Ana SayfaNasıl yapılır?Turkcell faturam neden fazla geldi?

Turkcell faturam neden fazla geldi?

- Advertisment -

Turkcell, Türkiye’de faaliyet gösteren, faturasız ve faturalı kullanıcılara telekomünikasyon hizmetleri sunan bir firmadır. Turkcell’den yükleme karşılığında hizmet satın alabileceğiniz gibi faturalı hat sahibi olarak yapılan sözleşme doğrultusunda dakika, sms ve internet gibi paketleri ücret karşılığında kullanabilirsiniz. Turkcell faturasızda yalnızca yüklenen tutar kadar hizmet satın alınabilirken faturalı hatlarda işler değişiyor ve bu beraberinde bazı sorunları getirebiliyor. Bu sorunlardan biri de kullanıcılar için büyük önem arz eden “Turkcell’de çok faturanın gelmesi durumu”. Peki Turkcell faturası neden çok gelir? Fazla fatura gelmesinin sebepleri nelerdir?

Turkcell’de faturanın kabarık gelmesinin pek çok nedeni olabilir. Faturalı hatlarda yapılan anlaşma gereği belirli düzeyde dakika, sms veya internet satın alıyorsunuz, ancak mevcut kotayı aşmanız durumunda yüksek faturayla karşılaşmanız mümkün görünmektedir.

Dakika ve SMS ile yurtdışıyla iletişime geçmek de ekstra fatura gelmesine yol açabilir. Yurtdışı ile irtibat kurmak için Turkcell’in sunduğu yurtdışı arama ve sms yollama paketleri tercih edilmelidir.

Tarifenin değişmesi de faturanın yüklü miktarda gelmesine yol açabilmektedir. Sahip olunan aboneliğin sona ermesi neticesinde mevcut indirimin kaldırılması ve standart fiyata tabii olma sonucunda aylık fatura ödemeniz fazla gelebilir. Yeni bir sözleşme imzalamak ve indirimlerden yararlanmak için “Turkcell müşteri hizmetlerini aramak” veya “Farklı bir operatöre geçmek” mantıklı bir tercih olabilir.

Faturaların zamanında ödenmemesi de ekstra tutara yol açmaktadır. Zamanında yatırılmayan faturalar için Turkcell faiz uygulamaktadır. Ayrıca hattın kapanması ve tekrar açtırılması durumunda açma kapama bedeli talep edilmekte, bu bir sonraki fatura kesim tarihinde yansıtılmaktadır.

Turkcell faturalı hat kullanıcılarının mevcut tarifeden cayması, tarife kullanımı iptal etmesi de yüksek fatura çıkmasına sebebiyet verebilir. Örneğin 1 yıllık taahhüt vererek faturalı hat kullanımını kabul ettiniz ve ardından bunun iptali için başvurduysanız firma size beklemeyeceğiniz bir ödeme çıkartabilir. Bunun yanında tarife kullanım süresi bitmeden hat iptali, hattın dondurulması, faturasız hatta geçiş yapma ve operatör değişikliği gibi durumlarda da cayma bedeliyle karşılaşabilirsiniz.

Bunlara ek olarak sahip olduğunuz tarifenin size sunduğu hizmetler dışında ekstra paket almanız da Turkcell faturanın fazla gelmesine yol açacaktır. Örneğin: Paketinizdeki verinin 5 GB ile sınırlı olduğunu varsayarsak ve internet yetmiyor diye ekstra 1 GB paket alırsanız bu faturaya ilave ücret olarak yansıtılacaktır. Bunun yanı sıra aylık olarak yenilenen paketi tercih etmek, her ay yenileceği için sürekli olarak harici ücretlendirme görmenize sebebiyet verir.

Tüm bahsedilen durumların dışında faturanızın yüksek gelme nedenleri farklıysa Turkcell Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanma yazımızı inceleyerek müşteri temsilcisiyle gerekli görüşmeyi başlatın.

Faturanız neden fazla geldi? Turkcell müşteri temsilcisi ile bir görüşme sağladınız mı? Problemlerinizi yorum bölümünde bizimle paylaşabilirsiniz.

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -