Ana SayfaNasıl yapılır?Vodafone numara taşıma nasıl yapılır? Bilinmesi gerekenler

Vodafone numara taşıma nasıl yapılır? Bilinmesi gerekenler

- Advertisment -

Vodafone, Türkiye’de faaliyet gösteren operatörler arasındadır ve milyonlarca aboneye sahiptir. Vodafone abone sayısını arttırmak için çeşitli kampanyalar ve tarifeler düzenlemekte, Vodafone’a numara taşıyan kullanıcılar için cazip teklifler sunmaktadır. Bu yazımızda Vodafone internet üzerinden numara taşımanın nasıl yapıldığını, taşıma nedir, nasıl yapılır, ne kadar sürer, şartlar ve gerekli evraklar nelerdir sorularını yanıtlıyoruz.

Vodafone numara taşıma nedir? Nasıl yapılır?

Vodafone numara taşıma işlemi mevcut operatörden Vodafone’a geçiş yapma sürecidir. Vodafone sitesinden kullanıcılar için numara taşıma işlemi yapma formu sunmakta ve bu formun doldurulmasıyla SIM kart mevcut adrese gönderilmektedir. Bunun yanında taşıma yapmak için Vodafone bayilerine müracaat edilebilir. (Vodafone numara taşıma başvuru formu)

Numara taşırsam hattım kapanır mı?

Taşıma işlemi gerçekleşene kadar sahip olduğunuz SIM kartı kullanmaya devam edersiniz. Gelen taşıma bilgisinin tamamlanması SMS’iyle yeni hattınızı cihaza takıp yeni operatörünüz üzerinden kullanmaya başlayabilirsiniz. Hat kapanma genellikle 15-30 dakika sürmektedir.

Numara taşımak kaç gün sürüyor?

Vodafone numara taşıma işlemi yaklaşık olarak 5 gün sürmektedir. İş günü dışı, tatil ve yoğunluk durumuna göre ise gecikme gerçekleşebilmektedir. Hattınızın belirtilen sürede açılmaması durumunda gerekli şikayet başvurusunda bulunabilirsiniz. Taşıma sorgulama işlemi için BTK sitesini ziyaret edebilirsiniz. Vodafone başvuru sorgulama adresinden de sonuç öğrenilebilir.

Numara taşımak ücretli midir?

Vodafone’a geçiş için numara değişikliği yapma işlemi ücretsizdir. Yalnızca geçiş yaptıktan sonra paket ve tarife satın alınması durumunda gerekli ücret ödemesi yapılır.

Numara taşımak için gerekli belgeler neler?

Vodafone’a geçmek için istenen evraklar arasında “Nüfus cüzdanı, sabit fatura” bulunmaktadır. Kimlik haricinde sürücü belgesi, evlilik cüzdanı, öğretmen kimliği ve diğer çeşitli belgeler teslim edilebilir. Sabit faturanın olmaması durumunda sizden farklı belgeler talep edilebilir veya işlem yalnızca nüfus cüzdanı üzerinden gerçekleştirilebilir.

Hat benim üzerime değilse taşıma yapabilir miyim?

Bu maalesef kanuni açıdan ve Vodafone politikaları gereği mümkün değildir. Hat taşıma işleminin başvurusunu hat sahibi yapmalıdır. Bunun yanında formu eksik doldurmak ve eksik evrak teslimatı yapmak hat taşımanın iptal olmasına yol açabilir.

Vodafone hat taşıma ile ilgili sorunlarınızı bizimle paylaşın.

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -