Ana SayfaHaberlerWhatsapp'a yeni özellik geliyor : Hikayeler

Whatsapp’a yeni özellik geliyor : Hikayeler

- Advertisment -

Whatsapp’ın yaptığı testlerde Snapchat’in hikayeler özelliğini getirmeyi amaçladığı bilgisine ulaşıldı. Hatırlanacağı üzere hikayeler akımını Snapchat başlatmış, ardından popülerleşen ve kullanıcıların beğendiği bu özellik Instagram’a da taşınmıştı.

Tıpkı Snapchat ve Instagram’da olduğu gibi kısa süreli durum paylaşımı yapabildiğiniz hikayeler özelliğini artık Whatsapp’ta da kullanabileceksiniz. Fotoğraf ve video gönderimi, 24 saat Whatsapp’ın tepesinde görüntülenecek ve gün boyunca takip edilecek.

 

Whatsapp Hikayeler nedir?

Snapchat ve Instagram platformlarına uzak olan kullanıcılar için belirtmek gerekirse, Whatsapp hikayeler’i kullandığınızda kısa süreli video veya fotoğraf paylaşımı yapmak mümkün olacak. Yaptığınız bu paylaşımları rehberinizde bulunan arkadaşlarınız görüntüleyebilir. Aynı şekilde siz de Whatsapp kişilerinizin hikayeler paylaşımlarına bakabilirsiniz.

Whatsapp Hikayelerin sunduğu avantaj nedir?

Bildiğiniz üzere Whatsapp’ta durum güncellemesi yaparak, kişilerin durumunuzu görüntülemesini sağlayabiliyoruz. Bunun yanında Whatsapp kullanan arkadaşlarımızın durumlarına da bakabiliyoruz. Whatsapp hikayeler ile artık metin paylaşmanın yanında video ve fotoğraf da gönderebiliriz. 24 saat geçerli olan bu paylaşım, bu sürenin ardından otomatik olarak silinmektedir.

Whatsapp Hikayeler ne zaman gelecek?

Paylaşılan görsel, Whatsapp hikayelerin kullanılabilir olduğunu gösteriyor. Ayrıca Whatsapp hikayeler iOS işletim sistemine sahip iPhone cihazlarda Beta sürüme kaydolan kullanıcılar tarafından çalıştırılabiliyor. Bu yeniliğin yakın zamanda Whatsapp kararlı sürümünün herkesçe kullanılabilir olacağı tahmin ediliyor. Android’de Whatsapp hikayelerin ne zaman çıkacağı hakkında herhangi bir bilgi bulunmuyor, ancak iOS’a gelmesinden kısa bir süre sonra Android telefonlarda da yer alacağı düşünülüyor.

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -