Ana Sayfa Etiketler Türk Telekom

Türk Telekom ile ilgili içerikler.


Türk Telekom gizli numara engelleme nasıl yapılır?

Türk Telekom ülkemizde en çok tercih edilen ve ekonomik paketleriyle öne çıkan operatörler arasında yer almaktadır. Yakın zaman önce Avea olarak bilinen ve sonrasında Türk Telekom çatısı altına giren operatör kullanıcılara dakika, sms, internet ve diğer çeşitli hizmetleri sunmaktadır. Günümüzün en önemli ihtiyaçları arasında konuşmayı sağlayan Türk Telekom’da kullanıcılar tüm pozitif gelişmelere rağmen sorunlar da yaşayabilmektedir.

Sorunların arasında yer alan noktalardan biri de kullanıcıların telefon numaralarına geçmişe kıyasla daha kolay ulaşılması ve gizli numaradan rahatsız edilmelidir. Kullanıcı güvenliğini ve gizliliğini ön planda tutan Türk Telekom bunu sağlamak için gizli numara engelleme özelliğini sunmaktadır. Özel numaradan gelen bir aramayı engellemek için yapılabilecekler oldukça kolaydır ve Türk Telekom hattına sahip olan kullanıcılar bu yazımızdan yararlanarak gelen özel aramayı otomatik reddetme yöntemini kullanabilir.

Gizli numara engelleme nedir?

Türk Telekom’da gizli numara engelleme özelliği, bilinmeyen numaradan arayan kişinin arama yapmasının engellenmesidir. Yani özel numara aramasını kapatmayı gerçekleştirdiğinizde kişi size ulaşamaz ve gizli numaradan sizle hiçbir şekilde irtibat kuramaz. Kişinin sizi araması durumunda telefon meşgule alınır ve böylece herhangi uyarıyla veya rahatsızlıkla karşılaşmadan günlük hayatta mobil cihaz kullanmaya devam edebilirsiniz.

Türk Telekom gizli numara engelleme ücretli mi?

Türk Telekom da dahil olmak üzere tüm operatörler gizli numara engelleme özelliğini ücretsiz olarak sunmaktadır. Yani sizlerden haftalık / aylık / yıllık gibi bir kesintiye gidilmemektedir. Gizli numara engellemeyi dilediğiniz zaman aktif veya deaktif duruma getirebilirsiniz. Bu ücretsiz özellikten yararlanmak için aşağıdaki adımları gerçekleştirmeniz yeterlidir.

Gizli numara engelleme nasıl yapılır?

Bu işlem Türk Telekom’da gizli numara engellemeyi bilmeyen kullanıcılara yöneliktir. Ayarın yapılması uzmanlık bilgisi gerektirmez. Aşağıdaki yönergeleri takip etmek herkes için kolay ve anlaşılırdır.

 • Telefon kilidini açın.
 • Arama kısmına gelin.
 • *253# ‘yi tuşlayın.
 • Arama tuşuna basın.

Gizli numara engelleme iptali nasıl yapılır?

Tüm gizli aramaları kapatmanın yanı sıra bu özelliği devre dışı bırakmanız da mümkündür. Yani bu işlemi gerçekleştirdiğinizde sizi artık gizli numaradan arayabilirler.

 • Telefon kilidini açın.
 • Arama kısmına gelin.
 • *253# ‘yi tuşlayın.
 • Arama tuşuna basın.

Turk Telekom gizli numara engelleme ve kapatmaya dair sorunlar mı yaşıyorsunuz? Yorum bölümünde karşılaştığınız problemleri bizimle paylaşın.

Türk Telekom düşük çekim kalitesinden dolayı uyarı aldı

0

Türk Telekom, BTK tarafından belirlenen çekim kalitesi hizmeti kurallarına uymadığından dolayı uyarı aldı. Bazı illerde yapılan testlerde standartların altında kalan ve çekim kalitesinin düşük olması sebebiyle incelemeye alınan Türk Telekom ile ilgili açıklama yapıldı.

İşte Bilgi Teknoloji ve İletişim Kurumu’ndan yapılan açıklama:

Avea İletişim Hizmetleri AŞ (Avea) tarafından yapılan 2016 yılı ikinci dönem bildirimlerine istinaden; Elektronik Haberleşme Sektöründe Hizmet Kalitesi Yönetmeliğinin 9’uncu maddesinin birinci fıkrası, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu İdari Yaptırımlar Yönetmeliği’nin 15, 25, 44 ve 46’ncı maddeleri, GSM Mobil Telefon Hizmetlerinde Hizmet Kalitesi Ölçütlerinin Elde Edilmesine İlişkin Tebliğ’in 20’nci maddesinin birinci fıkrası ve 3N Mobil Haberleşme Hizmetlerinde Hizmet Kalitesi Ölçütlerinin Elde Edilmesine İlişkin Tebliğ’in 15’inci maddesinin birinci fıkrası uyarınca;

3N mobil haberleşme hizmetine ilişkin olarak, Balıkesir’in Marmara ilçesinde, Isparta’nın Senirkent ve Uluborlu ilçesinde, Trabzon’un Köprübaşı ilçesinde, “Arama Başarısızlık Oranı” ölçütü ile ilgili hedef değerin sağlanması yükümlülüğünün yerine getirilmemesi ve söz konusu ihlalin ilgili takvim yılı olan 2016 yılı içerisinde ilk kez vuku bulması nedeniyle söz konusu 4 yerleşim yeri için Avea’nın yazılı olarak uyarılması ve ilgili raporlama döneminde hizmet kalitesi yükümlülüklerini yerine getirmediğinin Kurum internet sayfasında bir ay süreyle duyurulması, hususuna yer verilmiştir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Geçtiğimiz sene Avea ile Türk Telekom, Türk Telekom çatısı altında birleşme kararı almış, Avea bir marka olmaktan çıkmıştı. Türk Telekom olarak mobil kullanıcılara sunulan telekomünikasyon servisinin bu uyarı sonucunda izleyeceği politikaları merakla bekliyor, hizmet standartları çerçevesinde hareket etmesini umuyoruz.

 

Turk Telekom Hediye İnternet Paketleri (GB)

0

Turk Telekom faturalı ve faturasız hat sahiplerinin yararlanabileceği hediye internet sunuyor. Operatörler arasındaki rekabetin artması, çeşitli kampanyaların düzenlenmesini ve kullanıcıların bedava internet , sms ve dakikalardan faydalanmayı sağlıyor. 2017 yılında Turk Telekomluların bedava GB kazanmak için tercih edebileceği yöntemler veya kampanyalardan elde edebileceği hediye internet paketleri şu şekilde…

1 GB Cepten İnternetli Veri İşleme İzni Kampanyası

Türk Telekom, TTNET veya Avea aboneliklerinden bir tanesine sahip olan kullanıcılar 30 gün kullanım geçerliliğine sahip 1GB hediye internetin sahibi oluyor. Eğer siz de 1GB cepten bedava internet kullanmaya başlamak istiyorsanız aşağıdaki adımları uygulamanız yeterli.

 • IZIN 1 GB yazın 5555’e gönderin.
 • 16.12.2016 tarihi itibariyle başlayan kampanya 80.000 kişi ile sınırlıdır.

Yeni Yıl Fırsatı Kampanyası

Türk Telekomda Dolu veya Dopdolu Paket almanız durumunda 6 ay boyunca ek 2GB hediye internet paketine sahip olabilirsiniz.

 • Faturasız Dolu veya Dopdolu’ya geçin.
 • 6 ay boyunca ek 2GB internet hattınıza tanımlansın.
 • Kampanyadan faydalanmak için EKLE 2GB yazın 5555’e gönderin.
 • 15 Ocak 2017 tarihine kadar geçerlidir.

TL Yükle Kazan Kampanyası

Turk Telekom 50 TL yükleyen müşterilerine 1GB, 100 TL yükleme yapanlara ise 4GB hediye internet sunuyor.

 • Hediye internet kazanmak için HEDIYE INTERNET yazın 5555’e yollayın.
 • 31 Temmuz 2016’ya kadar geçerlidir.

1 GB Kazan Kampanyası

TL yüklemek için interneti kullanan, turktelekom.com.tr, Türk Telekom Mobil Uygulama fatura ödeme sistemini kullananlara 1 GB hediye internet sunuluyor.

 • 30 TL ve üzeri yüklemelerde 1 hafta boyunca kullanılabilecek 1 GB,
 • 30 TL ve altı yüklemelerde 24 saat boyunca kullanılabilecek 1 GB internet hediye.
 • 15 Haziran 2017 tarihine kadar geçerlidir.

Pakete Göre İnternet Kampanyası

Sahip olduğunuz pakete göre internet kazanabileceğiniz bu kampanyada Büyük Fırsat 1 GB paketine sahip olmanız durumunda 30 TL ve üzeri yükleme için 1 aylık 1GB;
Woops Super Fırsat, Kolay 2GB ya da Yeni Yıl 2GB paketine sahip olmanız durumunda 35 TL ve üzeri yükleme için 1 aylık 1GB;
Woops Super Fırsat 2GB, Büyük Fırsat 2GB, Woops Süpersonik paketine sahip olmanız durumunda 40 TL ve üzeri yükleme için 1 aylık 1GB;
Woops Süper Fırsat ya da Yeni Yıl 4GB paketine sahip olmanız durumunda 50 TL ve üzeri yükleme için 1 aylık 2GB hediye internet kullanımına hak kazanacaksınız.

Online Yükleme Kampanyası

Türk Telekom’un kendine ait ödeme sistemlerini kullanarak internet üzerinden, online ödeme yapmanız durumunda 35 TL altı yükleme için 1GB, 35 TL ve üzeri için 4GB bedava internet kazanabilirsiniz.

 • Kampanya 26 Temmuz 2017 tarihine kadar geçerlidir.

7 TL’ye 2GB Ek internet Kampanyası

İnterneti yetmeyen kullanıcıların yararlanabileceği EK 2GB kampanyasından yararlanabilmek için 7 TL karşılığında 2GB EK yazın 5555’e gönderin.

Müşteri alımına kapatılan, geçerliliğini kaybeden internet paketleri

Cepten İnternetin Bizden (Haftada 2 gün internet hediye)

4.5G tanışma kampanyası

Selfy’li Geceler kampanyası

Türk Telekom’un Hediye İnternet kampanyaları hakkında ne düşünüyorsunuz? Türk Telekom’dan kampanya noktasında beklentileriniz neler?

ZTE Blade A910 Artık Türkiye’de!

0

Türkiye teknoloji pazarında yeni yeni yer almaya başlayan Zte firması nın Blade V7 Lite modeli kullanıcılarından olumlu tepki almasının ardından Blade A910 modelini Türkiyede satış a sundu!

Zte firmasını Türk Telekom dan tanıyorsunuz.fiyat ve performans açısından kullanıcılarını tatmin eden ve onların cebini yormdan akıllı telen sahibi olma imkanı sunmaktadır. şimdi Bazı kullanıcılar şunu söyleyebilir biz aldık ama donma kasma yapıyor öncelikle yukarıda belirtigim gibi Fiyat Ve perfomans açısından farklı iyidir bu fiyata farklı bir akıllı telefon almak isteginizde emin olun aldıgınız telefon u isteginiz hızda ve biçimde kullanamazsınız.

şimdi gelelim ZTE Blade A910 teknik özellikleri ne ve fiyatına !

 • 5,5 inç boyutunda AMOLED ekran
 • 13 MP  arka kamera / 8 MP  ön kamera  bulunmaktadır.
 •  parmak izi sensörü vardır.
 • Quad-core 1.3 GHz ARM Cortex-A53  4 çekirdekli işlemci
 • 3 GB RAM
 • 32 GB dahili depolama alanı
 •  Pil 2450 mAh dir.

Yani ZTE Blade A910’un fiyatı ülkemizde çok ucuz diyebileceğimiz orta segment de bulunan ZTE Blade A910’un fiyatı sadece  899 TL.

Kullanıcılarımız ın  bu telefon hakkında yorumlarını bekliyoruz.

Türk Telekom K8 nasıl format atılır?

Hepimizin bildiği üzere telefonlarımız yavaşladığı ve ağırlaştığı zaman oları sıfırlamak için ilk olarak fabrika ayarlarına dön seçeneğini kullanıyoruz ama genel olarak bizim sorunumuza çözüm olmuyor ve bu bizim hem canımızı sıkıyor hemde yapacağımız işlerden geri kalmamıza yol açıyor . mesela telefonunuzun ekran desen kilidini unuttunuz veya yazılımsal bir sorun ile karşılaştınız  peki ben ben durumu nasıl düzeltirim ? android işletim sistemine sahip olan telefonumun ilk aldığım gün ki gibi sıfırlanmasını istiyorum ve bu sorunlardan kurtulmak istiyorum ne yapmalıyım ?

çözüm alında basit ama biraz zahmetli !

ilk olarak şu uyarıda bulunalım telefonunuzun şarj ı yüzde 50 nin üzerinde olmasına dikkat edin.

Adım Adım Türk Telekom K8 e  format atma

ilk olarak telefonunuzu kapatın ve 5 saniye bekleyin

ardından SES kısma ve GÜÇ tuşuna aynı anda basın

siz bu işlemi yaparken telefonunuz titremeye başlayacaktır siz basılı tutmaya devam edin

ekrana LG logosu gelince elinizi GÜÇ tuşundan çekin ama SES kısma tuşuna basmaya devam edin.

FACTORY DATA RESET ekranı gelecek ses kısma tuşu ile aşağıdaki YES seçeneğinin üstüne gelip güç tuşuna bir kere basıyoruz.

son olarak telefonumuz kendine reset attıktan sonra telefonunuz ilk aldığınız gün gibi kurulum yapıp kullanmaya devam edebilirsiniz.

artık bu tip bir sorun ile karşılaştığınız da ne yapacağınızı ve nasıl yapacağınızı biliyorsunuz kolay gelsin.

 

 

 


- sponsor -