Facebook alt tire nasıl yapılır?

-sponsor-

Facebook kullanıcılarının bir kısmı giriş yaparken alt tire içeren kullanıcı adı veya e-posta adresine sahip olduğundan dolayı alt çizgi yapma konusunda sıkıntı çekmektedir. Bunun yanında mesajlaşırken, durum paylaşırken ya da yorum yaparken çizgi işareti yapamıyorum diyenlerin sayısı da Google istatistiklerine göre bir hayli fazla. Facebook’ta alt tuşunu kullanarak çeşitli ifadeler ve semboller yapma hakkına sahibiz. Facebook buna izin veriyor. Aynı şekilde shift ve diğer rakamlarla farklı kombinasyonlar ve kısayollar oluşturarak simge, işaret paylaşabiliyoruz. Ancak mobil cihazlarda alt tire ve diğer sembolleri yapmak biraz daha güç olabiliyor.

Facebook’ta alt tire işaretinin nasıl yapıldığını öğrenmek için aşağıya göz atabilir, alt çizgi işaretini klavyeyi ya da farenizi kullanarak Ekran Klavyesi’nden yapabilirsiniz.

Türkçe F ve Q klavye’de, Facebook’ta alt tire yapmak için Shift + (-) (Tire işareti-Düz çizgi) ‘e basılı tutmamız yeterlidir. Windows Xp, 7, 8 fark etmemektedir.

Android işletim sistemli Samsung Galaxy, HTC, LG, General Mobile Discovery, Casper Via, Huawei, Turkcell T, Avea Intouch, Vodafone Smart, Sony Xperia ve diğer Android tablet veya telefonlarda tuş takımı birbirine benzemektedir. Resimli anlatımı takip ederek Samsung’a göre hazırlanmış olan dokunmatik ekran klavyesine göre alt tire yapabilirsiniz.

Adımlardan ilkinde sanal ekran klavyesi’nde bulunan 123’e dokunalım. Açılan Simge ve İşaretler bölümünün birinci sayfasından kırmızı alanla gösterilen yere dokunarak 2’ye geçelim. Alt tiremiz hemen yukarıda.

cqnxEcAq-123-s-2Y4SnHRW-023-s-

iOS işletim sistemli iPhone 5S, iPhone 4S, iPhone 3S modellerinde alt tirenin nasıl yapıldığı da yine Android ile aynı.

iPhone-keyboard

Windows phone işletim sistemli Nokia Lumia modellerinde de alt tire yine ,?123 bölümünden yapılıyor.

microsofts-nokia-lumia-925-windows-phone-8-in-L-CeDRQ5

Nokia Symbian işletimli klavyeli telefonlarda alt çizgi işaretinin nasıl yapıldığına göz atmak için buraya tıklayın.

Yanıt bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz