Ana SayfaNe nedir?Telefonumun ekranı kırıldı garantiye girer mi?

Telefonumun ekranı kırıldı garantiye girer mi?

- Advertisment -

Telefonumun ekranı kırıldı, garanti karşılaşır mı?

Akıllı telefonlarda en çok yaşanan problemlerden biri de ekranın çatlaması, kırılması sorunudur. Ekranların birçoğu Gorilla Glass teknolojisiyle korunmasına rağmen yüzüstü düşme, sivri bir yere çarpma gibi durumlarda zarar görebiliyor. Ancak akıllı telefonların bir cam değişimi telefonun değerinin yarısı kadar ücrete bile yapılmakta. Acaba cihazımızı garantiye versek ücret ödemeden, bedava değişim yapılır mı? Dilerseniz bu sorunun cevabına bakalım.

Bildiğiniz üzere garantiye götürdüğümüz ürünlerin hemen hepsinde kullanıcı hatası olup olmadığına bakılır. Eğer sizin kontrolünüz dışında ürün zarar gördüyse değişim veya tamirat yapılır. Ancak ekran kırılması konusunda sizin bir ihmaliniz ya da hatanız varsa ki var, büyük ihtimalle sizden ücret talep edilecektir. Kullanıcı hatası olmasından dolayı ürününüz ücretsiz olarak tamir edilmeyecek veya garanti kapsamına alınmayacaktır.

telefonumun-cami-kirildi

Telefon klavuzunda yazanlar bu şekilde. Ancak kullanıcı hatası olarak görülse bile bazı telefon servisleri ücretsiz ekran değişimi yapmaktadır. Bunun için devreye sizin profesyonelliğiniz kalıyor. Yani kıvırmak, dil dökmek, kendinizi acındırmak gibi şeyler. %90 ürün hasar bedeli garanti tarafından karşılanmayacaktır ancak yine de şansınızı deneyin derim.

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -