Ana SayfaNasıl yapılır?Facebook klavye kısayolları

Facebook klavye kısayolları

- Advertisment -

Facebook klavye kısayolları nedir?

Facebook’ta bildirimler, ayarlar, profil, zaman tüneli, ana sayfa, mesajlar gibi alana yönlenmek için fare kullanmak yerine kısa yoldan Facebook’un kendine ait olan tuş kombinasyonlarını kullanarak sadece iki tuşa basıp istediğiniz sayfaya gidebilirsiniz. Facebook klavye kısayollarını kullanabilmek ve facebook içerisinde daha hızlı gezinmek, takipçilerinize, beğendiğiniz sayfalara, mesajlaştığınız insanlara anında ulaşmak ve size gelen bildirimleri görmek için aşağıdaki facebook kısayol işaretlerini kullanabilirsiniz.

Facebook kısayolları çalışmıyor şeklindeki sorun ve problemlere yönelik aşağıdaki Facebook klavye kısayolları kurallarını okumayı ihmal etmeyin;

  • Chrome web tarayıcısında çalışması için ek olarak bir tuşa basmanız gerekmez.
  • Firefox’ta Facebook klavye kısayolu tuşlarını nasıl kullanıldığını merak ediyorsanız Alt tuşundan önce Shift’e de basmanız gerekiyor.
  • Internet Explorer’da kısayollar ile Facebook’ta dolaşmak için Örneğin, Ana sayfaya gelmek için Alt+1 yaptıktan sonra Enter tuşuna basın.

Facebook klavye kısayol kombinasyonları nelerdir?

Alt + 1 = Facebook Ana Sayfasına gidersiniz.
Alt + 2 = Profil Sayfanız açılır.
Alt + 3 = Arkadaşlarınız bölümü görünür.
Alt + 4 = Mesaj paneli açmayı sağlar.
Alt + 5 = Bildirimlerinize daha detaylı bakabilirsiniz.
Alt + 6 = Genel Hesap Ayaları’na yönlendirilirsiniz.
Alt + 7 = Gizlilik Ayarlarınıza bakabilirsiniz.
Alt + 8 = Facebook’un ana hayran sayfasına gidersiniz.
Alt + 9 = Facebook Hak ve Sorumluluk Bildirimleri Sayfası açılır.
Alt + 0 = Facebook Yardım Merkezi’ne gider ve buradan gerekli ayarlamalara bakabilir, şikayette bulunabilir ya da ihtiyacınız olan bir konuda yardım alabilirsiniz.

Not: Bilgisayarda, Facebook içerisinde daha kolay dolaşmayı sağlayan kısayollar Türkçe Q ve F klavyede çalışır.

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -
Their key characteristics are ease of use and modest system requirements. mostbet This feature is called Mostbet in-play betting and is available for most sports events. o’yinlarni Mostbet has over 20 titles for lotteries like Keno and Scratch Cards. mostbet uz After installing the application, open it on your Android device. depozitlar uchun