Ana SayfaLGLG'de selfie çekerken (ön kamera) görüntünün küçülmesi

LG’de selfie çekerken (ön kamera) görüntünün küçülmesi

- Advertisment -

LG marka telefonlarda ön kamera kullanılarak fotoğraf çekmek istediğimizde görüntünün küçülmesi ve bu durumun düzeltilmesi hakkında

Telefonlarımızın bazı özelliklerinin aktif edilmesi ve bu durumun bizi rahatsız etmesi bazen problem olarak algılanabiliyor. Aslında o anda karşımıza çıkan bizim işimize yarayacak bir özellik olabiliyor. LG telefonların ön kamerası kullanıldığı zaman ekranın küçülmesi, görüntü açısından rahatsız ediyor olabilir ama aslında bu ön kamerasında flaş olmayan telefonlar için kullanılan bir flaş özelliği. Yani ekran küçüldüğünde kenarları beyaz ışık veriyor ve karanlıkta ön kameradan fotoğraf çekmenizi kolaylaştırıyor. Yani aslında bu bir problem değil, bir özellik. Eğer problemin çözümünü kamera ayarlarından arıyorsanız yanlış yere bakıyorsunuz.

Ön kamera açılınca ekranın küçülmesi nasıl kapatılır?

Rahatsız olduğumuz ve baktığımız yerde ayarlarını bulamadığımız bu özellik bir hata ya da arıza olmadığından çözümü demek alt başlığımızda doğru olmazdı. Kamera ayarlarında bulamadığınız bu ayar aslında yukarıda da belirttiğimiz gibi bir flaş desteği özelliği. Ekranı yeniden büyütmek için kamera açık iken flaş özelliğini kapatmamız yeterli olacaktır.

Teşekkürler

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -