Ana Sayfa Etiketler Turkcell ayarları

turkcell ayarları ile ilgili içerikler.


Turkcell gizli numara engelleme nasıl yapılır?

Turkcell 35 milyonu aşkın abone sayısına sahip olan ve ülkemizin önde gelen operatör kuruluşları arasında yer almaktadır. Arama yapma, mesaj gönderme ve internet paketleri hizmetleriyle öne çıkan Turkcell kaliteli bir operatör olmasıyla bilinmektedir. Kullanıcılara arama yapma imkanı tanıyan Turkcell buna ek olarak birtakım servisler de sunmaktadır. Bu servisler arasında en çok tercih edilenlerden biri ise gizli numara engelleme özelliğidir. Bu yazımızdan yararlanarak gizli aramaları kapatmanın nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz.

Turkcell abonelerinin yaşadığı sorunların arasında kişilerin kimi zaman rahatsız edilmesi yer almaktadır. Telefon kullanıcılarının farklı numaralardan rahatsız edilmesi numara engelleme yöntemiyle aşılmaktayken gizli numara engellemenin farklı bir yolu bulunmaktadır. Bu sinir bozucu durumdan kurtulmak için Turkcell’in kullanıcılarına sunduğu gizli arayanı kalıcı engelleme ve gizli numarayı aramaya kapatma ayarları yapılabilir.

Gizli numara engelleme nedir?

Turkcell tarafından sunulan gizli numaradan arama kısıtlama olarak bilinen bu servis sayesinde bilinmeyen numaralardan gelen aramaları kalıcı engellemek mümkündür. Özel numara sizi aradığında ve arama engelleme özelliği aktif durumdayken “Aradığınız kişi gizli numaradan çağrı kabul etmemektedir. Numaranızı görünür yaparak kendisine ulaşabilirsiniz.”  şeklinde uyarı alırlar. Bu sayede istenmeyen, sürpriz ve rahatsız edici aramalardan kurtulmak mümkün hale gelir.

Turkcell gizli numara engelleme ücretli mi?

Bu özellik tamamen ücretsiz olarak kullanılabilir. Turkcell kullanıcılardan bu ayar için herhangi bir kesinti yapmamaktadır. Özel numaraya aramaları kapatmayı dilediğiniz zaman etkin veya kapalı konuma getirebilirsiniz. Tüm bu işlemler için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterlidir.

Gizli numara engelleme nasıl yapılır?

Turkcell gizli numaraya arama kapatma kolay bir işlemdir. Aşağıdaki yönergeleri takip ederek engelleme gerçekleştirmenin nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz:

 • Telefon kilidini açın.
 • Arama kısmına gelin.
 • *253# ‘yi tuşlayın.
 • Arama tuşuna basın.

Gizli numara engelleme iptali nasıl yapılır?

Turkcell özel numara engelleme yanında bu işlemin tersini gerçekleştirmeniz ve iptalini yapmanız mümkündür.

 • Telefon kilidini açın.
 • Arama kısmına gelin.
 • *253# ‘yi tuşlayın.
 • Arama tuşuna basın.

Turkcell numara engelleme ile ilgili bir sorun mu yaşıyorsunuz? Karşılaştığınız problemi yorum bölümünde bizimle paylaşın.

Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone Mobil Ödeme Kapatma

Günümüzde internet ve uygulamalar üzerinden alışveriş yapma seçeneklerinin artmasıyla birlikte bir ürün veya hizmet satın almak için mobil ödeme kapısı oluşturulabiliyor. Operatörler aracılığıyla sanal satın alma yapabiliyoruz. Örneğin Google Play’den veya App Store’dan uygulama, uygulama içi satın alma, farklı site ve mağazalardan oyun, eğitim, sertifika vb. gibi işlemleri Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone mobil ödemesi yaparak alabiliyoruz. Peki tersi bir durum gerçekleştirmek istiyorsak, yani mobil ödeme kapatmak için ne yapmak gerekiyor?

Mobil ödeme yapmak kredi, banka kartı, havale ve EFT gibi ödeme sistemlerine ihtiyaç duymadan, operatöre tanımlanmış fatura üzerinden kesinti yapılmasına olanak tanıyor ve ay sonunda faturamıza yansıyan ilave ücret aracılığıyla ürün veya hizmet satın almamıza olanak tanıyor. Fakat kimi zaman mobil ödeme yapmak negatif sonuçlar doğurabiliyor. Neyse ki mobil ödeme problemlerinin önüne geçmek ve Türkcell, Türk Telekom ve Vodafone için mobil ödeme kapatmak için basit bir çözüm bulunuyor.

Mobil ödemeyi SMS ile iptal etme adımları sayesinde bağlı olduğunuz operatör üzerinden hizmet satın alma özelliğini kapatmak mümkündür. Aşağıdan sahip olduğunuz hattın mobil ödeme iptal etme adımlarını takip edin ve hızlıca işleminizi tamamlayın.

Turkcell mobil ödeme nasıl kapatılır?

Turkcell’de mobil ödemeyi iptal etmek veya deaktif duruma getirmek için iki yol bulunuyor. Müşteri hizmetlerini aramak veya SMS yoluyla kapatmak mümkün.

 • MOBILODEME IPTAL yazarak 2222’e kısa mesaj yollayın.
 • 0850 622 60 60 Turkcell müşteri hizmetleri numarasını tuşlayın.

Türk Telekom mobil ödeme nasıl kapatılır?

Turk Telekom’da mobil ödemeyi kullanıma kapatmak veya iptal etmek için SMS yollamak ve müşteri temsilcisi ile görüşme yapmak gibi yöntemler bulunmaktadır.

 • MOBILODEME IPTAL yazarak 5555’E kısa mesaj yollayın.
 • 444 1 444 Turk Telekom müşteri hizmetleri numarasını tuşlayın.

Vodafone mobil ödeme nasıl kapatılır?

Vodafone’da mobil ödemeyi sonlandırmak için üç farklı yöntem bulunmaktadır: müşteri hizmetlerini aramak, Self Servis kullanmak ve kısa mesaj yollamak.

 • MOBILODEME KAPAT yazarak 7878’e gönderin.
 • Online Self Servis ekranına gidin. Servis Tercihlerim’e gidin. Ödeme servislerin’e giderek “Vodafone Mobil Ödeme Servisi Kapama” işlemini gerçekleştirin.
 • Vodafone hattınız üzerinden mobil ödemeyi iptal etmek için “542”yi, diğer hatlar veya sabit hatlar üzerinden mevcut iptali gerçekleştirmek için “444 0 542″yi tuşlayın.

Mobil ödemeyi kapatmayı başarıyla tamamladınız mı? Yaşadığınız sorunları ve deneyimlerinizi yorum bölümünde bizimle paylaşın.

Turkcell faturam neden fazla geldi?

Turkcell, Türkiye’de faaliyet gösteren, faturasız ve faturalı kullanıcılara telekomünikasyon hizmetleri sunan bir firmadır. Turkcell’den yükleme karşılığında hizmet satın alabileceğiniz gibi faturalı hat sahibi olarak yapılan sözleşme doğrultusunda dakika, sms ve internet gibi paketleri ücret karşılığında kullanabilirsiniz. Turkcell faturasızda yalnızca yüklenen tutar kadar hizmet satın alınabilirken faturalı hatlarda işler değişiyor ve bu beraberinde bazı sorunları getirebiliyor. Bu sorunlardan biri de kullanıcılar için büyük önem arz eden “Turkcell’de çok faturanın gelmesi durumu”. Peki Turkcell faturası neden çok gelir? Fazla fatura gelmesinin sebepleri nelerdir?

Turkcell’de faturanın kabarık gelmesinin pek çok nedeni olabilir. Faturalı hatlarda yapılan anlaşma gereği belirli düzeyde dakika, sms veya internet satın alıyorsunuz, ancak mevcut kotayı aşmanız durumunda yüksek faturayla karşılaşmanız mümkün görünmektedir.

Dakika ve SMS ile yurtdışıyla iletişime geçmek de ekstra fatura gelmesine yol açabilir. Yurtdışı ile irtibat kurmak için Turkcell’in sunduğu yurtdışı arama ve sms yollama paketleri tercih edilmelidir.

Tarifenin değişmesi de faturanın yüklü miktarda gelmesine yol açabilmektedir. Sahip olunan aboneliğin sona ermesi neticesinde mevcut indirimin kaldırılması ve standart fiyata tabii olma sonucunda aylık fatura ödemeniz fazla gelebilir. Yeni bir sözleşme imzalamak ve indirimlerden yararlanmak için “Turkcell müşteri hizmetlerini aramak” veya “Farklı bir operatöre geçmek” mantıklı bir tercih olabilir.

Faturaların zamanında ödenmemesi de ekstra tutara yol açmaktadır. Zamanında yatırılmayan faturalar için Turkcell faiz uygulamaktadır. Ayrıca hattın kapanması ve tekrar açtırılması durumunda açma kapama bedeli talep edilmekte, bu bir sonraki fatura kesim tarihinde yansıtılmaktadır.

Turkcell faturalı hat kullanıcılarının mevcut tarifeden cayması, tarife kullanımı iptal etmesi de yüksek fatura çıkmasına sebebiyet verebilir. Örneğin 1 yıllık taahhüt vererek faturalı hat kullanımını kabul ettiniz ve ardından bunun iptali için başvurduysanız firma size beklemeyeceğiniz bir ödeme çıkartabilir. Bunun yanında tarife kullanım süresi bitmeden hat iptali, hattın dondurulması, faturasız hatta geçiş yapma ve operatör değişikliği gibi durumlarda da cayma bedeliyle karşılaşabilirsiniz.

Bunlara ek olarak sahip olduğunuz tarifenin size sunduğu hizmetler dışında ekstra paket almanız da Turkcell faturanın fazla gelmesine yol açacaktır. Örneğin: Paketinizdeki verinin 5 GB ile sınırlı olduğunu varsayarsak ve internet yetmiyor diye ekstra 1 GB paket alırsanız bu faturaya ilave ücret olarak yansıtılacaktır. Bunun yanı sıra aylık olarak yenilenen paketi tercih etmek, her ay yenileceği için sürekli olarak harici ücretlendirme görmenize sebebiyet verir.

Tüm bahsedilen durumların dışında faturanızın yüksek gelme nedenleri farklıysa Turkcell Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanma yazımızı inceleyerek müşteri temsilcisiyle gerekli görüşmeyi başlatın.

Faturanız neden fazla geldi? Turkcell müşteri temsilcisi ile bir görüşme sağladınız mı? Problemlerinizi yorum bölümünde bizimle paylaşabilirsiniz.

Turkcell numara taşıma nasıl yapılır? Bilinmesi gerekenler

Turkcell, diğer operatörlerde olduğu gibi numara taşıma işlemi gerçekleştirmektedir. Farklı kampanyalardan ve tarifelerden yararlanmak için sıklıkla tercih edilen numara taşıma işlemi kullanıcılara büyük avantajlar sunabilmektedir. Turkcell de abone sayısını arttırmak için mobil kullanıcılar için cazip teklifler oluşturmaktadır. Bu yazımızdan yararlanarak sunulan ayrıcalıklardan faydalanmak üzere “Numara taşıma nasıl yapılır? Ücretli midir? Nedir? Kaç gün sürer? Gerekli belgeler nelerdir? Sorgulama nasıl Yapılır?” gibi sorulara yanıt bulabilirsiniz.

Turkcell numara taşıma nedir? Nasıl yapılır?

Numara taşıma, telefon numarası değişikliği olmadan kişinin bağlı olduğu operatörü değiştirmesi olarak açıklanabilir. Turkcell numara taşıma işlemi ücretsiz gerçekleşmektedir. Numara taşımak için yapılması gereken iki farklı yöntem bulunmaktadır: Turkcell bayilerine gitmek veya “TIK DİYE NUMARA TAŞIMA FORMU“nu kullanmaktır. İkinci seçenek internet üzerinden bireysel başvuru yapmak ve işlemlerin daha hızlı gerçekleşmesini sağlamak için önerilmektedir.

Numara taşırsam hattım kapanır mı?

Numarayı yeni bir operatöre geçirirken hat kapanma gibi bir durum uzun süreli söz konusu değildir. Eskiye kıyasla eski SIM kartı çıkarıp yenisini takmak Turkcelli olmak için yeterlidir. Geçiş yaşarken hattın kullanıma kapanması 15-30 dakika süreli olabilmektedir.

Numara taşımak kaç gün sürüyor?

Operatörler arasında belge paylaşımı nedeniyle numara taşıma işlemi günleri bulabilmektedir. Turkcell numara taşımayı en fazla 4 gün içerisinde tamamlamaktadır. Hattınızın taşınıp taşınmadığını öğrenmek için “BTK Taşıma sorgulama” işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Numara taşımak için ne lazım?

Turkcell’e geçmek için istenen evraklar arasında “Nüfus cüzdanı, sabit fatura” bulunmaktadır. Kimlik haricinde sürücü belgesi, evlilik cüzdanı, öğretmen kimliği ve diğer çeşitli belgeler teslim edilebilir.

Sabit fatura yoksa ne yapmak gerekiyor?

İnternet, doğalgaz, internet, sabit telefon vb. faturalara sahip değilseniz e-fatura, kredi kartı ekstresi, banka belgesi, abonman sözleşmesi, araç ruhsatı, motosiklet ruhsatı, kurum ödendi makbuzu, çiftçi belgesi, kefaletname ve yerleşim yeri belgesi sabit fatura yerine kullanılabilecek evraklar arasındadır.

Numara taşımanın geçersiz olduğu durumlar neler?

Taşınması istenen numara başvuran kişiden başka birine aitse, teslim edilen evraklarda yanlışlık veya eksiklik varsa, önceden mevcut bir taşıma işlemi hali hazırda sürüyorsa numara taşıma problemi yaşayabilirsiniz.

Turkcell Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanma

Turkcell, Türkiye’de hizmet veren en büyük üç operatör arasındadır. Milyonlarca aboneye sahip olan Turkcell kullanıcılara dakika, SMS ve internet başta olmak üzere iletişim hizmetleri satmaktadır. Bunun yanında kullanıcı deneyimini arttırmak, problem çözmek ve öneride bulunmak için müşteri hizmetleri çatısı altında yardımcı olmaktadır. Ancak kimi zaman müşteri hizmetleri ile iletişime geçmek sorun oluşturmaktadır. Turkcell müşteri hizmetlerine bağlanmanın uzun sürmesi, operatörün sürekli olarak kullanıcıyı yönlendirmesi ve farklı tuşlamalar yapmasını istemesi sinir bozucu olmaktadır. Peki müşteri hizmetleriyle kolay iletişim kurmanın yolu nedir? Bu yazımızdan yararlanarak Turkcell müşteri hizmetlerine direk bağlanma yolunu öğrenebilirsiniz.

Türkcell gerek bayiiler, gerek SMS gönderme, gerekse web online çözümleriyle kullanıcıların sorunlarını gidermeye çalışmakta ve işlemlerini gerçekleştirmektedir. Bunun yanında 532 ve 0532 532 00 00 numaralardan abonelerinin isteklerini yerine getirmektedir. Buradan kampanya bilgilendirmesi alma, ek paket satın alma, ödeme sorunlarını çözme, faturalı/faturasız hat işlemleri yapma, çeşitli hat problemlerini giderme, tarife değişikliği yapma ve daha pek çok noktada yardım almak mümkündür. Tüm bu işlemler için operatör ile irtibat kurulabilir ve konuşma kayda alınmak şartıyla müşterinin işlemleri halledilebilir, bilgi verilebilir veya yönlendirme yapılabilir. Peki işimizin hallolması için müşteri hizmetlerine nasıl bağlanırız? Hemen ve hızlı bağlanmak için ne yapmamız gerekiyor?

Turkcell Müşteri Hizmetleri’ne hemen bağlanmak için ilgili numarayı aramalı ve bazı tuşlamalar yapılarak bağlantının kurulması salanmalıdır. Turkcell’e kolay yoldan bağlanmak ve direk müşteri temsilcisiyle görüşmek için uygulayacağınız kombinasyon şu şekildedir: 0 532 532 00 00 veya 532’yi tuşlayın. Operatöre bağlandığınızda 1 tuşuna basın. Ardından 0’a basın. Bu işlem ile en hızlı şekilde temsilciye bağlanmanız mümkündür. Türkcell 7/24 saat kullanıcılara müşteri hizmetleri sunmaktadır.

Bilgi: Kullanıcılar kimi zaman hattının kapalı olması ve diğer çeşitli nedenlerden “diğer operatörlerden Turkcell’i aramak” isteyebilir. Bunun için hangi numarayı aramam gerekiyor diyorsanız, tuşlamanız gereken numara: 0 532 532 00 00’dır. Turkcell hatta sahipseniz hem bu numaradan hem de 532’den müşteri hizmetlerine ulaşabilirsiniz.

Turkcell Müşteri Hizmetleri’ne direk bağlanmak için önerdiğimiz yöntemi kullandınız mı? İşe yaradığını yorum bölümünde sizlerden duymak bizi sevindirecektir. Ayrıca karşılaştığınız problemler hakkında bilgi almak için ilgili alanı kullanabilirsiniz.