Ana SayfaNasıl yapılır?Vodafone fatura neden fazla geldi?

Vodafone fatura neden fazla geldi?

- Advertisment -

Vodafone müşterilerine faturalı ve faturasız olmak üzere iki farklı hat seçeneği sunmaktadır. Faturasız hat kullanıcıları yükleme yaptığı müddetçe hizmetlerden yararlanırken, faturalı hatta sahip olanlar yaptıkları sözleşme doğrultusunda -taahhütlü ve taahhütsüz- aylık belirlenen tutarda ödeme yapmaktadır. Faturalı hat kullanımında bazı problemler ortaya çıkabilmektedir. Bunlardan biri de faturanın yüksek gelmesi. “Vodafone fatura neden fazla geldi?” diye soruyorsanız bu yazımız size yardımcı olabilir.

Faturanın yüksek gelmesinin nedenleri birden fazla olabilir. Faturanın kabarık olması ve normalden fazla bir tutarla karşılaşmanızın altındaki sebepler size belirteceğimiz durumlardan kaynaklı olabilir.

Faturalı hatlarda internet, dakika ve SMS bulunabilmektedir. 1 aylık süre zarfında standart kullanımı aşmanız ekstra ücrete tabiidir. Vodafone tarafından belirlenen kotayı geçmeniz aşırı bir faturayla karşılaşmanıza ve fatura ücretinin üzerine ekstra bir tutar eklenmeye yol açabilir.

Dakika ve SMS yalnızca yurtiçi kullanımda geçerli olabilir. Eğer yurtdışı arama gerçekleştirdiyseniz veya yurtdışına SMS yolladıysanız bu faturanızın kabarmasına neden olabilir. Yurtdışı görüşmeleri için Vodafone tarafından sunulan yurtdışı paketleri tercih edilmelidir.

Tarife değişikliği sonucunda faturanızda artış gözlemlenebilir. Bunun yanında tarifenin sona ermesi nedeniyle indirimsiz faturalı tarifiye geçiş yapıldığından fiyatta yükselme meydana gelebilir. Bunun için Vodafone müşteri hizmetleri ile iletişime geçilerek indirimli kampanyalardan yararlanmaya devam etmek istediğinizi belirtebilirsiniz.

Faturanın geç ödenmesi veya faturalı hattın kullanıma kapatılması nedeniyle fazla faturayla karşılaşmak mümkündür. Geç ödeme durumunda faiz devreye girer. Kapanma durumunda ise Vodafone’un belirlediği tutarda ödeme bedeli yansıtılır ve bir sonraki ay tahsil edilir.

Seçtiğiniz kampanyadan vazgeçmeniz nedeniyle dekontta yüksek fatura görebilirsiniz. Kampanya genellikle taahhüt veren kullanıcıları kapsar ve vazgeçilmesi durumunda taahhüt içerisinde yer alan bilgiler doğrultusunda faturanıza belirli oranda bir ücret yansıtılır. Bunun yanında tarife süresi dolmadan hattın iptal edilmesi, dondrulması, hattın faturasıza taşınması veya başka bir operatöre geçilmesi gibi durumlarda da cayma bedeli ücretiyle karşılaşabilirsiniz.

Bunların yanında paket dışı kullanım da ekstra ücret görmenize sebebiyet verebilir. Örneğin: Yalnızca dakika ve internet sahibi olan bir faturalı kullanıcının SMS kullanması standart ücrete tabiidir. Ayrıca sahip olduğunuz pakete ilaveten ekstra paket satın almanız durumunda bu paketlerin ücreti faturanıza yansıtılır. Ekstra paket talebinde Vodafone tek seferlik veya yenilenen paketler sunmaktadır. Yanlışlıkla yenilenen ve güncellenen paket almanız durumunda kullanmasanız bile yenilebilir durumda olduğundan size ekstra maliyet çıkartabilir.

Yine de tüm bunlara rağmen faturanızın fazla gelmesinde bir yanlışlık ve haksızlık olduğunu düşünüyorsanız Vodafone Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanma yazımızı inceleyerek müşteri temsilcisiyle gerekli görüşmeyi sağlayın.

Faturanız neden fazla geldi? Vodafone ile irtibat kurarak probleminizi çözdünüz mü?

- Advertisment -

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -