik olarak siliniyor. Uçtan uca şifreleme sayesinde ise tüm içerikleriniz korunmaya devam ediyor.whatsapp durum yenilendi

Whatsapp durum güncelleme özelliği ne zaman gelecek?

Bugün yayınlanan güncelleme ile Whatsapp durumuna resim ekleme özelliği kullanılabilir durumda. Whatsapp güncellemesi otomatik olarak OTA üzerinden gelecek.

Whatsapp nasıl indirilir?

Whatsapp uygulamasını indirmek ve eski sürümünüzü güncellemek için Whatsapp.com/download adresini ziyaret edebilir veya Google Play Store üzerinden “Whatsapp” araması yaparak uygulamayı ücretsiz edinebilirsiniz.

Whatsapp güncellenmiyor ne yapmalıyım?

Whatsapp’ın yeni güncellemesinin temini biraz zaman alabilir. Yeni versiyonun dağıtımının ulaşma süresi bölgeden bölgeye değişiklik gösterebileceği için beklemenizde fayda olabilir. Whatsapp’ın gün içerisinde tüm dünyada indirilebilir ve güncellenir olacağı tahmin ediliyor.

İlginizi çekebilir: 

Whatsapp’ta beta kullanıcısı nasıl olunur?
Whatsapp’a yeni durum sekmesi geldi – Nasıl kullanılır?

- Advertisment -

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -