Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone Mobil Ödeme Kapatma

-sponsor-

Günümüzde internet ve uygulamalar üzerinden alışveriş yapma seçeneklerinin artmasıyla birlikte bir ürün veya hizmet satın almak için mobil ödeme kapısı oluşturulabiliyor. Operatörler aracılığıyla sanal satın alma yapabiliyoruz. Örneğin Google Play’den veya App Store’dan uygulama, uygulama içi satın alma, farklı site ve mağazalardan oyun, eğitim, sertifika vb. gibi işlemleri Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone mobil ödemesi yaparak alabiliyoruz. Peki tersi bir durum gerçekleştirmek istiyorsak, yani mobil ödeme kapatmak için ne yapmak gerekiyor?

Mobil ödeme yapmak kredi, banka kartı, havale ve EFT gibi ödeme sistemlerine ihtiyaç duymadan, operatöre tanımlanmış fatura üzerinden kesinti yapılmasına olanak tanıyor ve ay sonunda faturamıza yansıyan ilave ücret aracılığıyla ürün veya hizmet satın almamıza olanak tanıyor. Fakat kimi zaman mobil ödeme yapmak negatif sonuçlar doğurabiliyor. Neyse ki mobil ödeme problemlerinin önüne geçmek ve Türkcell, Türk Telekom ve Vodafone için mobil ödeme kapatmak için basit bir çözüm bulunuyor.

Mobil ödemeyi SMS ile iptal etme adımları sayesinde bağlı olduğunuz operatör üzerinden hizmet satın alma özelliğini kapatmak mümkündür. Aşağıdan sahip olduğunuz hattın mobil ödeme iptal etme adımlarını takip edin ve hızlıca işleminizi tamamlayın.

Turkcell mobil ödeme nasıl kapatılır?

Turkcell’de mobil ödemeyi iptal etmek veya deaktif duruma getirmek için iki yol bulunuyor. Müşteri hizmetlerini aramak veya SMS yoluyla kapatmak mümkün.

  • MOBILODEME IPTAL yazarak 2222’e kısa mesaj yollayın.
  • 0850 622 60 60 Turkcell müşteri hizmetleri numarasını tuşlayın.

Türk Telekom mobil ödeme nasıl kapatılır?

Turk Telekom’da mobil ödemeyi kullanıma kapatmak veya iptal etmek için SMS yollamak ve müşteri temsilcisi ile görüşme yapmak gibi yöntemler bulunmaktadır.

  • MOBILODEME IPTAL yazarak 5555’E kısa mesaj yollayın.
  • 444 1 444 Turk Telekom müşteri hizmetleri numarasını tuşlayın.

Vodafone mobil ödeme nasıl kapatılır?

Vodafone’da mobil ödemeyi sonlandırmak için üç farklı yöntem bulunmaktadır: müşteri hizmetlerini aramak, Self Servis kullanmak ve kısa mesaj yollamak.

  • MOBILODEME KAPAT yazarak 7878’e gönderin.
  • Online Self Servis ekranına gidin. Servis Tercihlerim’e gidin. Ödeme servislerin’e giderek “Vodafone Mobil Ödeme Servisi Kapama” işlemini gerçekleştirin.
  • Vodafone hattınız üzerinden mobil ödemeyi iptal etmek için “542”yi, diğer hatlar veya sabit hatlar üzerinden mevcut iptali gerçekleştirmek için “444 0 542″yi tuşlayın.

Mobil ödemeyi kapatmayı başarıyla tamamladınız mı? Yaşadığınız sorunları ve deneyimlerinizi yorum bölümünde bizimle paylaşın.

Yanıt bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz