Ana SayfaNasıl yapılır?Türk Telekom gizli numara engelleme nasıl yapılır?

Türk Telekom gizli numara engelleme nasıl yapılır?

- Advertisment -

Türk Telekom ülkemizde en çok tercih edilen ve ekonomik paketleriyle öne çıkan operatörler arasında yer almaktadır. Yakın zaman önce Avea olarak bilinen ve sonrasında Türk Telekom çatısı altına giren operatör kullanıcılara dakika, sms, internet ve diğer çeşitli hizmetleri sunmaktadır. Günümüzün en önemli ihtiyaçları arasında konuşmayı sağlayan Türk Telekom’da kullanıcılar tüm pozitif gelişmelere rağmen sorunlar da yaşayabilmektedir.

Sorunların arasında yer alan noktalardan biri de kullanıcıların telefon numaralarına geçmişe kıyasla daha kolay ulaşılması ve gizli numaradan rahatsız edilmelidir. Kullanıcı güvenliğini ve gizliliğini ön planda tutan Türk Telekom bunu sağlamak için gizli numara engelleme özelliğini sunmaktadır. Özel numaradan gelen bir aramayı engellemek için yapılabilecekler oldukça kolaydır ve Türk Telekom hattına sahip olan kullanıcılar bu yazımızdan yararlanarak gelen özel aramayı otomatik reddetme yöntemini kullanabilir.

Gizli numara engelleme nedir?

Türk Telekom’da gizli numara engelleme özelliği, bilinmeyen numaradan arayan kişinin arama yapmasının engellenmesidir. Yani özel numara aramasını kapatmayı gerçekleştirdiğinizde kişi size ulaşamaz ve gizli numaradan sizle hiçbir şekilde irtibat kuramaz. Kişinin sizi araması durumunda telefon meşgule alınır ve böylece herhangi uyarıyla veya rahatsızlıkla karşılaşmadan günlük hayatta mobil cihaz kullanmaya devam edebilirsiniz.

Türk Telekom gizli numara engelleme ücretli mi?

Türk Telekom da dahil olmak üzere tüm operatörler gizli numara engelleme özelliğini ücretsiz olarak sunmaktadır. Yani sizlerden haftalık / aylık / yıllık gibi bir kesintiye gidilmemektedir. Gizli numara engellemeyi dilediğiniz zaman aktif veya deaktif duruma getirebilirsiniz. Bu ücretsiz özellikten yararlanmak için aşağıdaki adımları gerçekleştirmeniz yeterlidir.

Gizli numara engelleme nasıl yapılır?

Bu işlem Türk Telekom’da gizli numara engellemeyi bilmeyen kullanıcılara yöneliktir. Ayarın yapılması uzmanlık bilgisi gerektirmez. Aşağıdaki yönergeleri takip etmek herkes için kolay ve anlaşılırdır.

  • Telefon kilidini açın.
  • Arama kısmına gelin.
  • *253# ‘yi tuşlayın.
  • Arama tuşuna basın.

Gizli numara engelleme iptali nasıl yapılır?

Tüm gizli aramaları kapatmanın yanı sıra bu özelliği devre dışı bırakmanız da mümkündür. Yani bu işlemi gerçekleştirdiğinizde sizi artık gizli numaradan arayabilirler.

  • Telefon kilidini açın.
  • Arama kısmına gelin.
  • *253# ‘yi tuşlayın.
  • Arama tuşuna basın.

Turk Telekom gizli numara engelleme ve kapatmaya dair sorunlar mı yaşıyorsunuz? Yorum bölümünde karşılaştığınız problemleri bizimle paylaşın.

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -
Their key characteristics are ease of use and modest system requirements. mostbet This feature is called Mostbet in-play betting and is available for most sports events. o’yinlarni Mostbet has over 20 titles for lotteries like Keno and Scratch Cards. mostbet uz After installing the application, open it on your Android device. depozitlar uchun