Vodafone gizli numara engelleme nasıl yapılır?

-sponsor-

Gizli numaradan aranmak kullanıcılarda en büyük rahatsızlık yaratan durumlardan biridir. Aramanın kimden geldiğini bilmemek, gizli numaraya yanıt verildiğinde karşı taraftan ses alamamak bizleri tedirgin ve rahatsız edebilmektedir. Vodafone kullanıcıları da gizli numara ile rahatsız edilme durumundan muzdariptir, ancak bunun bir çözümü bulunmaktadır. Bu yazımızdan yararlanarak özel numara tarafından aranmayı engellemenin nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz.

Vodafone, Türkiye’nin en çok aboneye sahip operatörleri arasında yer almaktadır. Telekomünikasyon devi ülkemizde milyonlarca kullanıcısına arama, internet, sms ve diğer farklı hizmetleri sunmaktadır. Bunun yanında kullanıcı güvenliğini ve gizliliğini sağlamak adına birtakım servislere sahiptir. Bu servisler arasında gizli numara engelleme ve açma özelliği de bulunmaktadır.

Gizli numara engelleme nedir?

Vodafone tarafından sunulan özel numaraları aramaya kapatma özelliği olarak da bilinen gizli numara engelleme sayesinde sizi özelden arayan kişiler çaldırma işlemi gerçekleştiremez. Arama otomatik olarak reddedilir ve bu sayede rahatsız olmazsınız. Karşı tarafın sizi kendi numarasıyla aranması şartı bu ayarlar yapıldığı takdirde gerekli hale gelir.

Vodafone gizli numara engelleme ücretli mi?

Vodafone gizli numara engelleme ayarlarını ücretsiz olarak yapılandırmanızı sağlar. Bu ayarları gerçekleştirmede bir seferliğe mahsus, aylık veya yıllık ücretlendirme ile karşılaşmazsınız. Gizli numara engellemeyi aktifleştirme ve kapatma durumlarının her ikisi için de ücret talep edilmez. Özel numara engelleme ve bilinmeyen numaralara karşı ücretsiz güvenlik önlemi almak için aşağıdaki adımları uygulayın.

Gizli numara engelleme nasıl yapılır?

Vodafone’da gizli numara engelleme adımları oldukça kolaydır. Operatör ayarları hakkında yeterli bilgiye sahip değilseniz bile bu işlem sizi zorlamayacaktır ve aşağıdaki adımlarla birlikte numara engellemenin nasıl yapıldığını kolayca öğrenebileceksiniz.

  • SMS oluşturmak için “Mesajlar”a gidin.
  • GIZLI AC yazın.
  • 7046’ya gönderin.

Gizli numara engelleme iptali nasıl yapılır?

Vodafone gizli numara engelleme yanı sıra gizli numarayı açık duruma da getirebilirsiniz. Bu işlem gizli numaralardan tekrar aranmanızı sağlar.

  • SMS oluşturmak için “Mesajlar”a gidin.
  • GIZLI KAPAT yazın.
  • 7046’ya gönderin.

Vodafone gizli numara engelleme ve kapatmaya dair sorunlar mı yaşıyorsunuz? Yorum bölümünde karşılaştığınız problemleri bizimle paylaşın.

Yanıt bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz