Ana SayfaNasıl yapılır?Türk Telekom lira gönderme ve lira isteme nasıl yapılır?

Türk Telekom lira gönderme ve lira isteme nasıl yapılır?

- Advertisment -

Turk Telekom faturasız hat kullanıcıları için geliştirdiği LiraPaylaş servisi ile abonelerine lira isteme veya lira gönderme fırsatı sunmaktadır. Liranızın bitmesi durumunda arkadaşınızdan lira isteyebileceğiniz gibi kişiye lira göndermek için de lira yollama hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Peki başka bir hattan hattınıza lira yüklemek, talepte bulunmak için ne yapmak gerekiyor?

Türk Telekom lira isteme nasıl yapılır?

Kimi zaman liramız bitebiliyor ve paket satın alamama; dakika, sms ve internetten mahrum kalma gibi durumlar ortaya çıkabiliyor. Türk Telekom buna karşılık LiraPaylaş servisi ile abonelerinin diğer Türk Telekom kullanıcılarından lira talep etmesini sağlamaktadır. Her ne kadar düzenlediği kampanya ve sunduğu sürpriz hediyelerle (Salla kazan, bedava internet, dakika gibi) abonelerinin keyifli vakit geçirmesini arzulasa da bu yeterli olmayabiliyor. Aşağıdan Türk Telekomlu kullanıcılardan lira istemenin nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz.

  • 9233‘e lira istediğiniz numarayı yazın ve boşluk bırakarak istediğiniz tutarı girin.
    Örnek lira isteme SMS’i:  555 123 45 67 20

Türk Telekom lira gönderme nasıl yapılır?

Türk Telekom kullanıcıları isteği yerine getirmek veya arkadaşına sürpriz yapmak için lira gönderme servisinden yararlanabilir. Türk Telekom kullanıcısına TL atmak için aşağıdaki yöntemi kullanabilirsiniz.

  • 9235‘e lira göndermek istediğiniz numarayı yazın ve boşluk bırakarak göndermek istediğiniz tutarı rakam olarak girin.
    Örnek lira gönderme:  555 123 45 67 20

Bilgi: Lira göndermek istediğinizde gönderilen SMS’in ardından size onay mesajı gelecektir. Mesajı “E” (Evet) olarak yanıtladığınızda lira gönderme işlemi gerçekleşir.

Lira istemenin ve göndermenin başka yolu yok mu?

Evet, var. Hem lira isteme hem de yollama işlemleri için 9235’i arayabilirsiniz. Bunun yanında www.turktelekom.com.tr veya Online işlemler uygulaması üzerinden bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Başka operatörlerden lira isteme veya gönderme var mı?

Maalesef Türk Telekom kullanıcıları operatör içerisinde isteme ve yollama yapabilmektedir. Yani Turkcell’den Turktelekom’a, Vodafone’dan Turk Telekom’a lira yollamak olmadığı gibi istemek de mümkün değildir.

Türk Telekom TL isteme ve yollamada yaşadığınız problemleri bizlerle paylaşın.

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -
Their key characteristics are ease of use and modest system requirements. mostbet This feature is called Mostbet in-play betting and is available for most sports events. o’yinlarni Mostbet has over 20 titles for lotteries like Keno and Scratch Cards. mostbet uz After installing the application, open it on your Android device. depozitlar uchun