Ana SayfaHaberlerWhatsapp yeni özelliklerle geliyor (Mesajı Geri Alma)

Whatsapp yeni özelliklerle geliyor (Mesajı Geri Alma)

- Advertisment -

Dünyanın en popüler mesajlaşma servisi Whatsapp, kullanıcılarına yeni özellikler sunmaya devam ediyor. Hizmet kalitesini arttırma ve iletişim noktasında daha etkin deneyim sunma açısından belirli periyodlarla güncellemeler yayımlayan Whatsapp, buna bir yenisini daha ekledi.

İsminden her alanda söz ettiren Whatsapp, bunun bir benzerini güncelleme gelmesiyle de gerçekleştiriyor. En son Whatsapp’a görüntülü konuşma özelliği gelmiş ve mobil camiada büyük yankı uyandırmıştı ve Whatsapp videolu arama çıkmazı sona ermişti. Yine benzer bir çıkış yapan Whatsapp, “Yolladığım mesajı Whatsapp’ta nasıl geri alırım, gönderilen mesajı geri alıp iptal etme nasıl yapılır?” problemini de ortadan kaldırıyor.

Android için 2.16.399 ve iOS için 2.17.3.28 güncelleme sürümüyle gelecek olan yeni Whatsapp özellikleri arasında “Mesajı geri alma” ve “Canlı konum araması” yer alıyor.

Whatsapp’ta mesajı geri alma özelliği 

Bazı zamanlar insanlar gönderdiği mesajdan dolayı pişmanlık duyabiliyor veya yanlış kullanıcıya mesaj yollayıp bunun telafisini sağlamaya çalışıyor. Böylesi bir problemin önüne geçmek için kolları sıvayan Whatsapp, yeni 2017 güncellemesiyle “Whatsapp’ta yollanan iletiyi geri alma” yeniliğini kullanıcılara sundu.

Hangi durumlarda Whatsapp mesajını göndermeyi iptal ederim? 

Bildiğiniz üzere Whatsapp uygulamasında görülme özelliği bulunuyor. İletiniz karşı tarafa gönderildiğinde, ulaşması durumunda tek tik işareti çift onay işaretine dönüşüyor. Eğer mesaj iletiyi yolladığınız kişiye ulaşmazsa mesajı geri alma işlemini gerçekleştirmeniz mümkün.

Pek çok kullanıcının internetten araştırdığı ve sonuç elde edemediği bu problemin ortadan kaldırılması yararlı bir özellik gibi görünüyor. Hatalı mesajlara müdahale edebilmek adına gelen bu yeniliğin yanında yanlış yazdığınız bir mesajı da düzenleyebiliyorsunuz. 

Mesajı silince ne oluyor? 

Whatsapp kişisine yollanan hatalı mesajın iptal edilmesi durumunda, mesaj sohbetten kaldırılıyor ve karşı taraf mesajın silindiğine dair bilgilendiriliyor.

Canlı konum arama

Whatsapp mesajını iptal etmenin yanında sunulan bir diğer özellik “Canlı lokasyon”. Böylelikle kullanıcılar Whatsapp gruplarında diğer kişilerin harita konum bilgilerini görüntüleyebilecek. Arkadaşlarınızla buluşurken, organizasyonlarda toplanabilmek adına ve diğer çeşitli amaçlarla kullanılabilecek canlı harita özelliği de işe yarar olarak görünüyor.

Tabii bu güncellemeler Whatsapp’ın beta sürümünde yer alıyor ve daha yeni olduğundan geliştirilmeye açık. İlerleyen günlerde kararlı sürümde yer alması beklenen bu özelliklere eklemeler yapılacağı tahmin ediliyor.

Whatsapp nasıl güncellenir?

Ândroid kullanıcıları Google Play Store > Arama > Whatsapp veya Whatsapp.com > Android sekmesinden .apk formatında indirme yaparak güncelleme yapabilir. iOS’ta güncelleme yapmak ve Whatsapp’ın yeni versiyonuyla tanışmak için iTunes mağaza uygulamasını kullanabilirsiniz.

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -