Ana SayfaİncelemeBüyük karşılaştırma! iPhone 7 mi Samsung S8 mi daha iyi?

Büyük karşılaştırma! iPhone 7 mi Samsung S8 mi daha iyi?

- Advertisment -

iPhone 7’nin özellikleri ile Samsung’un yeni telefonu S8’in özelliklerini karşılaştıracağımız bu yazımızda hangi telefonun daha iyi olduğuna siz karar vereceksiniz. Zira kamera özellikleri bakımından, işlemci özellikleri ya da pil ömrü bakımından iyi telefon özellikleri kişiden kişiye değişebiliyor. En iyi akıllı telefon olarak kamera bakımından iPhone 7’yi, diğer cihazlarla entegre çalışabilmesi ve işlemci bakımından Samsung S8’i seçenler olacaktır. İşte iPhone 7 vs Samsung S8 karşılaştırması, karar sizin…

Öncelikle iki telefonun özelliklerine bir bakalım. Daha sonra eksi ve artı yönleri ile bir karşılaştırma yapacağız.

iPhone 7 özellikleri ve fiyatı

Aşağıda yer alan görselde iPhone 7’nin kamera özellikleri, hafıza ve işlemci özellikleri ile pil ömrü gibi teknik özellikleri yer alıyor. iPhone 7’nin Türkiye satış fiyatı ise ortalama 32 GB versiyone 3.800, 128 GB versiyonu ise 4000 TL civarında.

Samsung S8 özellikleri ve fiyatı

Samsung S8’in incelemesini yapmak için teknik özelliklerini aşağıdan görebilirsiniz. Burada telefonun kamera özellikleri, işlemcisi, pil ömrü ve tüm detayları yer alıyor. Samsung S8’in Türkiye satış fiyatı ise 5000 TL civarında.

İki cihazın özelliklerini inceledikten sonra gelelim hangi cihazın daha iyi olduğuna.

iPhone 7 Samsung S8 karşılaştırma

Bu inceleme yazımızda çok fazla detaya girmeden ana hatları ile iki telefonun bize neler sunduğuna göz atacağız. Kamera özellikleri, işlemci hızı, pil ömrü gibi özellikler yazımızın başında da belirttiğimiz gibi bir telefonun olmazsa olmazı ancak hangisinin öncelikli olduğu kişiden kişiye değişebiliyor. Bu yüzden hangisi daha iyi fotoğraf çekiyor, hangisi daha hızlı, Samsung S8 mi yoksa iPhone 7 mi daha güzel yüzeysel olarak anlatmaya çalışacağız. Hangisini alacağınız tamamen size kalmış.

iPhone mu Samsung mu daha iyi? Marka karşılaştırması

Cihazlardan önce karşılaştırmaya markalardan başlayalım. iPhone’un üreticisi Apple markasının imajı her zaman Samsung’un bir adım önünde oldu ve bu imaj nedense hiç değişmiyor. Zira kullanıcı deneyimlerine baktığımızda gerek servis ağı gerekse cihaz deneyimleri Apple’ı her zaman zirvede tutuyor. Bu yüzden marka olarak Apple bir adım önde. Cihaz almadan önce sadece cihazı değil satış sonrası hizmeti de değerlendirmeye almak gerekiyor. Bu yüzden iPhone 7 bizden marka konusunda +1 puan alıyor.

iPhone 7’mi Samsung S8 mi daha iyi fotoğraf çekiyor? Kamera karşılaştırması

Gelelim iPhone 7 mi yoksa Samsung 8 mi daha iyi fotoğraf çeker sorunsalına. Apple’ın kendi geliştirdiği lenslerin kalitesine bağlı çekim kalitesi oldukça iyi oluyor. Hatta çoğu zaman örneğin 16 megapiksel bir telefon 8 megapiksel bir iPhone kadar fotoğraf çekemeyebiliyor. Özellikle alan derinliği açısından iPhone 7’nin fotoğraf kalitesi oldukça iyi. Diğer yandan Samsung S8’in geniş açılı lensi farklı bir deneyim sunuyor ve cihaz üzerinde kullandığı kamera teknolojisi de oldukça iyi. Samsung S8 ile çekilmiş fotoğraflara göz attığımızda bu turu Samsung S8 bir adım önde tamamlıyor. +1 Samsung S8 için geliyor.

iPhone 7 mi yoksa Samsung S8 mi daha hızlı? İşlemci karşılaştırması

Exynos 8895 işlemcisi sayesinde Samsung S8 iPhone 7’ye göre daha hızlı bir telefon. Özellikle dört adet Cortex A5 ve aynı şekilde Exynos M2 işlemci çekirdeği bulunan yeni Samsung S8’in hızı yeni nesil Mali-G71 GPU’su ile diğer tüm Samsung modellerine göre %60 daha fazla. En iyi Samsung telefon sıralamasında tahta oturan Samsung S8 işlemcisi iPhone 7’den daha iyi görünüyor.

iPhone 7 ve Samsung S8 pil ömrü karşılaştırması

Teknoloji hızla gelişiyor. Ancak bu teknolojiyi kullanmamız için gerekli olan enerji depolarını ayn hızda geliştiremiyoruz. Hal böyle olunca telefonların pil ömrünün değerlendirilmesi olmazsa olmazlarımız arasında. Çünkü sunulan teknolojiyi gün içerisinde rahatça kullanamayacak olduktan sonra bu telefonlara bu paraları vermeye ne gerek var?

Kullananlar bilir. iPhone 7’nin pil ömrü ortalama bir gün gidiyor. Diğer iPhone modellerine göre daha fazla gelişmiş olsa da kullandığı teknolojiye bağlı olarak sürede herhangi bir değişiklik yok. Yani tatmin olmadık diyebiliriz.

Samsung S8 3000 mAh pili ile 1960 mAh iPhone 7’ye göre bir adım önde. Samsung ve Apple’ın kendi sitelerinde yayınlanan pil ömrü detaylarını aşağıda karşılaştırıyoruz.

Modeller Galaxy S8 iPhone 7
Pil kapasiteleri 3,000mAh 1,960mAh
İnternete girme (3G) 11 12
İnternete girme (LTE) 12 12
İnternete girme (WiFi) 14 14
Video izleme süresi 16 13
Müzik dinleme süresi 67 40
Konuşma süresi 20 14

Yukarıdaki karşılaştırmada gördüğümüz gibi Galaxy S8’in pil ömrü iPhone 7’ye göre bir adım önde. Özellikle multimedya kullanımında Samsung S8 in sarjı daha uzun gidiyor. İnternet kullanımda ise neredeyse aynı.

Sonuç

Samsung S8’in mi yoksa iPhone 7’nin mi daha iyi olduğunu göstermek için hazırladımız bu yazımızda sonuç olarak iki cihazın birbirine yakın özelliklerinin olduğunu görüyoruz. Hangi cihazı almalı buna tamamen siz karar vereceksiniz. Bizim fikrimiz ise Samsung S8’in daha iyi olacağı yönünde.

Samsung S8 teknik özelliklerinin dışında yeni bir çok kullanım özelliği de sunuyor. Teknik olarak olmasa da bize farklı deneyimler yaşatacağı kesin. iPhone’un alışılmış özelliklerinin dışında şuan çok az insanın deneyimlediği bir teknolojiyi deneyimlemek istiyorsanız tercihiniz Samsung S8 olmalıdır.

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -