Whatsapp’ta beta kullanıcısı nasıl olunur?

-sponsor-

Whatsapp, yakın zamanda getirdiği özellik ile kullanıcıların Whatsapp Beta sürümünden yararlanmasına olanak tanıyor. Bu yazımızda Whatsapp beta kullanıcısı olmak, ne işe yaradığı, kimler için ve neden beta testine kaydolunması gerektiğini anlatacağız.

Bu yazıda neler okuyacağız?

Whatsapp Beta nedir? 

Whatsapp Beta uygulamanın kararlı olmayan sürümüdür. Yani Whatsapp yeni bir güncelleme getirdiğinde Beta sürümünde kullanılabilir ve kullanan kişilerin test etmesiyle gelen güncelleme denetlenmiş olur.

Whatsapp Beta kullanıcısı olmak nedir? 

Whatsapp güncellemesi ilk olarak Beta sürümde kullanıma sunulur ve Whatapp beta kullanıcısı olan kişiler en yeni Whatsapp güncellemerine herkesten önce ulaşabilir. Bunun yanında uygulama geliştiricileri Whatsapp Beta’da bulunan yenilikleri test edebilir ve Whatsapp’a yaşadığı problemleri rapor edebilir.

Whatsapp Beta kullanıcısı nasıl olurum? 

iOS ve Android kullanıcıları Whatsapp Beta kullanıcısı olmak ve Whatsapp test sürümünü kullanmak için aşağıdaki yöntemleri izleyebilir.

Android Whatsapp Beta kullanıcısı olmak:

iOS Whatsapp Beta kullanıcısı olmak:

  • iTunes’te Whatsapp Beta sayfası bulunmuyor.
  • iPhone cihazınızdan web tarayıcısını açın
  • https://dev2.whatsapp.net/ios/WhatsApp/ adresine gidin.
  • Beta güncellemelerini takip etmek için:
  • iOS için Whatsapp Beta versiyonları duyuran Twitter adresini takip edebilirsiniz.
  • https://twitter.com/whatsappbetabot

Whatsapp Beta sürümden nasıl çıkılır? 

Whatsapp beta sürümü sunduğu yeniliklerin yanında Whatsapp’ın stabil çalışmamasına ve bazı problemlerle karşılaşmanıza yol açabilir. Android’de Whatsapp Beta kullanıcısı aboneliğinden çıkmak için aşağıdaki bağlantı adresini kullanın.

Test Sürümden Ayrıl

 

Yanıt bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz