Facebook Whatsapp için kripto para mı çıkarıyor?

-sponsor-

Kripto para dünyasına Whatsapp’ın da katılacağı ve Facebook’un bu yönde çalışmalarını sürdürdüğü söyleniyor.

Whatsapp sıklıkla güncellenen ve kullanıcılara her geçen gün gelişmiş ve sevilen özellikler sunarken bunlara bir yenisini daha ekleyebilir. Bloomberg tarafından paylaşılan habere göre Facebook şimdilerde Whatsapp’ta kullanılabilir durumda olabilecek bir kripto para üzerinde çalışıyor. Kendi kripto parasını oluşturmayı amaçlayan Facebook iddiaya göre kullanıcılar için yüksek düzeyde güvenliğe sahip olan ve para transferine olanak tanıyan bir altyapıya hazırlanıyor.

Facebook ilk adımı yüksek nüfusa ve denemeye elverişli olması nedeniyle Hindistan’da atacak ve testlere bu ülkede bir süre devam edecek. Hindistan’da yaklaşık olarak 200 milyon Whatsapp kullanıcısı bulunuyor ve Dünya Bankası verilerine göre geçtiğimiz yıl ülke 70 milyar dolara yakın havale aldı. Yüksek kullanıcı kitlesi ve para trafiği Facebook’ta rotayı bu ülkeye yönelme kararı aldırttı.

Facebook’un Ocak 2018’de aldığı ICO reklamlarını yasaklama kararına rağmen böyle bir adım atması oldukça şaşırtıcı ve herşeye rağmen pozitif bir gelişme gibi görünüyor.

Whatsapp kripto para ne zaman çıkacak?

Whatsapp kripto para çıkış tarihi hakkında konuşmak için henüz erken olabilir. Bu bilgileri sizlere tek bir kaynağa dayanarak aktarıyoruz ve bilindiği gibi kripto para dünyasında işler biraz karmaşık ilerliyor. Pek çok tahmin yanlış çıkabiliyor ve beklentiler tersine dönebiliyor. Ancak yine de yalnızca Facebook’un kripto para çalışmalarından hareketle konuşmak gerekirse “Whatsapp’ta kripto para kullanımı özelliğinin çıkması” biraz uzun sürebilir. Çünkü Facebook bu konuda çalışmalara henüz başladı ve tanıtım için altyapının tamamen oluşturulması, gerekli testlerin yapılması gerekiyor.

Whatsapp kripto para özellikleri hakkında mevcut bilgilerden hareketle açıklama yapmak gerekirse çıkarılacak coinin dolar endeksli olması ve volaliteden minimum düzeyde etkilenmesi -Tether gibi- amaçlanıyor. Kripto paranın yanı sıra Whatsapp uygulaması üzerinden havale yapılabilmesi üzerinde de çalışılıyor ve başlangıç denemelerinin Hindistan’da gerçekleştirileceği tahmin ediliyor.

Yanıt bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz