Ana SayfaNasıl yapılır?Turk Telekom numara taşıma nasıl yapılır? Taşıma Rehberi

Turk Telekom numara taşıma nasıl yapılır? Taşıma Rehberi

- Advertisment -

Turk Telekom, şimdilerde çeşitli kampanya ve indirimli tarifelerle öne çıkan operatörler arasında yer almaktadır. Abone sayısı günden güne artan ve kullanıcılara sunduğu cazibeli tekliflerle büyüyen Türk Telekom firması, numara taşımak isteyen kullanıcılar için de avantajlı olabilmektedir. Bu yazımızdan yararlanarak “Numara taşıma nedir, Turk Telekom’da numara taşıma nasıl yapılır?, Gerekli evraklar nelerdir? Numara taşıma şartları neler? Ne kadar sürer?” gibi sorularınıza yanıt bulabilirsiniz.

Turk Telekom numara taşıma nedir? Nasıl yapılır?

Numara taşıma, mobil kullanıcının sahip olduğu hattı başka Turk Telekom operatörüne taşıması olarak tanımlanabilir. Turk Telekom’da numara taşımak için iki seçenek bulunmaktadır. İlk olarak Turk Telekom bayilerine giderek gerekli taşıma işlemlerini gerçekleştirmek, ikincisi turktelekom.com.tr adresinden numara taşıma formunu doldurarak müşteri hizmetleriyle iletişime geçmektir.

Numara taşırsam hattım kapanır mı?

Turk Telekom’a numara taşımak için müracaat ettiğinizde yeni SIM kartınız çıkana ve geçiş işlemi tamamlanana kadar eski SIM kartınızı kullanmaya devam edersiniz. Geçiş işlemi tamamlandığında SMS veya arama yoluyla bilgilendirilip hat kapanmadan Turk Telekom hizmetlerinden yararlanmaya başlayabilirsiniz.

Numara taşıma kaç gün sürer?

Turk Telekom genel olarak numara taşıma işlemini 6 günde gerçekleştirmektedir. İlk iki gün içerisinde değerlendirme yapılır. Bu aşamada evrakların doğruluğu ve geçerliliği kontrol edilir. Eğer tüm şartlar sağlanıyorsa taşıma tamamlanır.

Numara taşıma ücretli mi?

Hayır, bu işlem tamamen ücretsiz gerçekleşmektedir. Hatta operatörler kullanıcı çekmek maksadıysa taşıma işleminin ardından hediyeler, paketler veya indirimli tarifeler sunmaktadır.

Numara taşımak için gerekli belgeler nelerdir?

Turk Telekom kullanıcılardan nüfus cüzdanı ve ihtiyaç olması durumunda sabit fatura talep etmektedir. Nüfus cüzdanı yerine, ehliyet, evlilik cüzdanı, öğretmen kimliği veya diğer çeşitli nüfus kimliği yerine geçen belge teslim edilebilir.

Numara taşımanın geçersiz olduğu durumlar nelerdir?

Turk Telekom numara taşıma işlemini hat sahibi gerçekleştirmelidir. Aksi halde değerlendirme sürecinde taşıma geçersiz olarak kayda düşecektir ve işlem başarısız olacaktır. Bunun yanında sizden doldurulması istenen form eksiksiz ve doğru biçimde doldurulmalıdır. Bu taşımanın iptaline yol açabilir veya işlemin uzamasına neden olabilir.

Turk Telekom numara taşıma problemlerinizi bizimle paylaşın.

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -