Ana SayfaNasıl yapılır?Türk Telekom TL yükleme nasıl yapılır?

Türk Telekom TL yükleme nasıl yapılır?

- Advertisment -

Türk Telekom, faturasız hat kullanıcıları için TL yüklemede pek çok yöntem sunmaktadır. Telefondan, internetten, bayilerden, ATM’lerden ve daha pek çok kanaldan TL yüklemesi yapmak için yazımızdan yararlanabilirsiniz.

Türk Telekom hattıma lira yüklemek istiyorum diyorsanız, TT’nin önerdiği seçeneklerin en başında online işlemler kullanmak gelmektedir. www.turktelekom.com adresinden kredi kartı bilgilerinizi kullanarak lira yükleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Diğer TL yükleme yöntemleri ise şu şekilde:

Türk Telekom TL yükleme yöntemleri

Karttan yükleme yapma: Pek çok market TL yükleme işlemi gerçekleştirdiği gibi lira satışı da yapmaktadır. En az 20 ve en fazla 200 olmak üzere hattınıza yükleme yapabilirsiniz.

Kredi kartından TL yükleme: Türk Telekom müşteri hizmetlerini arayarak, online işlemlere giderek ve diğer çeşitli sitelerden kredi kart bilgilerinizle yükleme yapabileceğiniz gibi ATM üzerinden lira yükleme yapılabilir.

Talimat ile TL yükleme: Kredi kartınız ile vereceğiniz talimat çerçevesinde hattınıza ayın 1 ve 26’sı olmak üzere istediğiniz tutarda yükleme yapabilirsiin. Talimat için Turk Telekom İletişim merkezlerine gidilebilir veya banka sitesi veya uygulaması üzerinden talimat verilebilir.

Otomatik yükleme talimatı verme: Bu işlem liranızın belirli bir seviyeye düşmesiyle istenen tutara yükseltilmesidir. 20 TL’den 200 TL’ye kadar otomatik yükleme yapılabilir.

Bayiden yükleme yapma: Kredi kartı olmadan TL yüklemek için kullanıcıların en çok tercih ettiği yükleme yöntemi olan bayiden TL attırma işleminde lira yüklenebileceği gibi kendinize uygun Turk Telekom paketi satın almanız da mümkündür.

İnternet bankacılığı ve telefon bankacılığı ile yükleme yapma: Gerek banka bilgilerinizi girerek internet üzerinden gerekse telefon ile ilgili bankayı arayıp faturasız hat için TL yüklemesi yapabilirsiniz.

SMS ile yükleme yapma: Garanti Bankası ve Finans Bank ile anlaşmalı olan Turk Telekom kullanıcıları SMS’e gerekli kodu girerek yükleme yapabilirler.

Bilgi: TL yüklemesi yapıldığında %18’lik KDV ve %7.5’luk ÖTV ücreti fiyata dahil edilir. Bankalar ve yükleme noktaları hatta para yüklemek için sizden 1-1.5 TL komisyon bedeli talep edebilir. Turk Telekom merkezlerinde TL yüklemek için herhangi bir kesinti uygulanmamaktadır.

Turk Telekom TL yükleme ile ilgili sorunlarınızı bizimle paylaşın.

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -