Ana SayfaNasıl yapılır?Turkcell İkiye Katla nedir? Nasıl kullanılır?

Turkcell İkiye Katla nedir? Nasıl kullanılır?

- Advertisment -

Ülkemizde yaşanan enflasyon artışına karşın alınan önlemler kapsamında Turkcell kullanıcılarını ödüllendiriyor. Geçtiğimiz günlerde başlatılan Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı’na bir bir katılım sağlayan firmalara Turkcell de dahil oldu. Turkcell program kapsamında “İkiye katla” isimli bir uygulama başlatarak tümm abonelerine sahip oldukları internet verisinin iki katını vermeye başladı. Hiçbir ücret ödemeye gerek duyulmayan Turkcell İkiye katla nedir, nasıl kullanılır? Ne zamana kadar geçerli sorularına yanıt almak için yazımızı okumaya devam edin.

Turkcell İkiye katla nedir?

Turkcell tarafından faaliyete geçirilen”İkiye katla” hizmetiyle tüm kullanıcılara adından da anlaşılacağı gibi iki kat veri sunulmaktadır. Biraz daha açmak gerekirse ve örnekten gidecek olursak 5 GB internet verisine sahip olan Turkcell aboneleri ikiye katla kapsamında bu veriyi iki katı olarak yani 10 GB kullanabiliyor. Hem de herhangi bir ek ücret ödemeden.

Turkcell İkiye katla katılım koşulları nelerdir?

Turkcell’in bu kampanyasından yararlanmak için öncelikle Turkcell abonesi olmanız ve SIM kartınızın 4.5G ile uyumlu olması gerekiyor. Eğer hala 4.5G destekli SIM kart sahibi değilseniz Turkcell mağazalarına giderek SIM kartınızı yükseltebilirsiniz.

Buna ek olarak telefonunuzda BİP Messenger uygulaması yüklü olmalıdır. “Turkcell İkiye Katlayı” aktifleştirmenin tek yolu BİP’in indirilmesidir. Eğer cihazınızda BİP yüklü değilse uygulama mağazanızdan – Google Play veya App Store- indirmeyi başlatın.

Turkcell İkiye katla nasıl yapılır?

İkiye katla özelliğinden faydalanmak öncesinde yukarıdaki adımları gerçekleştirdiyseniz şimdi de etkinleştirme ve ikiye katla aboneliğini başlatma adımlarına geçelim.

  • Turkcell abonesi olarak BIP uygulamasını başlatın.
  • BIP içerisinde yer alan “Keşfet” Menüsünü açın.
  • “Enflasyonla Mücadele” kanalına gidin.
  • Açılan pencerede “İkiye Katla” butonuna basın.
  • Talep oluşturulacak ve SMS ile bilgilendirileceksiniz.

SIM kartınızın durumu kontrol edilecek ve ardından 4.5G SIM karta sahip olmanız durumunda katla kazanın başarıyla aktive olduğuna dair ikinci bir bilgilendirme mesajı alacaksınız.

Turkcell İkiye katla ne zamana kadar geçerli?

Turkcell’den bedava internet kazanmanın yollarından biri olan ikiye katla kampanyasından yararlanma tarihleri 15 Ekim’den 31 Aralık’a kadardır. Kampanya 1 Ocak 2019 tarihinde sona erecektir. Bu tarihe kadar mevcut internet verinizi iki katı olacak şekilde aynı tarife üzerinden kullanabilirsiniz.

“Turkcell ikiye katla nedir, nasıl kullanılır ve nasıl abonesi olunur?” konularında bilgi aldınız. İnternet paketinizi ücretsiz arttırmanın bu yolunu nasıl buldunuz?

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -