Ana SayfaNasıl yapılır?Turkcell numara taşıma nasıl yapılır? Bilinmesi gerekenler

Turkcell numara taşıma nasıl yapılır? Bilinmesi gerekenler

- Advertisment -

Turkcell, diğer operatörlerde olduğu gibi numara taşıma işlemi gerçekleştirmektedir. Farklı kampanyalardan ve tarifelerden yararlanmak için sıklıkla tercih edilen numara taşıma işlemi kullanıcılara büyük avantajlar sunabilmektedir. Turkcell de abone sayısını arttırmak için mobil kullanıcılar için cazip teklifler oluşturmaktadır. Bu yazımızdan yararlanarak sunulan ayrıcalıklardan faydalanmak üzere “Numara taşıma nasıl yapılır? Ücretli midir? Nedir? Kaç gün sürer? Gerekli belgeler nelerdir? Sorgulama nasıl Yapılır?” gibi sorulara yanıt bulabilirsiniz.

Turkcell numara taşıma nedir? Nasıl yapılır?

Numara taşıma, telefon numarası değişikliği olmadan kişinin bağlı olduğu operatörü değiştirmesi olarak açıklanabilir. Turkcell numara taşıma işlemi ücretsiz gerçekleşmektedir. Numara taşımak için yapılması gereken iki farklı yöntem bulunmaktadır: Turkcell bayilerine gitmek veya “TIK DİYE NUMARA TAŞIMA FORMU“nu kullanmaktır. İkinci seçenek internet üzerinden bireysel başvuru yapmak ve işlemlerin daha hızlı gerçekleşmesini sağlamak için önerilmektedir.

Numara taşırsam hattım kapanır mı?

Numarayı yeni bir operatöre geçirirken hat kapanma gibi bir durum uzun süreli söz konusu değildir. Eskiye kıyasla eski SIM kartı çıkarıp yenisini takmak Turkcelli olmak için yeterlidir. Geçiş yaşarken hattın kullanıma kapanması 15-30 dakika süreli olabilmektedir.

Numara taşımak kaç gün sürüyor?

Operatörler arasında belge paylaşımı nedeniyle numara taşıma işlemi günleri bulabilmektedir. Turkcell numara taşımayı en fazla 4 gün içerisinde tamamlamaktadır. Hattınızın taşınıp taşınmadığını öğrenmek için “BTK Taşıma sorgulama” işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Numara taşımak için ne lazım?

Turkcell’e geçmek için istenen evraklar arasında “Nüfus cüzdanı, sabit fatura” bulunmaktadır. Kimlik haricinde sürücü belgesi, evlilik cüzdanı, öğretmen kimliği ve diğer çeşitli belgeler teslim edilebilir.

Sabit fatura yoksa ne yapmak gerekiyor?

İnternet, doğalgaz, internet, sabit telefon vb. faturalara sahip değilseniz e-fatura, kredi kartı ekstresi, banka belgesi, abonman sözleşmesi, araç ruhsatı, motosiklet ruhsatı, kurum ödendi makbuzu, çiftçi belgesi, kefaletname ve yerleşim yeri belgesi sabit fatura yerine kullanılabilecek evraklar arasındadır.

Numara taşımanın geçersiz olduğu durumlar neler?

Taşınması istenen numara başvuran kişiden başka birine aitse, teslim edilen evraklarda yanlışlık veya eksiklik varsa, önceden mevcut bir taşıma işlemi hali hazırda sürüyorsa numara taşıma problemi yaşayabilirsiniz.

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -