Ana SayfaNe nedir?Whatsapp'ta hesap dondurma var mı?

Whatsapp’ta hesap dondurma var mı?

- Advertisment -

Whatsapp uygulaması günümüzde en çok tercih edilen ve popülerliğini koruyan sosyal platform araçlarının başında geliyor. Sürekli güncellenmesi ve gün geçtikçe kullanıcılarını tatmin eden yenilikler sunması sayesinde ön plana çıkan Whatsapp, her ne kadar güncel olsa da bazı eksiklikler ve geliştirilmeyi bekleyen özellikleri de barındırıyor.

Whatsapp her geçen gün yeni kullanıcılar kazansa da, ufak çaplı olsa bile Whatsapp’ı kullanmayı bırakan bir kitleye de sahip. Artık Whatsapp’ı kullanmak istemeyen veya yerine yeni bir uygulama arayan kullanıcılar için içerisinde hesap silme özelliği barındırıyor. Mesaj, görsel, video, ses ve diğer data bilgilerinizi kalıcı olarak silebileceğiniz Whatsapp’ta bu işlemi uygulamanız halinde hesabınız kapatılıyor.

Whatsapp’ta hesap nasıl dondurulur?

Hesap silmenin yanında Whatsapp ile ilgili en çok yapılan aramalardan biri Whatsapp hesabının nasıl dondurulacağı ile alakalı. Ancak Whatsapp’ta hesap dondurma özelliği bulunmuyor.

Whatsapp’ın bu konuda belirttiğimiz üzere kullanıcılara sunduğu iki seçenek bulunuyor hesabın aktif kalması veya kalıcı olarak hesap bilgilerinin silinmesi. Ancak Whatsapp profilini geçici süreliğine kapatma ve dondurma olmadığı için alternatif bir yol izlenebilir.

Uygulamayı cihazınızdan kaldırmanız durumunda bilgileriniz silinmez. Deaktif durumda görünmek için profil fotoğrafı, son görülme bilgisi ve diğer gizlilik ayarları”Hiç kimse” şeklinde düzenlenip, uygulamayı cihazınızdan kaldırmak işe yarayabilir. Whatsapp uygulamasını silmenin yanında cihazdan cihaza değişebilir olmakla beraber uygulama gizleme özelliğini kullanmak da izleyebileceğiniz yollardan biri olabilir.

Whatsapp’a hesap dondurma özelliği ne zaman gelecek?

Whatsapp’ın bu konuda herhangi bir duyurusu şimdilik bulunmuyor. Ancak geçici olarak Whatsapp hesabı kapatma konusunda gelişme yaşanması durumunda sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

İlgili içerik:

Whatsapp’ta hesap nasıl silinir? 
- Advertisment -

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -