Ana SayfaNasıl yapılır?Symbian Nokia E72-E5-E71-C3-E6 modellerinde alt tire nasıl yapılır?

Symbian Nokia E72-E5-E71-C3-E6 modellerinde alt tire nasıl yapılır?

- Advertisment -

Bu yazımıda Symbian işletim sistemli Nokia’nın zamanında çıkarmış olduğu klavyeli E72-E5-E71-C3-E6 modellerinde alt tire ya da alt çizgi işaretinin nasıl yapıldığına göz atacağız. Bazı telefon kullanıcıları internetten Facebook, Twitter gibi sitelere giriş yaparken kullanıcı adında ya da e-posta adresinin içerisinde bulunan alt çizgi işaretini yapmada güçlük çekmektedirler. Laptop ve bilgisayarlarda Düz dikey çizgi ve normal kısa çizgi ile beraber bulunan alt çizgi işareti yapmak çok kolay. Ancak klavyeli Nokia modellerinde iş biraz daha farklı.

Nokia marka mobil cihazınızda alt tire işareti yapabilmek için öncelikle fonksiyon tuşlarını aktif hale getiren Sym (Symbol – Sembol) ya da Ctrl (Control – Kontrol) tuşunu bulmanız gerekiyor. Bir yerlere giriş yaparken veya mecbur kalındığı durumlarda zorunlu olarak alt tire kullanmak için ne yapmanız gerekiyor? Resimli anlatıma ihtiyaç duymadan anlatıyoruz.

Yapmanız gereken şey aslında oldukça basit. İlk yöntemimiz olan tuş takımıdır. Tuş takımında sym ve ardından alt çizgi işaretinin bulunduğu tuşa basmamız alt tire yapmak için yeterlidir. Bir diğer çözüm tekniği ise telefonumuzda ifadeler bölümünden alt tireyi seçmek olacak. Boşluğun olduğu metin yazmak için ayrılmış bölümdeyken telefonumuzun içerisinde bulunan kısayoldan simge ve işaretler paneline ulaşarak alt çizgi ekleyebiliriz.

Bu adımları Nokia C, E ve klavyeli Asha modellerinde uygulayabilirsiniz
nokia-e72-00.

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -