Ana SayfaNasıl yapılır?Turkcell gizli numara engelleme nasıl yapılır?

Turkcell gizli numara engelleme nasıl yapılır?

- Advertisment -

Turkcell 35 milyonu aşkın abone sayısına sahip olan ve ülkemizin önde gelen operatör kuruluşları arasında yer almaktadır. Arama yapma, mesaj gönderme ve internet paketleri hizmetleriyle öne çıkan Turkcell kaliteli bir operatör olmasıyla bilinmektedir. Kullanıcılara arama yapma imkanı tanıyan Turkcell buna ek olarak birtakım servisler de sunmaktadır. Bu servisler arasında en çok tercih edilenlerden biri ise gizli numara engelleme özelliğidir. Bu yazımızdan yararlanarak gizli aramaları kapatmanın nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz.

Turkcell abonelerinin yaşadığı sorunların arasında kişilerin kimi zaman rahatsız edilmesi yer almaktadır. Telefon kullanıcılarının farklı numaralardan rahatsız edilmesi numara engelleme yöntemiyle aşılmaktayken gizli numara engellemenin farklı bir yolu bulunmaktadır. Bu sinir bozucu durumdan kurtulmak için Turkcell’in kullanıcılarına sunduğu gizli arayanı kalıcı engelleme ve gizli numarayı aramaya kapatma ayarları yapılabilir.

Gizli numara engelleme nedir?

Turkcell tarafından sunulan gizli numaradan arama kısıtlama olarak bilinen bu servis sayesinde bilinmeyen numaralardan gelen aramaları kalıcı engellemek mümkündür. Özel numara sizi aradığında ve arama engelleme özelliği aktif durumdayken “Aradığınız kişi gizli numaradan çağrı kabul etmemektedir. Numaranızı görünür yaparak kendisine ulaşabilirsiniz.”  şeklinde uyarı alırlar. Bu sayede istenmeyen, sürpriz ve rahatsız edici aramalardan kurtulmak mümkün hale gelir.

Turkcell gizli numara engelleme ücretli mi?

Bu özellik tamamen ücretsiz olarak kullanılabilir. Turkcell kullanıcılardan bu ayar için herhangi bir kesinti yapmamaktadır. Özel numaraya aramaları kapatmayı dilediğiniz zaman etkin veya kapalı konuma getirebilirsiniz. Tüm bu işlemler için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterlidir.

Gizli numara engelleme nasıl yapılır?

Turkcell gizli numaraya arama kapatma kolay bir işlemdir. Aşağıdaki yönergeleri takip ederek engelleme gerçekleştirmenin nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz:

  • Telefon kilidini açın.
  • Arama kısmına gelin.
  • *253# ‘yi tuşlayın.
  • Arama tuşuna basın.

Gizli numara engelleme iptali nasıl yapılır?

Turkcell özel numara engelleme yanında bu işlemin tersini gerçekleştirmeniz ve iptalini yapmanız mümkündür.

  • Telefon kilidini açın.
  • Arama kısmına gelin.
  • *253# ‘yi tuşlayın.
  • Arama tuşuna basın.

Turkcell numara engelleme ile ilgili bir sorun mu yaşıyorsunuz? Karşılaştığınız problemi yorum bölümünde bizimle paylaşın.

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -